Pane Jarolíme, jak hodnotíte letní přípravu?
V rámci možností amatérského klubu. Bohužel jsem se ani k jednomu utkání nesešli v kompletní sestavě. Máme marody, řada hráčů si vybírá dovolenou.

Přesto na brňanském pažitu bylo vidět několik nových tváří.
Zkouším několik kluků, kteří prošli dorostem, jako je např. David Mencl, který si už vyzkoušel hrát za chlapy v jiném klubu a je vidět, že mu to prospělo. Mám tady dva úplně nové hráče, kteří k nám přišli z Radošovic u Říčan a měli by posílit hlavně zadní řady. Je to obránce či zadní záložník Petr Praženka a slovenský střední záložník Pavel Mego. Pokud budeme ještě hovořit o posilách, tak v jednání máme jednoho gólmana.

Kdo vám chybí?
V přípravě mi chybělo i osm hráčů základní sestavy. Ještě asi dva měsíce si bude léčit těžký výron Čermák, marodný je i Sivák. Odchod ohlásil Ondra Pokorný, který se z pracovních důvodů vrací do Prahy.

Který zápas v Brňanech se vám nejlépe vydařil?
Určitě to bylo úvodní utkání s Děčínem, kdy jsme odehráli výborně první poločas, ale pak prostřídáním se hra trochu rozhodila. Prohrávali jsme 0:1, ale do šaten jsme odcházeli za stavu 2:1. Soupeř pak stačil vyrovnat a nakonec se radoval z těsné výhry 3:2.

K velkým změnám tedy nedojde, Máte stabilní kádr. Budete chtít opět překvapit?
Mužstvo má svou kvalitu a pokud zůstane pohromadě a zůstanou v něm klíčoví hráči, věřím, že budeme hrát v první čtvrtině tabulky. Pavel Mego nám prozradil, že svou fotbalovou kariéru zahájil ve svém rodišti – Nitře. Jeho místo je záloha, ale zkoušel i útok, a to v týmech na různých stupíncích slovenských ligových soutěží. Do Čech přišel za prací a usadil se v Říčanech, kde si ho spolu s Petrem vyhlédl trenér Jarolím. Štětský dres vyzkoušel už loni v zimní přípravě, ale na přestupu se oddíly nedohodly, proto ke změně došlo až nyní, kdy se stal volným hráčem. Připomínáme, že tým Štětí začíná krajský přebor 9. srpna v derby na půdě SK Roudnice nad Labem.