Do Brozan přišel na hostování – s tím, že když přijde nějaká zajímavá nabídka, zamíří tam, kde by měli o jeho střelecké dispozice zázem.
Přestože na první jarní den oslavil třiatřicátiny, s kondicí nemá problémy. Pokud ovšem jde o koncovku, tři góly, které zaznamenal v červenobílém dresu brozanského Sokola, nejsou nic moc. „Souhlasím. Měl jsem mnohem víc brankových příležitostí, než jsem jich dokázal zužitkovat.“

To od vás čekali zejména ti z fandů, kteří znají vaše statistiky z ligy. Nastřílel jste za Teplice 52 branek.
To je fakt. Nicméně i v lize jsem mohl mít o dost vyšší bilanci, kdybych byl přesnější, ale oproti divizi je liga o něčem jiném.

Myslíte tím patrně především prostor na zpracování i čas na vystřelení.
Souhlasím bez výhrad, ale ani v divizi nemohu tvrdit, že bych měl dostatek času na pořádné zamíření.

Patrně jste si posteskl na to, že jste přece jenom známý a soupeři na vás obranu zdvojují – ať hrajete na hrotu, nebo na postu ofenzivního záložníka.
Na tu důslednost bych se nechtěl vymlouvat, i když říkáte pravdu. Vzhledem ke svým zkušenostem bych si měl i se zdvojenou obranou poradit.

Což se vám dařilo, řekněme, na takových devadesát procent.
To je lichotivé číslo. Škoda, že se netýká mé střelecké produktivity. Byl bych určitě spokojenější.

Po Teplicích jste prošel řadou mužstev.
Jižní Koreou, Libercem, znovu mateřským oddílem, Mladou Boleslaví, znovu to byly Teplice, ještě jednou zahraničním angažmá v polském Štětíně, Příbramí, Bohemkou 1905, opět Polsko, abych se objevil v Brozanech.

V dresu Sokola vás neočekával téměř nikdo. Stalo se tak přičiněním sportovního ředirele Jiřího Doška?
Na tomhle angažmá jsme se dohodli nejen s panem Doškem, ale i předsedou klubu Antonínem Kühnem.

Prý jste se dohodli i na tom, že v případě zajímavé nabídky můžete zamířit jinam.
Ta dohoda platí a nepochybuji, že by se realizovala, protože v případě realizačního kolektivu, vedení klubu jsem se v Brozanech nikdy nesetkal s žádnými problémy.

Domníváte se, že vaši současní spoluhráči mají na to, aby pro Sokol divizi zachránili?
Určitě. Mužstvo na setrvání v jedné z nejtěžších divizních skupin určitě má dost sil herních i psychických. Nemuseli jsme hned několikrát prohrát – zejména s Českým Brodem, v Novém Boru a doma s Viktorií Jirny. Těch sedm bodů by se momentálně před zimní pauzou náramně hodilo. Musíme se na jaře vyvarovat toho, abychom nedostávali doslova hloupé góly a sami naopak tutovky proměňovali. Přeloženo do fotbalové češtiny – neřešit koncovku zbrkle, ale mnohem jednodušeji.

Co ještě máte na srdci?
To, aby se kluci maximálně soustředili na hru a brali bezezbytku, co jim před každým duelem Vlasta Calta zdůrazňuje: „Nekecejte, nevšímejte si křivd ze strany sudích.“ Jako by byli nepoučitelní a neuvědomovali si, že se tak psychicky rozhodí a jsou výkonnostně někde úplně jinde než by být měli.