Bohemians 1905 B – Brozany 2:1 (1:1)

„S tou charakteristikou mohu bez výhrad souhlasit. Měli jsme minimálně na bod,“ posteskl si kouč hostujícího mužstva Vlastimil Calta. Jeho protějšek Jan Poštulka, kterého mají pamětníci zafixovaného jako někdejší gólmanskou oporu Sparty, uznal, že se k jeho svěřencům neotočilo štěstíčko zády.
„Brozanští nám v závěru utkání nabídli šanci strhnout výhru na svou stranu. Objektivně vzato si však tým kolegy Calty nezasloužil prohrát. Nicméně hosté měli smůlu v tom, že se k rozhodující střele dostal sice teprve devatenáctiletý, ale už prvoligový hráč Ivan Hašek junior. Nabídnutou příležitost s jistotou proměnil,“ těšilo Poštulku.

„Člověka potěší, když slyší objektivní pohled na věc. Pokud budu konkrétnější, zejména po přestávce jsme měli více ze hry. Dobře rozehraným postupným útokům ovšem chybělo to nejdůležitější – nápad, finální přihrávka. Přitom se nedá říct, že by defenziva klokanů nebyla k překonání. Mančaftu mi bylo po utkání líto. Snažil se totiž pro co nejpříznivější výsledek udělat maximum,“ dodal Calta.

Scénář, zejména pro Brozanské, byl z pohledu bytí, nebytí v soutěži jednoznačný: neprohrát. Hned v úvodu ovšem hosté trestuhodně zaspali. Jejich nepozornosti vzadu bez problémů využil Formáček už v osmé minutě, když zužitkoval Brhlíkovu přihrávku. Brozanští se z nepříjemného snění rychle probrali. O šest minut později prokázal svou dobrou orientaci Šimáček a srovnal. Od tohoto stavu měli navrch herně lepší Severočeši. Jak už bylo řečeno, diktovali tempo hry – nikoliv vývoj skóre. Dvě minuty před závěrečným hvizdem opomněli fakt, že Haškové jsou schopni kombinovat po paměti. Ten mladší nezaváhal.

Přesto to nemusela být v otázce stavu konečná, neboť Brozanští se snažili vyrovnat. Nebýt skvělého zákroku brankáře Hrábka, nemuseli se Sokolové vracet domů s prázdnou. „Mohu se už jenom opakovat – smolnější měření sil snad už do konce jara neodehrajeme,“ zdůraznil Vlastimil Calta.

Branky: 8. Formáček, 88. I. Hašek – 14. Šimáček, ŽK 2:2, r. Pilný, 110.
Brozany: Brožík – Hora, Divecký, Vaněk, Tupý – Corea, Kočí, Vacek, Tomášek – Šimáček, Gnahoui (80. Ahmed).