Nicméně bez spolehlivého asistenta Buly se tak musel obejít dlouholetý kouč Libotenic Mirek Mihulka.
S Mírou není složitá domluva. Nebránil mi v tom, abych se „osamostatnil“, i když takto naši spolupráci nelze charakterizovat. Neměla totiž chybu. Díky jeho zkušenostem jsem získal nejeden cenný poznatek – nejen v herně taktických otázkách.

Splnil jste záměr vedení Dynama – zachránit pro Podlusky II. třídu a sám údajně končíte. V kuloárech se ovšem povídá, že Jarda Bula přikývl zástupcům výboru Jaroslavu Rejhonovi a Václavu Zahradníkovi a bude pokračovat ve svém angažmá?
Dohodli jsme se s tím, že je však nezbytné pro nový ročník mužstvo doplnit hned na několika postech základní sestavy.

Patrně z těch důvodů, aby se neopakoval podzim 2007, kdy bylo Dynamo předposlední s pouhopouhými dvěma remízami a výhrami?
První dojmy po příchodu do klubu byly skutečně špatné. Měl jsem k dispozici jenom osm fotbalistů, protože několik opor odešlo jinam, mimo jiné Jarda Čada do Bezděkova, Pecina do Straškova, či Jirásek do Žitenic. Nezůstalo nám jiné východisko, než kádr doplnit talentovanými odchovanci z dorostu. S těmi nás bylo pro jarní odvety třináct.

Jak brala tahle třináctka pověstné Bulovy kondiční kapky?
Ještě před zahájením zimní přípravy jsem měl s každým hráčem individuální pohovor. Kluci, kteří zůstali, mé požadavky vzali za své, respektovali je. Za to bych jim chtěl poděkovat. Není vůbec snadné v tak složitém organizmu, jako je fotbalový mančaft, to, aby se všichni ztotožnili třeba na tak nepopulárních otázkách jako je fyzička.

Padla zmínka o Čadovi, který se spolupodílel na postupu Bezděkova do přeboru Ústecka. Podle jeho slov chce na této úrovni končit a prý znovu oblékne dres Dynama?
Vůbec bych se nezlobil, kdyby se vrátil. S Jardou by naše koncovka měla úplně jinou sílu.

Když jste hned ve druhé jarní odvetě přejeli Lounky 5:1, patrně si vaši svěřenci uvědomili, že záchrana nemusí být až tak nedostižným snem?
Dostali jsme se z nejhoršího, ale ani náhodou jsme žádný z těch následujících duelů nepodcenili a makali, co to dalo.

Nejvydařenější utkání jara?
Určitě doma s Dobříní, kterou jsme dokázali porazit jednoznačně 4:0.

K těm povedenějším zápasům patřil určitě i ten v Žitenicích?
Tam jsme do půlky byli podle místních fandů na odpis, protože jsme prohrávali 2:0. Ve druhé půli jsme však diktovali tempo výhradně my. Přejeli jsme Žitenické kondičně, a proto jsme taky vyhráli 3:2. To byly pro nás tři veledůležité body.

Kdo vás naopak přehrál? Kdy ani fyzička nebyla moc platná?
Travčice a Hrobce. Nicméně tam jsme nastoupili bez několika klíčových kluků, protože odjeli na dovolenou, neboť věděli, že máme záchranu už jistou.

Za pochodu musíte vyřešit náročné dilema. Dorost prokázal opět své kvality, postoupil do I. A třídy, což v reálu znamená, že nebudete mít asi k dispozici ty nejšikovnější, protože by nestíhali?
Souhlasím a sám jsem moc zvědavý, jak se nám tuto otázku povede vyřešit. Samozřejmě ku prospěchu obou týmů.

Bez dorostenců z jara vám však zůstane pouze sedm zdravých fotbalistů a pět marodů.
Proto jsem hned v úvodu rozhovoru uvedl, že je zapotřebí přivést několik posil. Jinak by se opakovala situace z podzimu 2007, což nikdo z vedení klubu, ani já, nechceme připustit.

AUTOR: Mojmír Strachota