Proč přicházíte s tímto návrhem?
Z několika důvodů. Už před časem vyhlásil Českomoravský fotbalový svaz a jeho komise mládeže podporu projektu Grassroots, který se snaží zapojit ve všech zemích do fotbalu co nejvíce hráčů. U nás je na nové soutěže vypsán grant. V případě, že se soutěž rozběhne, dostane příslušný okresní fotbalový svaz 30 tisíc korun. Chceme tím také dostat k fotbalu další naděje, ty úplně nejmladší. Nastupovali by hráči i hráčky od šesti do osmi let. Spousta klubů si stěžuje, že nemá dostatečný počet hráčů ani na už tady v regionu zavedené soutěže přípravek, kde se hraje v počtu 1 + 7. S tímto počtem většinou turnaj nelze odehrát, takže opravdu potřebujete hráčů víc. To současně znamená i větší nároky na dopravu, vedoucí, trenéry a podobně. V uvažované soutěži by se hrálo v počtu 1 + 4, to už stačí třeba dvě auta, dva řidiči, nebo dodávka a můžete odjet na turnaj.

Hřiště pro tuto kategorii by mělo stejné rozměry jako známe ze stávajících soutěží přípravek?
Ne, počítáme s tím, že by se hrálo na necelé čtvrtině hřiště. K jednoduché úpravě a označení by stačilo jen pár kuželů. Branky by zůstaly stejné 2x5 m.

Kolik týmů se musí přihlásit, aby se tato nová soutěž mohla rozběhnout?
Minimem by měly být čtyři celky, snad se nám je podaří postavit. Byla by škoda, kdybychom tuto šanci nevyužili. Pro každého z účastníků jsou připraveny dva fotbalové míče, vítěznému družstvu pak věnuje firma Frital sadu dresů. Je to navíc šance pro oddíly, jak mít svůj mládežnický tým.

Nezanikl by tím ale současný přebor přípravek?
Já jsem přesvědčený, že ne. Mladší hráči by samozřejmě mohli nastupovat i za starší. Termínová listina by se tomu přizpůsobila. Já vím, že je to hodně narychlo, ale abychom mohli v září začít, musíme mít jasno už do 10. srpna. Na zítřejším losování okresních soutěží zájemcům vše rád vyložím, popřípadě jsem na tel. 603 556 247.