Nejprve startovala více než desítka týmů z Litoměřic, Plzně, Vrabcova, Medvědína i Terzína při čtvrtém ročníku Open beach Terezín 2008 – turnaje v plážovém volejbalu. „Zamračená obloha po vydatném nočním dešti nedávala mnoho nadějí pro uspořádání plánované události. Netrvalo však dlouho a začali se sjíždět první nedočkavci, takže jsme se rozhodli, že do toho půjdeme.

Na turnaj se přihlásilo jedenáct týmů a v 9 hodin byly zahájeny první boje,“ prozradil jeden z organizátorů turnaje Edvard Kubaščík, kterému se přihlásily týmy s roztodivnými názvy – Drsoni, Angola, Lachtani, Kráska a zvířata, 167 apod. O postup do finále bojovala družstva ve třech skupinách. Díky dobré organizaci se hrálo prakticky bez přestávky po celý den. Poslední finálový zápas a předání cen vítězům a finalistům se uskutečnilo krátce po 18. hodině.
Bylo odehráno 23 utkání – tzn. 46 setů. Turnaje se zúčastnilo 30 hráčů, kolem 20 diváků a hejno dětí, které doprovázely své hrající rodiče. Nejmladší hráčce bylo 17, nejstaršímu hráči 70 let. Nejvzdálenější účastník Kalinc přijel z Plzně.

Výsledky: 1. Beach masters Litoměřice (J. Klokočník, Martin Zych, Michal Zych), 2. Ruprt Medvědín (Pokorný, Zelinka), 3. Angola Litoměřice (Gabriel, Hejda), 4. 167 Terezín (Řechtáček, K. Klokočník, Kubaščík).

Minulou sobotu se měli na kurtech terezínského Sokola představit i registrovaní hráči, kterých přijelo 18. Ti společně s pořadateli netrpělivě očekávali, zda se počasí umoudří a přestane pršet. „To se nestalo. Pršelo stále vydatněji, a tak byl pro krajní nepřízeň počasí turnaj kategorie registrovaných zrušen. Zvažujeme uspořádání turnaje v náhradním termínu,“ omlouvali se pořadatelé.