Skupina B

Rovné – Křešice 2:1

Domácí toužili oplatit soupeři porážku z podzimu, což se jim povedlo. V úvodu zlobili zkušenou obranu domácích neméně zkušení fotbaloví „staříci“ Tomek z Léblem. Svěřenci trenéra Fratiška Királyho šli po zásluze do vedení. Hostitelé ponechali velkoryse Kučerovi dostatek prostoru, aby se mohl soustředit na to, jak dát hlavou gól. Dál se pak hrál oboustranně tempo fotbal. Nicméně obrany fungovaly spolehlivě. Obrat ve skóre přišel pro hosty v rozpětí nešťastné třináctiminutovky. Napřed pohotově vyrovnal Kouba, aby o výhře Podřipanu rozhodl předstoper Boura. Vydal se na výlet, přešel přes tři protihráče. Ve vápně zleva poslal nechytatelnou bombu přes celou bránu do levé šibenice křešické svatyně. Fišer se nestačil za tímto projektilem ani ohlédnout.

Branky: 59. Kouba, 72. Boura – 21. Kučera, ŽK 1:0, poločas 0:1, r. Prekop, 89.
Rovné: Šebek – Stanislav – Hatina, Lédl, Boura – Kulik, Vilánek (13. Konečný), Kouba, Řezáč (46. Brůža, 77. Cuchý) – Šámal, Kotlár.
Křešice: Fišer – Myšák, Kučera, Míč, Zuna – Patka, Knapík, Mühlfeit (65. Biolek), Tirdil (66. Rusý) – Lébl,Tomek.

Straškov – Černiv 1:2

Pohled na tabulku skupiny B napovídá, jak cenné vítězství si odvezli Černivští z derby ve Straškově. Domácí se přitom připravili alespoň o bod nepřesnou koncovkou, nicméně nelze přehlédnout, že i hosté mohli skórovat víckrát. Už ve dvanácté minutě zaspala domácí obrana. Rychlík Netolický ujel všem. Poradil si i z vyběhnuvším gólmanem. Vyřešil koncovku po bicanovsku – podstřelením brankáře k levé tyči. Straškovští zařadili ne pátou, ale šestou rychlost. Vyrovnali o čtvrt hodiny později, když Lebduška pohotově dorážel. Autor vyrovnání mohl být slavný podruhé, ale Klíma spolu s Chodurou včas stihli zažehnat katastrofu. Hosty mohl poslat do šaten s gólovým mankem tandem Blažek – Sekera. Ten druhý si naběhl na Blažkův přímák, ale Chodura znovu u své pravé tyčky čaroval. Po návratu mužstev z kabin J. Lubas nedokázal ani na dvakrát prostřelit Neuwirtha. Před zákroky straškovského gólmana je zapotřebí smeknout. Na druhé straně pálil v 55. minutě Blažek do břevna, aby po hodině hry a podkopnutí Klímy proměnil penaltu M. Prágl.

Straškovští se nemínili s porážkou smířit. Nejednou se dopředu vysouval i stoper Mrázek. Tuhle hru vabank mohli domácí v 70. minutě zaplatit dalším gólem. Utekl totiž R. Lubas, ale Mrázek se stihl včas vrátit. Stejný hráč o pět minut poté prověřil Chodurovu pozornost. Ten stihl u pravé tyčky vyrazit na roh. Po jeho rozehrání Sekerou Blažek ve snaze míč co nejlépe umístit, trknul vedle. V 82. minutě to mohlo být 1:3. Po akci Lubasů, kdy však Jiřímu chybělo v kopačce drsnější zakončení. Nedáš, dostaneš se málem naplnilo v 86. minutě, ale ze souboje Šindelář – Chodura vyšel znovu vítězně brankář Černivi. „Bohužel jsme selhali v zakončení, a tak přišel spravedlivý trest,“ zhodnotil objektivně prohru domácích vedoucí celku Jindřich Šíbal. „Snad nemusím zdůrazňovat, že jsme se ziskem tří bodů udělali důležitý krok k záchraně,“ radoval se nepokrytě kouč Černivi Marcel Týce.

Branky: 26. Lebduška – 12. Netolický, 60. M. Prágl z pen. ŽK 2:4, poločas 1:1, r. Beneš, 185.
Straškov: Neuwirth – Mareš st., Mrázek, Houdek, Pokorný – Šindelář, Lebduška, Blažek, Hlavsa (73. Skokan) – Pecina (71. Mareš ml.), Sekera.
Černiv: Chodura – Moc, Janů, M. Prágl, Miko – J. Lubas (85. Horák), Fišer, Klíma, Hnilička (77. Mareš) – R. Lubas, Netolický (90. Pavel Vít).

Libotenice – Koštany 3:0

O potřebných bodech rozhodli domácí už v prvním poločase, kdy si díky T. Hálovi zajistili dvoubrankový náskok. Po změně stran přidal dorážkou po přímém kopu Kočího třetí gól Procházka. „Důležitý zápas jsme zvládli, soupeře jsme do ničeho nepustili. Měli tam snad jen dvě střely z větší vzdálenosti. My jsme naopak v prvním poločase mohli přidat další góly. Teď máme doma Straškov a potřebujeme zase vyhrát, situace nás k tomu nutí,“ uvědomuje si kapitán týmu Petr Týma, že současných 26 bodů by nemuselo na udržení stačit.

