V dopoledních zápasech si napřed nekompletní domácí poradili s rezervou Brozan (5:1). Nicméně v poločase nic nenasvědčovalo tomu, že se po přestávce budou konat brankové hody. Svěřenci Václava Fialy totiž postavili konečný výsledek na hlavu. Hattrickem Luboše Ouzkého (64., 69., 80.) a góly J. Trejbala a Briksy si zajistili postup do finále. Za hosty skóroval ve 30. minutě Novotný.

Ve druhém měření sil ještě v loňském roce I. A třídní Černčice z Lounska byly náročným testem pro hrobeckého nováčka. Když Černčice po dvaceti minutách vedly díky trefám Šuse a Oppenauera 2:0, v ochozech, zaplněných 200 diváky, se neslo, že Hrobečtí se v I. B třídě ani neohřejí a vrátí se pokorně zpět do přeboru.

„Nebyli jsme ani v té fázi utkání horším týmem. Dostali jsme jenom na budku za zbytečné chyby vzadu. Daleko důležitější ovšem bylo to, že jsme neztratili kontrolu nad vývojem utkání a po zásluze nakonec vybojovali finále,“ usmívali se po výhře 3:2 trenér SK Popper a manažer Láďa Vodochodský. Za Hrobecké se trefili Henych, Chamrád a Aust.

V duelu o bronz hodně nečekaně oslabené Černčice vyškolili brozanští hráči, kteří vyhráli vysoko 5:1. Dvakrát skóroval Bauer, dvakrát T. Lédl a jednou Horna, za soupeře z Lounska se trefil Oppenauer.

Vyvrcholení memoriálu přineslo i v čase fotbalových okurek celkem dobrou kopanou. Hrobečtí opět naznačili, že neberou ani v této fázi postup do vyšší soutěže jako danajský dar a předváděli proti Čechii chvílemi nápaditý fotbálek, který je příslibem. Domácí dvakrát dotahovali dvoubrankový náskok hostů, ale k úspěchu to nevedlo. Podlehli Hrobeckým 2:4 (32. Hlaváček, 63. Ouzký – 14. Krpeš, 23. Bedlivý, 61, Hřebíček, 64. Jakubec).

Sobotní střetnutí odřídila ke spokojenosti všech trojice sudích Jiřík, Zaňka, Prágl. Nejlepším gólmanem memoriálu byl vyhlášen brozanský Šouba, střelcem domácí Ouzký (4 branky) a hráčem Oppenauer z Černčic.