Takže spokojenost tady je, nebo je opak pravdou?
Je relativní. Skutečně jsme totiž mohli na tom být podstatně líp.

Ono podstatně líp se dá určitě pojmenovat adresněji.
Měli jsme minimálně tři, čtyři zápasy rozehrané tak, že jsme nepochybovali o plném bodovém zisku, ale nakonec jsme je ztratili. Například v Chuderově, kde jsme podlehli 3:2. Přitom jsme dlouho vedli a rozhodující gól padl ve druhé minutě nastavení. V Libouchci jsme i podle domácích odehráli na úrovni I. B třídy kvalitní duel, ale naproti domácím jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance. A těch jsme měli mnohem víc.

Kdy a kde jste ještě střelecky selhali?
Minimálně dvakrát, třikrát doma. Vaňov jsme měli doslova na lopatě a přesto jsme díky bídné koncovce prohráli 1:0. Máte-li 90% ze hry a soupeř podnikne tři brejky – to je k zlosti. Tak bychom mohli bilancovat dál. Raději obraťme list.

Je skupina A těžší než B, kde hraje více týmů z Litoměřicka?
Asi bude o malinko těžší, protože v ní hraje hned několik mančaftů z okolí větších měst. Toho samozřejmě tamější funkcionáři využívají. Stahují si do svých kadrů starší zkušené fotbalisty, kteří tvoří jejich hru. To se samozřejmě nutně promítá do její kvality. To není výmluva, ale holý fakt. Na druhou stranu tak absolvujeme křest ohněm.

Raději byste tedy vzali za svou skupinu B?
Odpověď se nabízí sama, neboť bychom odehráli hned několik derby. Co si budeme líčit – derby mají úplně jiný herní i fandovský náboj. Stačí uvést jako příklad zápas s Křešicemi přes kopec. Pakliže máme na domácích utkáních návštěvu kolem 150 fandů, na duel se sousedem by jich přišlo minimálně jednou tolik. O tom jsme přesvědčeni.

Určitě i ekonomika by byla úplně jiná?
Teď se musíme hodně postarat, abychom sezonu pokryli. Bez pomoci obecního úřadu bychom tuhle třídu mohli sotva hrát. Působit ve zmiňované „ústecké“ skupině – to by bylo úplně jiné fotbalové kafe. Jen na cestovném bychom ušetřili nemalý peníz.

Přesto si alespoň jedno derby dáte – se sousedním Úštěkem.
Jedna i druhá strana se samozřejmě těšila. Tohle měření sil ovšem neproběhlo v Úštěku, ale na roudnické umělce, protože hřiště našeho soupeře nebylo způsobilé hry. S nezvyklými podmínkami trávy třetí generace jsme se líp vyrovnali my. Zvítězili jsme totiž 4:1.

Pokud jsme náhledli do registraček, máte perspektivní mužstvo s nízkým věkovým průměrem.

Bajvočko činí necelých 25 roků.

Dojde v zimní pauze k nějakým neočekávaným změnám? Údajně by Křešice rády nastupovaly do jarních odvet s jednou z opor SK Nepovímem mladším?
Zájem ze strany křešického vedení tady je. Nic však nelámeme přes koleno. O tohoto našeho plejera je zájem dlouhodobějšího charakteru. On však nechce nikam přestoupit. Bude to asi hlavně tím, že je s klukama od mládežnického věku.

Jako velký talent se v týmu roudnické FF VOŠ a SOŠ ukazoval Jakub Rathaus. Zájem o něj měly dokonce Blšany, v současnosti prý enormě usilují o jeho služby divizní Brozany?
O něj měla zájem i Roudnice, ale i on má stejné názory jako Nepovím – nechce se mu z liběšické party odejít jinam.

Pokud byste udrželi stávající kádr pohromadě, potrénovali častěji než jen jednou týdně, mohli byste dosáhnout na další historický postup?
V současnosti to není na vesnici jednoduché, protože řada kluků má vedle fotbalu i jiné, rodinné povinnosti a ty respektujeme – jistě netřeba vysvětlovat, z jakých důvodů.

Kdy zahájíte zimní přípravu na jarní odvety?
Ještě než odpovíme – mančaft by na I. A třídu měl, kdybychom měli větší prostor, klid a podmínky k přípravě, v neposlední řadě vyřešené v tomto směru i zásadní otázky ekonomiky klubu. Ruku na srdce – muselo by dojít u každého jednotlivce i na kus osobní zodpovědnosti, co se životosprávy týká. Jinak zimní přípravu zahájí kluci po Novém roce. Máme vyjednané i soustředění na horách, v Rynolticích. Pobyt si hradí mančaft z vlastní kapsy. My bychom finance na něco podobného ve svém rozpočtu nenašli. Tím spíš musíme před touhle partou smeknout.

Bude jaro úspěšnější podzimu?
Rádi bychom tomu chtěli věřit. Nejen proto, že jsme ze strany soupeřů slyšeli na náš herní projev chválu. Hodně bude záležet na tom, jak se nám povede vstup do odvet.