Branky: T. Hála 2, Procházka, ŽK 1:2, poločas 2:0, r. Fučila, 100.
Libotenice: Vorasický – Procházka (60. Malý), Slivanský, Barcal, Hájek – Kyzlík (65. Hock), Týma, Stejskal, Kočí – T. Hála, Z. Hála (55. Křivánek).

Pokratice – Srbice 0:1

Po parádním úvodu jara se pokratická mašina na body zastavila. Po nečekané porážce s Baníkem Ohníč následovala prohra v Krupce a nyní i se Srbicí, která mocně útočí na druhou příčku.

Branka: Roussev, ŽK 2:6, poločas 0:0, r. Pöschke, 80.
Pokratice: Proch – Rosenkranc, Patzenhauer, Keltner, Vitásek – Klíma, Vlašič, Krejčík, Chvála – Bezemek, Bergmann.

Osek – Mšené–lázně 0:0

Mšené–lázně si několik šancí vytvořily, Ouzký trefil z přímého kopu břevno, v dobrých příležitostech neuspěli M. Brůža a Škuthan. V závěru pak podržel hosty po prudké střele domácích gólman Dušánek.

ŽK 1:1, r. Schwarz, 40.
Mšené–lázně: Dušánek – Albrecht, M. Trejbal, Ouzký, Ejem – Ryska, J. Trejbal, Brzák, Škuthan (88. Jahoda) – J. Brůža, M. Brůža.

Další výsledky - 22. kolo: Trnovany – Ohníč 0:1 (0:1). Branky: Pálka. ŽK 1:2. ČK Levý (Ohníč). rozhodčí Kirilák. 50 diváků. Dubí – Krupka 1:3. (0:1). Branky: Procházka – Pištora 2, Deák. ŽK 2:2. Rozhodčí Sejkora. 150 diváků.

Krásná Lípa – Úštěk 3:2

Ještě před několika koly téměř odepsaná Krásná Lípa ještě bojuje o udržení skupiny A. Po Liběšicích obrala o důležité body i druhý celek z regionu v této skupině – Slavoj Úštěk. Hosté sice dokázali vymazat dvougólový náskok domácích, i když hráli od 65. minuty v deseti, ale v nastavení inkasovali po trestném kopu třetí gól.

Branky: Roubíček 2, Drahota – Rešl 2, ŽK 5:3, ČK Blažek (Úštěk), poločas 2:0, r. Urban, 140.
Úštěk: Šťástka – Křivský – Giesel, Knop, Blažek – Mašata, Michálek, Káles, Roubal (Fašianok) – Křeček, Rešl.

Horní Podluží – Liběšice 2:3

Domácí stále dotahovali náskok hostů, kterým se ale podařilo hodně cennou výhru udržet. „Mančaft dnes makal opravdu parádně, kluci si dali říct, navíc nás podržel gólman Nožina. Hrálo se vlastně o šest bodů, proto výhra těší dvojnásobně,“ říkal vedoucí liběšického týmu Jaroslav Nepovím.

Branky: Drátovník, Vavrinec – Nožina, Rathaus, Pokorný, ŽK 7:2, poločas 2:2, r. Paš, 70.
Liběšice: Nožina – L. Vlk, Nepovím, Koráb, Feistner – Božík (80. Budka), Petrus (75. T. Mikina), A. Vlk, Pokorný – Rathaus, Blažíček (82. J. Mikina).

Další výsledky - 22. kolo. Mojžíř – Chuderov 2:1 (1:1). Branky: Sikora, Ućeň – Gabriel. ŽK 5:2. ČK Klaus – Šindelář. Rozhodčí Sabo. 210 diváků. Libouchec –Vaňov 2:1 (2:0). Branky: Sucharda 2 – Vaňkát. ŽK 4:0. ČK Šebek (Libouchec). Rozhodčí Jirsák. 80 diváků. Chabařovice – Svádov 6:3 (1:2). Branky: Vosyka 3, Morávek, Čapek, Makula – Havel 2 (PK). Dvořák. ŽK 2:O. Rozhodčí Šimeček. 40 diváků. Heřmanov – Trmice 2:0 (2:0). Branky: Piálek 2. ŽK 2:1. Rozhopdčí Krupka. 60 diváků. Březiny – Union Děčín 2:2 (1:0). Branky: Culek, Čepelka – Znojemský, Pulda. ŽK 2:4. Rozhodčí Červený. 100 diváků.

1. Libouchec⋌ 22 14 5 3 59:35 47
2. Mojžíř ⋌22 12 6 4 59:26 42
3. Chabařovice ⋌22 11 5 6 44:31 38
4. Heřmanov ⋌22 11 4 7 58:46 37
5. Březiny ⋌22 10 4 8 49:36 34
6. Trmice ⋌22 9 5 8 28:32 32
7. Chuderov ⋌22 9 4 9 44:40 31
8. Svádov ⋌22 7 6 9 36:48 27