Na post šéftrenéra FF se po roce stráveném v druholigové Jihlavě vrátil zkušený Milan Bokša, který vystřídal Jiřího Kohouta (odešel k plzeňskému dorostu). Realizační tým doplnil na postu trenéra brankářů Jiří Sedláček, jehož rukama prošlo několik předních českých gólmanů v čele s Petrem Čechem. Dále přišel asistent trenéra Bokši Jiří Řezníček a Tomáš Fiala, který doplnil dvojici Jakub Pekař a Pavel Stanislav u mladšího dorostu.

Úvod podzimní části nebyl výsledkově z pohledu staršího dorostu vydařený. Farmáři ztratili několik bodů, a to především na domácím hřišti, na což nebyli z předchozích ročníků zvyklí. Zlom nastal utkáním v Sokolově. Vítězství na půdě jednoho z nejvážnějších adeptů na postup nastartovalo bodově mnohem hojnější období. S přibývajícími body postupovali dorostenci FF tabulkou vzhůru. Poslední utkání podzimní části skončilo na půdě Junioru Praha remízou, a tak přezimují fotbalisté školního týmu na pěkné třetí příčce.

„Jsem rád, že se nám podařilo dostat oddíl do širšího povědomí. Již třetí rok patří naši dorostenci ke špičce divizního dorosteneckého fotbalu. Dokážeme být zdatnými protivníky i týmům jako jsou Dukla Praha, Viktorka Žižkov, Sokolov a další. Naším cílem je výchova hráčů a jména jako Cibulka, Matoušek, Kala, Rathaus a jiní dokazují, že se nám to daří. Třetí místo po podzimní části nás samozřejmě těší, ale tabulka je tak vyrovnaná, že by nás případný neúspěch v prvních jarních kolech posunul do úplně jiných pater. Důležitá budou především utkání na domácím hřišti, kde býváme díky dobrému zázemí a výborné atmosféře silní,“ řekl šéftrenér Milan Bokša. Nejlepším střelcem týmu je po první polovině soutěže se čtrnácti brankami Míra Müller.

Trenéři mladšího dorostu sestavili v letním přípravném období zcela nový tým. Poprvé museli vybrat větší množství hráčů. Důvodem byla účast mladších dorostenců v divizních mistrovských utkáních a rovněž ve III. třídě okresního přeboru, kde od letošního léta figuruje B tým FF.
V divizní soutěži podávali mladí farmáři nevyrovnané výkony, proto jim patří po podzimní části až desáté místo. III. třídu po polovině soutěže mladí fotbalisté vedou.

„Úkolem mladšího dorostu je především připravovat a vychovávat hráče pro dorost starší. Z tohoto důvodu jsme nechali v kádru třicet hráčů, kteří se pravidelně střídali. Kdo nehrál divizi, nastoupil za béčko a naopak. V tomto ohledu jsme s průběhem podzimní části spokojeni. Co nás však hodně mrzí, je postavení mladších dorostenců v divizi. Přitom ve většině utkání jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, ale bodový zisk tomu bohužel neodpovídá. Opravdu nás přehrál pouze Sokolov, který vede celou soutěž. Naším velkým problémem bylo proměňování šancí. Na tom musíme v zimě zapracovat. Jinak musím kluky pochválit. Věřím, že na jaře přidáme k dobrým výkonům i odpovídající bodový zisk,“ doufá v lepší jaro Jakub Pekař, vedoucí FF a trenér mladšího dorostu.

„S uplynulou podzimní částí fotbalové sezony, se závěrečnými výsledky a s prací realizačního týmu jsem spokojen,“ dodal ředitel školy Josef Nehyba.
Zimní příprava začíná farmářům už 7. ledna. V jejím průběhu absolvují hráči kondiční i herní soustředění, starší dorostenci se zúčastní zimního turnaje, který pořádá na umělé trávě SK Roudnice. Mimo to sehrají i několik dalších přípravných duelů.