Z vítězství v derby se radovala Roudnice

LITOMĚŘICE - Zaslouženou výhrou fotbalistů SK Roudnice skončilo víkendové derby nejvyšší krajské soutěže v Litoměřicích. Tři body trefil levačkou čtvrthodinku před koncem Mikas.

29.10.2007

Jediným úspěšným střelcem byl v derby roudnický záložník Karel Mikas (v modrém), který takto bojoval o míč s domácím stoperem Michalem Slabým.Foto: Václav Sedlák

Hosté byli podle postavení v tabulce favoritem, což dávali od úvodu zjevně najevo. Byli směrem dopředu mnohem aktivnější. Do první vážnější šance se dostali po čtvrthodince hry, kdy Kala unikl po pravé straně a Brožík hlavičkoval po jeho centru těsně mimo. Ve 27. minutě byl po rohovém kopu hodně blízko gólu Voljanskij, překonaného Koubu, který musel vystřídat už 16. minutě Ekrta, však zastoupili na brankové čáře domácí obránci. Ve 39. minutě se radovali hosté předčasně, po akci dvojice Kala – Mikas sudí neuznal branku pro ofsajd. A píšťalka sudího Materny byla v hlavní roli ještě jednou. Dvě minuty před poločasem neudržel Kouba míč po přímém kopu Mikase, Brožík dorážel do sítě, ale pro postavení mimo hru nebyl gól opět uznán. V poslední minutě pak jen milimetry chyběly Voljanskému, aby dostal hosty do vedení.

Úvod druhého poločasu patřil znovu fotbalistům Roudnice. Kouba však po průniku Voljanského uhájil čisté konto. Pak se přece jen domácí zvedli, první vážnější střelu vyslal v 54. minutě na Ancina Krejza. O chvíli později roudnický gólman lapil bez problémů míč po slabé střele Ivanča. V 66. minutě prošel středem Mikas, pálil však jen do Kouby. Branky se hostující celek dočkal v 72. minutě, pokus Voljanského ještě stačil domácí gólman vyboxovat, ale na dorážku Mikase už byl krátký. Pojistit vedení mohl v samém závěru po přihrávce Kaly Mikas, mířil však těsně nad.

Po víkendové výhře se Roudnice dostala čtyři body za první tři týmy tabulky. V příštím kole hostí Vilémov, který právě do této skupinky patří. Litoměřice se představí na hřišti Žatce.

ŘEKLI PO ZÁPASE:

Milan Chlouba (trenér FK Litoměřice): Roudnice vyhrála zaslouženě, předčila nás ve všech herních činnostech. Aktivní hrou nás nepustila do žádné vážnější šance. Hodně hráčů mě přístupem zklamalo, šlo o derby, po zápase můžete být s protihráčem kamarád, ale v průběhu musí jít všechno stranou. Dobře zahráli Slabý a Kekule, v brance nás podržel Kouba, díky kterému jsme nedostali ještě větší příděl.

Alexander Fečo (SK Roudnice): Nebylo to pro nás snadné, soupeř byl nepříjemný. Utkání ale proběhlo podle mých představ, i když je pravda, že jsme měli rozhodnout už mnohem dřív. Šance jsme na to určitě měli. Jenže s koncovkou se potýkáme delší dobu. To se nám v dlouhodobějším kontextu může vymstít. Nelze si tolik příležitostí vytvářet v každém utkání. Nasadili jsme do hry i Skokana, který v týdnu pro zranění netrénoval. Bohužel, musel po chvíli střídat, takže teď už je téměř jisté, že do konce podzimu s ním nemůžeme počítat.

29.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

14

V severních Čechách hrozí tvorba náledí a zmrazků

5

Čekají nás Vánoce na blátě. Na Štědrý den bude až pět stupňů nad nulou

Litoměřice - Do Litoměřic opět po roce dorazilo Betlémské světlo. Vlakem z Kolína ho přivezli skauti a na Litoměřickém nádraží ho převzali jejich kolegové ze skautského střediska Radobýl.

Lovosice selhaly v obraně a po čtyřech zápasech prohrály

Úspěšná lovosická série se po čtyřech zápasech zasekla v Brně, Lovci na palubovce předposledního celku tabulky prohráli 29:32.

DENÍK NÁM FANDÍ: Nový seriál představuje sportovní týmy z regionu

Litoměřicko - Nenechte si ujít pondělní tištěné vydání Litoměřického deníku! 18. prosince v něm najdete fotbalisty SK Bezděkov (muži a přípravka r. 2008).