Před víkendem se sešel Karol Dobiáš s kolegy a hráči na posledním mítinku a odpověděl nám na několik otázek.

Co vám přineslo toto krátkodobé působení u roudnické fotbalové mládeže?
Jsem především velmi rád, že mě ředitel Josef Nehyba oslovil. K mládeži jsem se dostal opět po pěkné řádce let, kdy jsem naposledy vedl juniorku Bohemians. Na ty roky rád vzpomínám. Volného času jsem měl dost, a proto jsem se dlouho nerozmýšlel a nabídku jsem přijal. Práce na Fotbalové farmě VOŠ a SOŠ byla nádherná, někteří kluci zlobili, někteří ne, jedni jsou talentovaní, jiní méně. Bral jsem to však podle toho, že na prvním místě jsou výsledky ve škole a teprve za nimi fotbalový kumšt. Na některé hráče upozornil už Milan Bokša. A po čtyřech měsících skutečně musím potvrdit jeho prognózy.

Našel jste mezi staršími dorostenci výraznou osobnost, která by měla dostat šanci otestování v některém velkoklubu?
Těch talentů je v týmu několik, ale mne upoutal především útočník a nejlepší střelec Miroslav Müller.

Čemu se budete věnovat nyní?
Budu se věnovat pro Lacinu skautingu. Práce s mládeží mne stále baví a věřím, že za nějaký rok se k ní opět vrátím. Už nyní mám zajímavou nabídku z další školy.

Při setkání si vzal slovo také ředitel školy Josef Nehyba. „S Karolem Dobiášem jsem se už dříve několikrát setkal a jsem velmi rád, že přijal naši nabídku a pomohl nám překlenout jarní mistrovské období. Významné je, že někdo další z úrovně profesionálního fotbalu vnesl do našeho projektu a našich myšlenek svůj pohled a zanechal u nás nesmazatelnou stopu. Věřím, že obdobné pocity bude mít i jeho nástupce, kterým je další internacionál a zkušený trenér Přemysl Bičovský.“