Oslavy 75 let prý proběhly nejen podle představ funkcionářů, ale i těch, kteří měli v minulosti s kopanou v této obci co do činění.
Nečekali jsme, že se nás sejde tolik. Vlastní průběh oslav byl důstojný a veselý. To přece k podobnému jubileu patří. Svým způsobem jsme měli při zjišťování položení základů našeho oddílu štěstí. Při listování farními dokumenty jsme totiž našli přesné datum, kdy byly položeny základy kopané v naší obci.

Vraťme se do reality. Jak jste prozatím spokojeni s výsledky mužstva dospělých mezi okresní elitou?
Mohly být podstatně lepší. Platíme daň nezkušenosti. Být jen o trochu víc sebejistější, určitě bychom nepoztráceli doma zbytečně body třeba s Dobříní, Budyní a venku ve Velkých Žernosekách.

Uvedené nezdary můžete patrně připsat i tomu, že jako kouč, nikoliv jako hráč, skončil zkušený Milan Chlouba.
Oslovilo ho vedení litoměřického FK . V žádném případě jsme nechtěli dělat Milanovi sebemenší potíže.

Jeho nástupce Ladislav Hladík ovšem býval svého času velmi dobrým plejerem, neboť si vyzkoušel mezi jinými i dres SU Teplice. Nicméně na lavičce se mu podle kuloárových řečí dvakrát nedařilo.
Nedokázal mančaftu předat to, co mu jako fotbalistovi bývalo vlastní. Je to škoda. Rozešli jsme se ovšem jako přátelé.

Kormidlo jste svěřili tandemu Vladimír Novotný – Jiří Vanča.
Nepsaným cílem pro celý realizační kolektiv i mužstvo je pokusit se na jaře posunout z šestého na třetí příčku přeboru.

Dělat na vesnici alespoň trochu solidně fotbal vyžaduje, aby měl výbor v zádech silnějšího sponzora. Ani okres se totiž nekope za hubičky.
Bez vstřícnosti místního obecního úřadu, v čele se starostou Arnoštem Waschtou, bychom určitě měli mnohem víc starostí. Nepředstavujeme v tomto ohledu žádnou výjimku.

Hodně užitečné práce prý vykonal pro váš klub Josef Saic.
Tomu patří nejen dík, ale i obdiv za to, co pro čížkovickou kopanou za svého sedmiletého působení vykonal.

Jak vidíte vy osobně, stejně jako členové výboru Jiří Schubert a Vladislav Pilnaj, ambice lídra přeboru Litoměřicka SK Hrobce?
Hrobečtí fotbalisté mají po podzimu tak velký náskok, že z našeho pohledu nebude v odvetách už co řešit. Ani Malé Žernoseky, které má SK v zádech, jejich desetibodový náskok nesmažou – už proto, že Hrobečtí až na kanonýra Jandu, který odešel do Lovosic a Míšu Motejla, který zanechal závodní činnosti, získají určitě ještě posily. Navíc je trénuje zkušený internacionál Ivo Knoflíček s Jardou Popperem. Jinak boj o druhé místo bude mezi Velkými Žernoseky, Malými Žernoseky, Budyní a dalšími celky ještě asi hodně tvrdý.

S jakým kádrem mohou trenéři pro jarní odvety počítat?
S brankáři Kühnelem, Divišem, obránci Marešem, Müllerem, Mejtou ml., Doležalem, Chloubou, Vančou, Viplerem, Štýbrem, středopolaři Novotným, Bubancem. Bozděchem, Kubcem, Udatným, Čížkem ml. Pro útok to jsou Koždoň, Čížek st., Zyka a Drátovník. Možná tento kádr bude ještě doplněn o dvě až tři posily.

Předchozí řádky naznačují, že nepsaným cílem vašeho týmu může být v horizontu dvou let i postup do I. B třídy.
Sejdou–li se zamýšlená pozitiva dohromady, domnívám se, že to není naše nesplnitelná touha. Byl by to historický úspěch klubu.