Štětí – Bílina 4:1 (2:0)

Domácí SK předváděl na své poměry nebývale nápaditou kombinaci. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se otevře gólový účet. Stalo se tak už ve 12. minutě. Z dobrých 35 metrů se předvedl stoper Ransdorf nevídanou ránou přes celou bránu. Za ní se Pohl jen ohlédl. Předtím pokusy Titěry a Siváka dopadly nevalně, skončily mimo. Hosté se snažili odpovědět přímým volným kopem Hoška, jeho rána mířila směrem do města – tedy vysoko a daleko vedle.

Potlesk si vysloužila akce z první vedená přes Jana Čermáka. Zakončoval ji Hamšík. Ve snaze co nejvýrazněji se opřít do balonu však podklouzl. Nedlouho nato Ransdorf zkoušel štěstí skórovat podruhé. Míč napálil pouze do bloku bílinské obrany. Uspěl však v dalším reperátu. Unikajícího Čermáka srazil Bůžek. Nevěda si rady, poslal ho k zemi ragbyovým způsobem. Štětský stroper poslal balon do opačného koutu svatyně.

Kanonáda SK pokračovala. Ve 31. minutě pecka Berana skončila na těle Vaníka. Ve 33. minutě trestňák Jana Čermáka zazvonil o konstrukci branky. Stejný fotbalista o dvě minuty nato střílel nad. Hosté? Přispěchali pouze s troškou do fotbalového mlýna. Pumelice Moravce naštěstí pro domácí směřovala tam, kde stál Duník.

Druhá polovina duelu přinesla ještě větší převahu domácích. „Musím mužstvo za chuť hrát kombinační fotbal pochválit. Škoda jen, že jsme nepřidali další góly. To se ale stává i v mnohem lepších fotbalových rodinách,“ bral s nadsázkou pohodové vítězství domácích štětský trenér Josef Jarolím.

Ransdorf se mohl blýsknout „kvatrikem“, musel se však spokojit s hattrickem. Přitom měl minikrůček ke čtyřem gólům, za předpokladu, že by proměnil další penaltu. „Kvalitní výkon celého mužstva i svůj posvětil Jan Čermák. Musím však pochválit celý tým. Nejen za to, co jsem řekl. Předeším za to, že kluci pochopili, že Bílina by mohla být chutným soustem.“

V dalším kole zajíždí Štětí na hřiště vedoucího FK Řezuz Děčín.

Branky domácích: 12., 24., 61. Ransdorf, 72. Jan Čermák, 87. Hošek, ŽK 2:2, r. Hýbl, 110.
Štětí: Duník – Weber, Ransdorf, Sivák, Jiří Čermák (55. Jurčovský) – Pokorný – Porač, Hamšík, Titěra (76. Brůža) – Jan Čermák, Beran (58. Blín).

Bílinský gólman si servítky nebral

Nejen při fotbalových zápasech můžeme zaregistrovat, že hráčům občas ujede nějaké to ostřejší slovíčko. Gólman Bíliny Pohl při duelu jeho týmu v duelu KP ve Štětí (4:1) od první do poslední minuty dirigoval svůj mančaft v dobrém úmyslu, ne aby jej peskoval. Jakmile však spoluhráče napomínal za defenzivní úkoly, nelistoval slovníkem klopotně, ale bleskurychle. Ukázalo se, že má vulgární slovník zažitý. A tak se stalo, že jsme napočítali ze sedmi slovíček hned šest takových, které by snad ani nesnesly zařazení do slovníku jazyka českého. I takový však bývá fotbalový život.

 

Ransdorf: Raději o tom nepište

Ve víkendovém utkání krajského fotbalového přeboru Štětí – Bílina (4:1) mohl ozdobit domácí stoper Jiří Ransdorf svůj výkon neuvěřitelnou korunkou – čtyřmi góly. „Stihl jsem při první penaltě zaregistrovat, že gólman míří k pravé tyči, proto jsem to poslal k levé. Na tu druhou penaltu jsem asi jít neměl. To už jsem protivníka nepřelstil. Samozřejmě z těch dvou gólů ze hry mám radost, kdy se stoperovi podaří dát tři branky,“ usmíval se trojnásobný střelec, aby dodal: „Raději o tom střeleckém vystoupení nepište. Tušíte asi proč.“