K týmu jste nastoupil těsně před začátkem soutěže. Byl to velký handicap?
Přišel jsem přesně tři týdny před prvním mistrovským utkáním. Neznal jsem hráče, kvalitu soutěže ani lidi v klubu. Totálně nepopsaný list. Navíc jsem brzy pochopil, že moje představy o fotbale se totálně liší od toho, na jsou hráči zvyklí. Měnili jsme kompletně všechno. Obsah a objem tréninků, způsob hry, vnitřní fungování kabiny. Hráče musím pochválit, mým nárokům a požadavkům se většina z nich přizpůsobila velmi rychle.

Po podzimu jste na nejlepší trochu ztráceli, čekal jste, že budete ve hře o postup až do posledních kol?
Už v létě jsem říkal, že jaro budeme mít lepší. To se také potvrdilo. Zlepšili jsme se ve všech činnostech, kondicí počínaje a bráněním standardek konče. Doufal jsem, že se do hry o postup ještě zamotáme. Skvěle nám vyšel vstup do jarní části soutěže, nastartovali jsme vítěznou sérii a nakonec jsme byli k postupu neskutečně blízko.

Lze hodnotit sezonu jako úspěšnou?
Shrňme si tedy, co se podařilo. Uhráli jsme 63 bodů, z toho na jaře 35. To je podle mě vynikající číslo. Proti loňské sezoně nárůst o 24 bodů. Vytvořil se velice kvalitní tým, který má po mírném doplnění na to postoupit a hrát vyšší soutěž bez větších problémů. Roudnice si opět zjednala respekt u soupeřů, to není zanedbatelný fakt. A co se nepodařilo? Postoupit.

Měl stávající kádr objektivně na to, aby postoupil do divize a případně se v ní bez problémů udržel?
Máme velice solidní mužstvo ve chvíli, když jsme kompletní. Vynikajicí brankář, kvalitní obránci. Menší problémy jsme měli v záloze, kde nemáme typologicky úplně vhodné hráče. Tam jsme museli improvizovat. V útoku máme Víťu Kalu a Jirku Neumana, kteří mají obrovské předpoklady hrát fotbal na vrcholové úrovni. Bohužel byli oba vážně zraněni a chyběli nám téměř půl sezony. To byl vůbec náš obrovský problém, udržet hráče zdravé. Takovou marodku jsem za 10 let trénování nezažil a doufám, že už ani nezažiju. Takže, postoupit jsme za určité konstelace mohli, ale dobře hrát divizi asi ne.

Předváděl postupující Řezuz Děčín opravdu nejlepší fotbal?
Děčín postoupil, protože uhrál nejvíc bodů. Otázka zní, jak je uhrál a proč. Já tomu říkám „česká cesta“. Sami si tam musí rozebrat, jestli takhle chtějí pokračovat. Mně osobně se líbil spíš Vilémov. Hrál na pohled hezký a útočný fotbal. Podle mých informací ale třeba v Děčíně či Kadani hospodařili se čtyřnásobně větším rozpočtem než my. To je obrovský rozdíl. To bychom potřebovali do příští sezony zlepšit. Ale to je spíš otázka pro vedení klubu.

Odvetnou část jste měli solidní, ale ke konci došlo k několika výpadkům. Kterého litujete vůbec nejvíc?
Jaro jsme začali výborně. Hoši si začali věřit, skvěle nám chytal Ancin. Přitom jsme hráli bez Kaly a Neumana, takže vlastně bez klasických útočníků. Jejich absence se projevila především doma, kdy jsme ztratili sedm bodů. Hlavně remíza se Střekovem a prohra s Litoměřicemi nás možná dokonce stály divizi.

Kdo patřil k oporám týmu?
Hráče moc nechválím, vždy upřednostňuju tým. Přesto musím jmenovat Luboše Ancina, kterému jaro vyšlo skvěle. Zasloužil by si nějaké kvalitní angažmá. Oporou byl i Honza Adelt, který nám bohužel chyběl posledních sedm kol. To byla také obrovská ztráta. Spokojen jsem byl s výkony Cibulky, Lukáška, Mikase a Kaly. Pochvalu ale zaslouží většina hráčů. Někdy to se mnou nemají jednoduché, mám na ně dost velké nároky.

Dojde k posílení, popř. oslabení týmu?
Určitě nespíme. Víme, kde nás nejvíc tlačí bota. Potřebujeme nutně ofenzivního středního záložníka. Máme něco rozjednaného, ale v tuto chvíli nemohu být ještě konkrétní. Odejde asi Ancin. Náhradu za něj máme. Ani tady nemohu být konkrétní, ještě není nic podepsáno.

Kdy zahájíte přípravu na novou sezonu?
Začínáme 14. července a kromě tréninků máme v plánu i pět přípravných utkání. Utkáme se s dorostem Teplic, Neratovicemi, Libiší, týmem Velvar a s teplickým béčkem. A co se týká cílů? Tentokrát to říkám na rovinu – budeme chtít postoupit.