Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

1.A TŘÍDA: Jasná výhra Lovosic

Litoměřicko - Střídavě se vedlo zástupcům Litoměřicka v dalším kole 1.A třídy. Lovosice a Milešov vezou tři body ze hřišť soupeřů, České Kopisty tentokrát vyšly naprázdno.

8.9.2008

Ilustrační obrázekFoto: Hradecký deník

Libouchec – Lovosice 1:5

Vysokou výhrou Lovosic skončilo sobotní utkání fotbalové I. A třídy v Libouchci. Hostující tým zvítězil bez problémů 5:1. Od úvodu byli hosté jasně lepším týmem. Do poločasu však skórovali pouze jednou, když se po přihrávce L. Trnky trefil Janda. V 53. minutě však udělala lovosická obrana hrubku a Pour srovnal. Zvrat v utkání však tento gól nepřinesl. Hosté i nadále diktovali tempo. Šest minut po vyrovnávací brance dostal Lovosice do vedení Faust. Po něm se znovu prosadil Janda, který v duelu ještě řadu dobrých šancí nevyužil. Čtvrtý úspěch přidal Podrazil a v nastavení pečetil na konečných 1:5 L. Trnka. V dalším kole hostí Lovosice dosud neporažené Jílové.

Branky: 53. Pour – 37. a 68. Janda, 59. Faust, 90. Podrazil, 90.+2 L.Trnka, ŽK 2:2, poločas 0:1, r. Oborník, 70.
FK Lovosice: Šplíchal – Drbal (73. min. M. Trnka), Proft, Šimberský, Kočina – Puravec (61. Podrazil), Krpeš (79. Kuti), Faust, Janů – Janda, L.Trnka.

Šluknov – Č. Kopisty 2:1

Bez bodů a navíc se dvěma vyloučenými se vrátili z nevydařeného duelu ve Šluknově fotbalisté Sokola České Kopisty. Ti podlehli v utkání A skupiny I. A třídy domácím o jednu branku, když rozhodnutí přinesla penalta v nastavení. Hosté museli v úvodu odvracet několik rohových kopů, po jednom z nich se však prosadil Blažek. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, centr R. Kutzlera si domácí srazili do vlastní sítě. „Byli jsme lepší, měli i víc šancí. Třeba Teufel trefil tyč, pak přihrál Petr Podaný Landovi před branku, ten ale nastřelil jen gólmana. Bylo to dobře rozehrané utkání, i když jsme se trochu obávali druhé půlky. Rozhodčí na nás měli přísnější metr, všechno šlo proti nám,“ říkal jeden z koučů hostujícího týmu Milan Opava a vysvětloval: „Domácí zahrávali hodně standardek, jinak byli nemohoucí, pálili nazdařbůh. Ale všechno jsme v pohodě odvraceli. Když chytil Pekař i penaltu, věřil jsem, že něco uhrajeme. Navíc jsme měli i další šanci po úniku L. Podaného, kdy Teufel netrefil ideálně míč. Jenže pak nám sudí vyloučil po druhé žluté Horáka a před koncem i L. Podaného, takže jsme dohrávali v devíti. V nastavení pak kopal Šluknov ještě jednu penaltu po nevinném kontaktu ve vápně, na který ale asi čekal. Tentokrát už se domácí trefili. Je nám z toho smutno, měli jsme získat tři body, ale nakonec se vracíme s prázdnou a ještě čekáme tresty pro hráče,“ povzdychl si Milan Opava. V dalším kole nastoupí České Kopisty v domácím prostředí proti Rumburku.

Branky: Blažek, Navrátil vlastní, ŽK 4:3, ČK Horák, L. Podaný (oba Č. Kopisty), poločas 1:1, r. Urban, 175.
České Kopisty: Pekař – Horák – Bursa, R. Kutzler (60. Kubíček), Bergl – L. Podaný, Landa, V. Kutzler, Plzák (80. Hnát) – Teufel, Petr Podaný.

3. kolo: Velké Březno – MILEŠOV 1:2 (1:1). Branky: Zabloudil – Petrik, Pazdera P. (PK). Rozhodčí: Koloc, ŽK 2:2, 60 diváků. Česká Kamenice – Junior Děčín 1:4 (0:3). Branky: Šafránek – Betiár, Pecha, Veigend, Matějka. Rozhodčí: Budský, ŽK 3:2, 70 diváků. Přestanov – Krupka 1:3 (1:1). Branky: Černý – Nápravník, Riedl, Bartůněk. Rozhodčí: Krupka, ŽK 1:2, 60 diváků. Rumburk – Soběchleby 0:0. Rozhodčí: Mecl, ŽK 2:1, 50 diváků. Modlany – Jílové 2:2 (1:1). Branky: Glöckner (Pk), Dontchev – Ženíšek, Barila. Rozhodčí: Spišák, ŽK 5:4, ČK Maděra (Modlany), 80 diváků.

Předsedkyně ČSÚ: Volební účast ani žádné jiné výsledky dopředu netipuji

Ústí nad Labem - – Necelých dvacet minut po otevření volebních místností dorazila k volební urně na Bukově v Ústí také předsedkyně Českého statistického úřadu Iva Ritschelová.