Straškov – Pokratice 1:0 (1:0)

Patzenhauer odmítl vyrovnání
Straškov se dostal do vedení po půlhodině hry, Šebovi sice střela nesedla, ale dobíhající Blažek podél gólmana skóroval. Hosté mohli srovnat deset minut před koncem, kdy byl ve vápně faulován Patzenhauer. Ale sám postižený Neuwirtha nepřekonal. „Řekl bych, že se nás Straškov trochu bál. Dal náhodného góla a byl pořád zatažený. My jsme měli dost gólovek, nedali jsme ani penaltu. Hra dobrá, potence špatná. Smůla,“ suše konstatoval trenér poražených Jan Vatr. „Pokratice určitě nemají mančaft, který by měl hrát dole. U nás hráli dobře, ale my jsme naši šanci dokázali využít. To jim se naštěstí nepovedlo,“ mohl být spokojenější domácí stoper Roman Mrázek.

Branka: Blažek, ŽK 3:5, r. Druga, 80.
Straškov: Neuwirth – Mrázek – Mareš st., Šeba, Vlastník – Šindelář (89. Fiala), Pokorný, Blažek, Lamač – Šimral (60. Mareš ml.), Pecina (70. Sekera).
Pokratice: Proch – Kožíšek – Vitásek (60. Nepraš), Patzenhauer, Müller – Bezemek, Vlašič, David, Rosenkranc – Krejčík, Bergmann.

Mšené–lázně – Křešice 4:3 (1:2)

Mšené–lázně lídra knokautovaly
Hrál se z obou stran útočný fotbal. Oba celky vzhledem k divokému výsledku inkasovaly góly po nevynucených chybách obran. Hostům, kteří vedou tabulku B skupiny, nestačilo k vítězství ani vedení 3:1 (47. minuta). „Zvrat jsme přivodili díky bojovnosti celého mančaftu. Zlepšila se i naše kombinace směrem dopředu a hlavně to, co bylo řečeno nedávno v televizi, že se zápasy rozhodují důrazem ve vápně,“ charakterizoval tři body domácí kapitán Jiří Trejbal.

Skóre otevřeli v deváté minutě hosté. O devět minut později Ouzký vyrovnal. Po půlhodině však znovu strhly vedení na svou stranu Křešice. Když krátce po přestávce odskočily na rozdíl dvou branek, zdálo se, že si jako lídr tabulky odvezou tři body. Chyba lávky. Přesně po hodině vsítil po akci Ouzkého kontaktní gól J. Trejbal. Než se stačili borci Schoelleru vzpamatovat, po centru Kejře Briksa nadvakrát vyrovnal. Bylo jen otázkou času, kdy jedno nebo druhé mužstvo strhne vítězství na svou stranu. Stalo se tak čtvrthodinku před koncem, kdy si Kejř s Briksou zopakovali své vystoupení z 64. minuty. Závěr se proměnil v boj taktiky a nervů. „Byli jsme lepší, měli gólovky, hráli do stavu 3:1 v pohodě, ale pak přišel kolaps. Nevěřil bych, že je možné takové utkání ztratit. Zklamala hra obrany, domácí do toho dali víc bojovnosti, chtěli asi vyhrát víc,“ smutně konstatoval křešický sekretář Petr Kořán.

Branky: Briska 2, Ouzký, J. Trejbal – Klupák 3, ŽK 3:2, r. Topinka, 100.
Mšené–lázně: Ejem – M. Trejbal (80. Hlaváček), Richtr, Matouch, Brzák – Albrecht, Kejř, Briska, J. Trejbal – Ouzký, J. Brůža (80. Ryska).
Křešice: Jelínek – Zuna, Tirdil, Tomek, Myšák – Patka, Lébl, Míč (60. Suchánek) – Klupák, Kučera, Rusý (70. Pekárek).

Černiv – Ohníč 0:1 (0:1)

Černivští prohráli s posledním
Sokol Černiv v domácím prostředí zklamal. Prohrál totiž s posledním Baníkem Ohníč. „Už je to obehraná písnička, zase jsme hráli nekompletní, chybělo mi pět kluků. Ale tentokrát jsme zahráli opravdu špatně, soupeř sice také, ale dokázal využít naši hrubku. My jsme si ani žádné větší šance nevypracovali. S touto ztrátou jsme nepočítali,“ přiznal domácí kouč Marcel Týce.

Branka: Levý, ŽK 1:2, ČK Hruška (O.), r. Meder, 60.
Černiv: Radimský – Kunert, Malíř, Horák, J. Lubas – Mareš, Šilhan (80. Osvald), Klíma, Miko – R. Lubas, Hnilička.

Dubí – Libotenice 2:2 (1:1)

V Dubí Libotenice překvapily
Dvakrát prohrávali, dvakrát stačili srovnat. Fotbalisté Libotenic si tak odvezli z Dubí překvapivý bod. „Domácí jsou sice nahoře, ale nám se na ně daří, takže jsme chtěli uspět i tentokrát,“ přiznal kapitán hostů Petr Týma. Liboteničtí nezačali špatně, ale po rohu inkasovali. Ještě do půlky srovnal křižnou střelou Křivánek. Po druhé brance Havlína mohlo Dubí zvýšit z penalty, ale touto šancí pohrdlo. Vyrovnat mohl v 85. minutě Fary, ani on v tutovce neuspěl. A tak o dělbě bodů rozhodla po centru Faryho přesná hlavička Řediny.

Branky: Havlín 2 – Křivánek, Ředina, ŽK 2:2, r. Teska, 50.
Libotenice: Vorasický – Hock, Malý, Barcal, Hájek (70. Lahovský) – Ředina, Týma, Stejskal, Kyzlík (60. Procházka) – Křivánek, Fary.

Rovné – Srbice 2:1 (1:0)

Zbytečně se pak báli o tři body
Fotbalisté domácího celku už mohli do poločasu hosty jednoznačně přejet. Pozahazovali ovšem několik vyložených šancí. V poslední čtvrthodince, kdy si dali svěřenci kouče Milana Rosenkance time out a inkasovali, se museli nakonec zcela zbytečně obávat o tři body. „To je přesná charakteristika toho, co se v reálu dělo. Jakmile jsme zvýšili na 2:0, ubrali jsme na herní i osobní zodpovědnosti, takže jsme v závěrečné čtvrthodince museli máknout, abychom zbytečně neztratili jinak jasné tři body,“ mínil zadní stoper vítězů Petr Lédl a dodal, že ty velké možnosti, jak poslat Srbické domů s mnohem větším výpraskem, měli dvakrát Konečný s Řezáčem a Šámal. „Výprodej brankových příležitostí je vždycky ošidný,“ zdůraznil ještě jednou stoper, což nic nemění na faktu, že se Podřipan po podzimu zabydlel mezi elitou.

Branky: Konečný, Šámal – Koníček, ŽK 3:3, r. Matějka, 60.
Rovné: Šebek – Lédl – Kotlár, Boura, Brůža – Burda, Kouba, Vilánek, Řezáč – Šámal, Konečný.

Další výsledky:

Trnovany – Košťany 2:0 (1:0). Desenský, Potměšil. Rozhodčí Sabo, ŽK 2:3, ČK Jiří Duben (K.), 40 diváků. Osek – Krupka 2:0 (0:0). Bláha, vlastní. Rozhodčí Zdobinský, ŽK 3:5, 60 diváků.