Krupka – Straškov 3:2

Na špici B skupiny bojující Krupka se v minulém kole postarala sobě i příznivcům o další drama. “Soupeř přijel se zabezpečenou obranou a velmi rychlým protiútokem. Zápas začal podobně jako minule naším náporem, ale stejně jako před týdnem, tak i v tomto zápase, tlak nevedl ke gólu. Naopak jsme z rychlého útoku opět inkasovali. Závěrečných patnáct minut první půle jsme zvýšili úsilí a po hezké akci Kuričaje vyrovnal Šural. Druhá půle téměř kopírovala tu první. Zatlačili jsme Straškov, aby jsme opět následně inkasovali z dalšího rychlého protiútoku hostů. Poté jsme vyvinuli drtivý tlak. Až třináct minut před koncem zápasu vyrovnal hezkou střelou z hranice šestnáctky Riedl. Definitivní obrat pečetil v závěru po obléhání branky hostujícího týmu Hisem,“ shrnuje do několika vět průběh dramatu domácí trenér Jiří Penc.

Branky: Šural, Riedl, Hisem – Lebduška, Pecina, ŽK 0:0, poločas 1:1, r. Hlinka, 100.
Straškov: Neuwirth – Švec, Mrázek, Mareš st., Vlastník – Šimral, Lebduška, Blažek, Lamač – Pecina, Mareš ml. (Horváth, Sekera, Král).

Křešice – Košťany 2:0

Domácí byli sice velkým favoritem, ale už ztráceli víru. Před koncem totiž hráli s týmem Košťan bez branek. „Přitom šancí jsme měli hodně, soupeř byl slaboučký. Mohli jsme dát klidně deset branek. Nakonec se až v 87. minutě trefil střídající Rusý, který o dvě minuty později přidal hlavou druhý gól. Na to, jak je mladý, si počínal jako zkušený mazák,“ říkal po duelu domácí sekretář Petr Kořán.

Branky: Rusý 2, ŽK 2:2, poločas 0:0, r. Šťastný, 80.
Křešice: Fišer – Zuna, Tirdil, Míč, Biolek – Knapík (Mühlfeit), Lébl, Kučera, Patka (Suchánek) – Klupák, Písař (Rusý).

Mšené–lázně – Libotenice 2:1

Podle postavení v tabulce byli domácí papírovým favoritem. Přesto prohrávali od 51. minuty 0:1, když se po standardce prosadil Kyzlík. “Měli jsme v obou poločasech převahu a takových sedm, možná osm jasných gólovek, ale naložili jsme s nimi trestuhodně. Vychytal nás výborný Vorasický,“ nechal se slyšet kapitán vítězů Jiří Trejbal. Úsilí Mšenských zápas za nepříznivých 0:1 přinejmenším zremizovat přineslo ovoce až v poslední dvacetiminutovce. To se po rohu J. Trejbala prosadil hlavou Hlaváček a v předposlední minutě i sám kapitán, který standardky umí.

Branky: Hlaváček, Trejbal – Kyzlík, ŽK 3:4, poločas 0:0, r. Matějka, 120.
Mšené–lázně: Dušánek – Albrecht, M. Trejbal, J. Brůža – Richter – M. Brůža, Šumbera (76. Briksa), J. Trejbal, Brzák – Ouzký, Hlaváček (82. Červený). Libotenice: Vorasický – Hock, Barcal, Slivanský, Mareš – Kyzlík, T. Hála (80. Lahovský), Stejskal, Hájek (20. Týma) – Z. Hála, Křivánek (70. Fary).

ZPRAVODAJSTVÍ Z 1.B TŘÍDY SKUPINY A ZDE!

Černiv – Pokratice 0:3

Pokratičtí zlepšenou formu potvrdili i v derby, když využili chyb domácích. „Sice jsme měli asi i víc šancí než hosté, ale na to se nehraje. Udělali jsme tři školácké chyby, které Pokratice potrestaly. Ale musím přiznat, že hrály dobře. Mají v týmu starší zkušené kluky i mladé borce, kteří od nich dostávají míče. Naše situace se začíná zhoršovat, potřebujeme vyhrávat,“ uvědomuje si trenér Marcel Týce.

Branky: Bezemek, Brutovský, Patzenhauer, ŽK 2:2, poločas 0:1, r. Pešta, 50.
Černiv: Chodura – Fišer, Malíř, Filipec, Horák (Mareš) – J. Lubas, Mil. Prágl, Mir. Prágl, Klíma – R. Lubas, Moc.
Pokratice: Studihrad – Bobek, Chlouba, Müller, Vitásek – Chvála, Bezemek, Vlašič, Klíma (Hnilička) – Patzenhauer (85. Studihrad ml.), Brutovský (70. David).

Rovné – Trnovany 1:1

Za vytrvalého deště byla kontrola míče pro oba týmy problémem. Přesto se s touto skutečností rychleji vyrovnali domácí. V průběhu desítky minut si vytvořili tři vyložené šance. Vilánek dokonce nastřelil brankovou konstrukci. Vzápětí na to sudí nařídil k údivu obou laviček penaltu proti domácím, aby si totéž zopakoval později i na druhé straně. Podřipan pak doháněl po proměněném pokutovém kopu hostů jednogólové manko. Smazat se ho povedlo až v závěru prvního poločasu. Ve snaze urvat tři body přitlačili v závěrečné čtvrthodince svěřenci kouče Milana Rosenkrance Trnovanské před jejich velké vápno, ale i přes další možnosti se jim skórovat nepodařilo.

Branky: Hatina – Glaw, ŽK 3:5, poločas 1:1, r. Dabol, 50.
Rovné: Šebek – Hatina, Stanislav, Kotlár – Boura – Kulik (64. Červinka), Vilánek, Kouba, Řezáč – Šámal, Brůža (46. Konečný).

Další výsledky 17. kola: Ohníč– Srbice 1:0 (0:0). Br.: Pálka. ŽK 2:0. Rozh.: Teska. 70 diváků. Osek – Dubí 3:1 (2:1). Br.: štainz 3 – Daniš. ŽK 6:5. Rozh.: Mareš. 80 diváků.

1. Krupka 17 12 1 4 36:21 37
2. Křešice 16 10 3 3 49:23 33
3. Rovné 16 9 3 4 27:20 30
4. Mš.-lázně 17 8 2 7 38:41 26
5. Straškov 17 7 4 6 31:29 25

6. Dubí 16 7 2 7 38:32 23
7. Pokratice 17 7 1 9 38:31 22
8. Srbice 15 6 3 6 40:32 21