V pátek při duelu místní rezervy, která dala staré gardě Elko k dobru vedení 2:0, aby se nakonec konkurenti rozešli smírně 5:5, když hattrickem zajistil plichtu „staříkům“ v čele s předsedou Šenfeldrem, Zunou aj. nestárnoucí kanonýr Radek Udatný. V sobotu došlo na další remízu, tentokrát v podání přípravek SK Lukavec a Malých Žernosek (2:2, na pok. kopy 4:6). Starší žáčci Lukavce si poradili s kamarády ze Sulejovic v poměru 6:5.

Po obědě došlo na to, o čem zpíval Katapult před čtvrt stoletím – jestli si děti budou mít kde hrát. Díky Nadaci ČEZ bylo dodavatelsky postaveno a vybaveno kouzelné hřišťátko. „Určitě splní svůj účel,“ přála si nejen tisková mluvčí Soňa Hendrychová, ale i starosta Josef Hlaváček, místostarosta Ladislav Zalabák a prezident SK Tomáš Šenfeldr. Přání bylo vyslyšeno, hned po slavnostním aktu hřiště plnilo svou funkci. Fotbalový prezident zdůraznil: „Ve spolupráci s obecním úřadem a ČEZ už máme hotový další projekt. K tomu dětskému hřišti přibude kuželková dráha a multifunkční hřiště. Co jiného si mohou obec, klub a sponzor víc dát dodatečně k loňskému jubileu 950 let trvání obce a osmdesátce roků kopané?“

Střetnutí dorostenců z Lukavce se sousedy z Brozan a hlavně pak bafuňářů zdejšího klubu proti lukaveckým členkám hasičského sboru a cvičenkám? Paráda a hlavně jako před čtyřiadvaceti hodinami zábava se vším všudy. Nejen z těch důvodů, že bafíci přistoupili na podmínky slabšího pohlaví – nastoupit v ženských nočních košilích, bosí a pokoušet se trefit ani ne tréninkovou, ale hokejovou branku.

Když bylo po závěrečném hvizdu, přišel historický akt – předání dresů. I tak se může člověk s nadhledem jako občan bavit. I při následném křepčení do ranního kuropění. A výsledky? O ty přece v takových pohodových momentech ani nejde.