Sokol Brozany se po domácí výhře nad kladenskou rezervou představí v sobotu dopoledne v Litvínově (10.15), kde bude chtít potvrdit tři body. „Kluci makali parádně. Snad to zopakují i tentokrát,“ přál si bezprostředně po vítězném duelu jeden z trenérů divizního Sokola Vlastimil Calta.

V krajském přeboru poutá pozornost fandů z regionu především dnešní (sobota) dopolední derby ve Štětí (10.15), kde hostuje Bezděkov. Domácí fotbalisté si přivezli v minulém kole bod z Roudnice (2:2), proti nováčkovi by měli být favoritem. To ovšem štětský kouč Lukáš Fišer odmítá. „Říkal jsem to už před Roudnicí, derby nemá favorita. Bezděkov je sice nováček, ale jen papírově. Čekám hodně těžké utkání. Hosté jsou teď psychicky nahoře, budou se chtít vytáhnout. Navíc mají v kádru řadu zkušených hráčů, kteří kopali divizi i vyšší soutěže. Soupeře samozřejmě dobře znám, na Bezděkově mám řadu kamarádů, ale teď se budu snažit vymyslet něco, co by nám pomohlo k zisku tří bodů,“ říká Lukáš Fišer.

Na body však myslí i hosté. „Budeme chtít to naše domácí vítězství s Oldřichovem nějak potvrdit. Jedeme na vítězné vlně, i když proti proudu,“ říká s úsměvem před polabským derby jeden z trenérů Bezděkova Martin Arazim. Ten si dobře uvědomuje, že štětský trenér jeho svěřence velmi dobře zná. A není divu, ještě v minulé sezoně totiž vypomáhal v bezděkovské brance. „Fíša je dobrý stratég, musíme něco vymyslet. Máme k dispozici stejné hráče jako proti Oldřichovu, ale budeme se snažit sestavou překvapit. Štětí jsme viděli v Roudnici, podle mě je to docela hratelný mančaft,“ věří svěřencům Martin Arazim.

Ve stejný čas (10.15) se budou snažit litoměřičtí fotbalisté zapomenout na porážku z Vilémova (0:4), když hostí Bílinu. Roudnice, která v prvním kole překvapivě výsledkově i herně zklamala, zajíždí v neděli odpoledne na hřiště Neštěmic (17).