Hrobce – České Kopisty 3:4

Přestože měli hostitelé po většinu času – zejména pak po přestávce – navrch, přes pozičně dobře hrající obranu soupeře se stereotypním probíjením středem ne a ne prosadit. A tak ne náhodou padly jejich dvě branky po křídelních akcích.

Českokopistští na druhé straně v ofenzivě demonstrovali, v čem je skutečná fotbalová síla – v dobré kombinaci z první a především v pohybu všech, kteří se do útočných ataků zapojovali. V neposlední řadě i těch, kteří umí hrát bez míče. Nejednou se tak dostávali po přihrávkách mezi obránce, chcete-li českou uličkou, hravě za zády obránců domácích. Podaný měl ulehčenou roli, lehce posílal míče do opuštěné branky.

„Byla to určitě užitečná příprava s velmi dobrým soupeřem. V neposlední řadě na kvalitní trávě a ve velmi příjemném prostředí. Po přestávce na nás dolehla únava, nicméně výsledek jsme si dokázali pohlídat,“ konstatoval po střetnutí kouč vítězů Jan Slavík.

„Chybujeme trestuhodně vzadu. Hosté nás za to dokázali chytře potrestat. Jejich přihrávky z první za záda naší obrany – to byl pro nás neřešitelný rébus. Nemohu souhlasit s názory těch lidí, kteří říkají, že bychom si měli zvát snadnější soupeře. K čemu by to bylo dobré, když bychom se tak sotva dozvěděli chyby, kterých se dopouštíme,“ zůstal nad věcí kormidelník SK Jaroslav Popper.

Branky: Jakubec (z pen.), Hančl, Klouček – Podaný 3 (jedna z pen.), V. Kutzler, poločas 1:3, r. Sekera, 80.
Hrobce: Marek Šafránek – Martin Šafránek (6. Klouček), Niko, Hančl, Husar, Červenka – Krpeš, J. Hubáček (56. Rybář), Jakubec, Neruda – Hřebíček.
České Kopisty: Pekař – Körmendi, Horák, Kubíček – R. Kutzler – Landa, Plzák, V. Kutzler, Hnát – Podaný, Teufel (46. F. Kutzler).

AUTOR: Mojmír Strachota