Česká Kamenice – Lovosice 2:1 (1:0)

Lovosice poprvé v soutěži prohrály

Pro letošní první porážku v soutěži si zajeli fotbalisté FK Lovosice na hřiště České Kamenice, která možná ještě dnes děkuje hostujícím střelcům za to, co všechno dokázali spálit.

„Do osmé minuty jsme měli dvě stoprocentní šance, kopali snad pět rohů, ale nic jsme z toho nevytěžili. Domácí se pak osvobodili z našeho tlaku odkopem, jejich hráč vyslal ze čtyřicítky propagační střelu a náš gólman to podcenil, takže jsme prohrávali,“ kroutil hlavou nad lacinou brankou hostující trenér Antonín Marčaník. „Domácí se pak samozřejmě ještě více zatáhli, ale i tak jsme měli velké příležitosti. Ale dočkali jsme se vyrovnání až v 53. minutě, kdy se přímo z rohového kopu trefil Trnka. To je paradox, nedáme gól ze šancí, kdy jdeme třeba sami na bránu, no a pak se trefíme takovou haluzí.“

Lovosičtí pokračovali ve snaze strhnout vedení na svou stranu, ale v 83. minutě inkasovali. „Drbal zahrával hlavou malou domů tak nešťastně, že přihrál domácímu útočníkovi. Je to zbytečná porážka. Domácí, kterým podle jejich slov několik hráčů chybělo, se nás báli. Hlavně nechtěli dostat příděl, no a my jim necháme body. Trápí nás ta koncovka. Nebojím se toho, že by nás někdo přehrál. Každý zápas máme několik tutovek, snad konečně jednou vyhrajeme vyšším rozdílem. Ten Chlumec minule neberu jako měřítko,“ vrátil se k výhře 6:0 nad posledním týmem Marčaník.

Branka Lovosic: Trnka.
Lovosice: Kurek – Proft – Kočina, Hušek, Drbal – Faust, M. Puravec, Bortlík, Durček – Podrazil, L. Trnka.

 

České Kopisty – Milešov 1:3 (0:3)

Derby vyšlo mnohem lépe Milešovským

Už v prvním poločase rozhodli o vítězství v derby I. A třídy fotbalisté Milešova, kteří na hřišti Českých Kopist vedli o tři branky.

Do vedení šli hosté už v páté minutě, kdy J. Brabenec potrestal chybu v domácí obraně. Ve 20. minutě stejný hráč zvýšil na 2:0 a po faulu na Stejskala přidal třetí milešovský gól z pokutového kopu Hanzl. Domácím se podařilo ve druhé půli pouze snížit Plzákem, který si narazil míč z V. Kutzlerem.

„Byl to zápas, který nám nevyšel, především obraně. Ta dělala hodně chyb. Ve středu hřiště se nám ještě dařilo, ale jen po vápno. Hosté nás z brejků trestali. Za stavu 0:2 nastřelil Petr Podaný z trestňáku tyč, možná se s tím ještě dalo něco dělat, ale pak už to bylo těžké,“ přiznal po duelu jeden z koučů domácího výběru Milan Opava.

„Byl to celkem dobrý fotbal. Domácí byli v první půli možná fotbalovější, ale měli velké díry v obraně. Toho jsme využívali, naši útočníci si dobře nabíhali, takže jsme se dostávali snadno do šancí. Očekávaný tlak domácích ve druhé půli nepřišel, zdáli se mi trochu zakřiknutí. Když se jim však podařilo snížit, tak jsme se ještě o výhru obávali. Každopádně se třemi body odtud jsme maximálně spokojeni,“ usmíval se šéf milešovského klubu Josef Brabenec.

Branky: Plzák – J. Brabenec 2, Hanzl.
České Kopisty: Kubíček – Plzák – Teufel (88. Fabičevič), R. Kutzler, Bursa (55. Bergl) – Horák, Landa, V. Kutzler, Matička (60. L. Podaný) – Petr Podaný, Satran.
Milešov: Šírek – Petr Pazdera – Rendl, Hanzl, L. Hajný (82. J. Hajný) – Hlaváček (80. Brabenec), Petrik (84. P. Brabenec), Pavel Pazdera, Kouba – Stejskal, J. Brabenec.

 

Junior Děčín – Bezděkov 5:1 (2:1)

Bezděkovští takový výprask nečekali

Vedoucí celek I. A třídy sk. A SK Bezděkov nejenže klopýtl, ale pořádně si natloukl. Inkasoval totiž od Junioru Děčín pětku. Svěřenci trenérského tandemu Arazim – Satrapa odpověděli jen jednou.

“Kdo by měl z takové porážky radost, sám jsem se na ní podílel dvěma góly. Nejprve jsem špatně odhadl centrovaný míč. V tom druhém případě jsem nepříliš dobře rozehrál. To všechno se stalo před poločasem a hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky. Klukům jsem se za své minely omluvil,“ sypal si popel na hlavu jinak zkušený gólman Lukáš Fišer.

Přestože Lukáš Fišer si postavil kritické zrcadlo, jeho spoluhráči by určitě udělali totéž. Ani jim se zápas proti předposlednímu Junioru nevyvedl podle představ. Určitě svou roli sehrál i fakt, že v podvědomí měli, že se favoritovi s outsiderem nemůže nic přihodit.

Branky: Bárta a Horký 2, Tyl – O. Čížek, ŽK 2:1, r. Urban 100.
SK Bezděkov: Fišer – Job (65. min. Buk) – Huja, Čaněk, Řezníček – Černý, Andres (55. Čada), Klepáč, Krása – O. Čížek, Král.

 

Další výsledky:

Šluknov – Jílové 0:6 (0:4). Rangl 3, Barilla, Andok, Husník. Rozh. Koloc, ŽK 4:3, 120 div. V. Březno – Přestanov 2:3 (1:2). Franěk, Demčenko – Linhart 2, Novák. Rozh. Tyl, ŽK 4:4, ČK Šonda (V. B.), 60 div. Rumburk – Modlany 1:0 (0:0). Mlejnek. Rozh. Chytil, ŽK 4:6, ČK Přibyl (R.), 50 div. Chlumec – Duchcov 1:2 (0:1). Balkó – Poustka, Kosinský. Rozh. M. Novotný, ŽK 1:1, 150 div.