Hrobce – Bezděkov 3:7

Neuběhla ani minuta, když Černý poslal Bartůňka na zteč. Ten se nezalekl ani velkého střeleckého úhlu a napálil míč po diagonále s milimetrovou přesností (0:1). Další asistenci rtuťovitého Černého využil O. Čížek, který obstřelil bezmocného gólmana. V závěru první půlhodinky (28.) poprvé demonstroval neomylnost své pravačky z trestňáku Pištora. Míč doplaval přesně k pravé tyčce. Stejný hráč o dvě minuty později napodobil Čížka, aby svou úspěšnopu devítiminutovku završil parádou do šibenice. Mezitím se prosadil na druhé straně Krpeš.

Do druhé půle hosté prostřídali a tempo se zvolnilo. Domácí alespoň kosmeticky upravili na konečných 3:7. Klouček se prosadil dvakrát – z toho podruhé téměř z nulového úhlu, Krása naopak z penalty zvyšoval na 2:6 a Čada dával výsledku konečnou podobu.

„Každá taková zkouška ohněm má z pohledu herního, kondičního i psychického pro mužstvo i trenéra smysl. Do přestávky jsme chybovali, za což nás soupeř trestal,“ poznamenal domácí kouč Jaroslav Popper, na kterého navázal hostující Martin Arazim: „Ani takovéto zápasy nebereme na lehkou váhu. Do poločasu jsem mohl být spokojen s kombinací z první. Věřím tomu, že se silnějšími soupeři poroste i naše kvalita. Nejen při hře dopředu, ale i směrem dozadu, abychom se vyhnuli zbytečným chybám, za něž se platí tvrdá daň.“

Branky: 36. Krpeš, 53., 78. Klouček – 28., 30., 38. Pištora, 1. Bartůněk, 10. O. Čížek, 61. Krása z pok. kopu, 74. Čada, poločas 1:5, r. Benda, 60.
Hrobce: Marek Šafánek – Martin Šafránek, Jelen, Hančl, Jakubec – Neruda, Červenka, Mir. Čonka, Marek Čonka – Krpeš, Klouček.

SK Bezděkov: Sailer (46. Hendrych) – Huja, Job, Řezníček ml. (46. Řezníček st.) – J. Čížek – Bartůněk, Pištora (46. Kouba), Klepáč, Krása – Černý (46. Andres), O. Čížek (46. Čada).

AUTOR: Mojmír Strachota