To si dobře uvědomuje i trenér Petr Chládek, který Vědomické vede. „Poprvé jsme tady předvedli ženský fotbal před pár lety při obecních oslavách. To byl ale spíš takový srandamač. Pak jsme vyrazili na turnaj do Židovic, kde jsme narazili, tedy pokud si dobře vzpomínám, na domácí, Pokratice a Teplice. Dostali jsme tenkrát strašné dardy, ale holky to chytilo, chtěly pokračovat. Tak jsme se nějak dohodli. Začali jsme hrát přátelská utkání s celky tady z okolí, třeba s Liběšicemi, Břízou, Kostomlaty pod Milešovkou, Teplicemi B, Všestudy, Telnicí a dalšími,“ vzpomíná na nelehké začátky trenér Petr Chládek.

Vědomický tým se v přípravě na sezonu v B skupině III. ligy snažil nic nepodcenit. Absolvoval i soustředění. „To sloužilo především k tomu, aby se daly holky dohromady. A to se myslím povedlo. Účast na trénincích, která byla i předtím solidní, se ještě zvedla. Snažili jsme se vysvětlit, že mistráky jsou něco úplně jiného než přáteláky. V těch už jsme teď měli solidní výsledky. Jen nás mrzí, že došlo k přeházení skupin, počítali jsme s jinými soupeři. Myslíme si, že naše skupina je docela těžká. Je v ní pět týmů, které ještě před dvěma lety hrály II. ligu. Snad to nebude příliš velké sousto,“ doufá vědomický kouč.

Ten má k dispozici kádr, jehož věkové složení je kolem 24 let. „Máme tady třeba ještě žákyně, ale i zkušené fotbalistky. Jezdí k nám děvčata ze Mšeného–lázní, Břízy, zkoušíme i další. Kádr je sice celkem početný, ale zatím nás ještě trápí post gólmanky. Tam bychom potřebovali posílit.“

Vědomice čeká na podzim ještě osm zápasů, představí se v Táboře, Říčanech, Mnichově Hradišti a Blatné, doma naopak hostí Dubici (14. 9.), Pavlíkov (5. 10.), Všestudy (19. 10.), Mělník (2. 11.). Všechna domácí utkání hraje Sahara od 14 hodin.