Svěřenci Petra Satrapy a Martina Arazima, se kterým jsme se za úspěšnou sezonou ohlíželi, byli nejlepší právem. V průběhu 26 zápasů prohráli jen dvakrát, nasbírali 62 bodů (19 – 5 – 2, skóre 70:33). Že však bude přebor náročnější, si všichni v týmu uvědomují.

Už v minulém roce jste hráli vpředu, ale čekali jste před sezonou, že byste mohli postoupit?
Je pravda, že loňská sezona byla z našeho pohledu úspěšná, přesto mě mrzelo, že jsme v některých zápasech jen remizovali. Cíl pro další sezonu byl jasný, naučit mužstvo vyhrávat, hrát v popředí a co nejvíce znepříjemňovat mužstvům boj o postup. To, že jsme nakonec skončili první, je jen třešnička na dortu.

Věřili jste před posledním zápasem, že Lovosice, které byly favoritem, to u vás tak pokazí?
Neřekl bych, že to soupeř pokazil. Ten zápas měl opravdu výbornou úroveň, prostě v něm zvítězilo mužstvo, které do hry dalo daleko víc srdíčka. Já jsem svým svěřencům věřil, že ten zápas zvládnou. První poločas odehráli naprosto skvěle, ve druhém nám sice docházely síly, ale hráči si svými zkušenostmi zápas pohlídali.

Který zápas byl z vašeho pohledu nejvydařenější, který naopak nejhorší?
Většina utkání s týmy z horní poloviny tabulky nám vyšla jak herně, tak výsledkově. A nejhorší zápasy? Asi na podzim na Junioru Děčín a pak na jaře v Rumburku a v České Kamenici, to byly opravdu hodně špatné zápasy.

Kdo patřil k oporám týmu?
Celé mužstvo odvedlo svůj kus práce, ale kdybych měl vyzdvihnout nějaké hráče, tak to budou Vašek Sailer a Petr Klepáč. To jsou osobnosti na hřišti i v kabině.

Krajský přebor je o něco náročnější, chystáte se posílit tým, jehož kádr nebyl právě nejpočetnější? A neodchází někdo?
Víme, že přebor je o dost kvalitnější soutěž, některé soupeře znám z vlastních zkušeností a na ně by nám třináct hráčů nestačilo. Kádr chceme doplnit o 3 – 4 hráče, dva zkušené a dva mladé. Doufám, že zůstane i Jarda Čada, který celé jaro odehrál s přetrženým křížovým vazem.

Co zázemí, splňuje podmínky pro nejvyšší krajskou soutěž?
Myslím si, že hřiště na Bezděkově bude pro soupeře příjemným zpestřením, i když do areálu Pod lipou to má daleko. Věřím, že body budou zůstávat doma.

Kdy a kde zahájíte přípravu? Počítáte kromě turnaje v Dobříni ještě s nějakými zápasy?
Přípravu jsme zahájili 10. července a kromě turnaje v Dobříni plánujeme další tři utkání.

Vůle postoupit do vyšší soutěže nebyla jednoznačná. A to ani od výboru ani od hráčů. Nehrozí z tohoto důvodu problémy?
Pevně věřím, že to nehrozí. Hráči byli obeznámeni se vším, co je ve vyšší soutěži čeká. Dostali dost prostoru, aby se k dané situaci vyjádřili. Jejich rozhodnutí respektujeme a uděláme vše pro to, abychom v přeboru hráli důstojnou roli, i když to bude velmi, velmi náročné. Já osobně jsem si postoupit přál.

Jak se těšíte na derby, především s Roudnicí, kde většina z vás hrála?
Tak na to se opravdu těšíme, ale ze soupeře máme patřičný respekt. Co jsem je sledoval, tak se kluci hodně moc zlepšili a je jen škoda, že se jim nepodařilo postoupit do divize. Derby se Štětím i Litoměřicemi budou pro nás ale také výzvou. Teď se začneme připravovat na vstup do soutěže s Oldřichovem, se kterým hrajeme doma. Také bych si přál, aby začali na naše zápasy chodit diváci v tak hojném počtu, jako to bylo s Lovosicemi. To by byla pro hráče i vedení ta největší odměna.