Těžká úloha čeká fotbalisty Sokola Brozany dnes (sobota) odpoledne na hřišti Nového Boru. Domácí fotbalisté, kterým patří sedmá příčka divizní skupiny B, totiž doma body rozdávají jen velmi neradi. V průběhu letošního ročníku se podařilo dva za remízu 1:1 ukořistit pouze kladenské rezervě, jinak všechny zápasy skončily vítězstvím Jiskry. Naopak hostující Sokol na hřištích soupeřů ještě neuspěl, všech dosavadních šest bodů, které stačí na současnou nelichotivou 14. příčku, získal v domácích duelech.

Už dnes dopoledne (10.15) budou zlepšenou formu z posledních zápasů (šestkrát po sobě neprohráli) potvrzovat hráči Štětí (10. příčka) na domácím hřišti proti poslední Bílině. „Myslíme jen na tři body, nic jiného nepřichází v úvahu. Když vidím výsledky a hru Bíliny, je to pro mě jasný sestupující. I když naše střelecká potence není právě nejlepší, musíme vyhrát. Kdybychom měli s takovým týmem prohrát, tak je to snad na ukončení kariéry nás starších,“ naznačuje hrající asistent domácích Stanislav Blín, že Štětí myslí tentokrát jen na maximální zisk.

Jedenácté Litoměřice, které se v minulém kole proti Neštěmicím konečně dočkali prvního vítězství, se předství v Soběchlebech (14.). „Ta výhra byla zasloužená, hráli jsme zodpovědně, organizovaně, důrazně. V takovém výkonu musíme pokračovat i v Soběchlebech. Víme, co nás tam čeká. Úzké a hrbolaté hřiště, domácí těží z dlouhých autů, rohů, chodí důrazně před gólmana. S tím vším se ale musíme vypořádat. Pokud podáme podobný výkon jako minule doma, nemuseli bychom se vracet s prázdnou,“ doufá litoměřický kouč Milan Chlouba, který by měl mít až na zraněného Vlasáka k dispozici kompletní kádr. Marodka se vyprazdňuje i Roudnickým (4.). Ti si pozvedli především střelecké sebevědomí minule na Střekově, kde vyhráli 5:0. Jiskra Modrá (8.), která se zítra v 16 hodin představí Pod lipou, však bude soupeř z jiného soudku. „To určitě, je jen dva body za námi, takže očekávám vyrovnaný zápas. Na Střekově to domácí za stavu 3:0 otevřeli, což byla voda na náš mlýn, máme rychlé útočníky. S Modrou to bude těžké, zkusíme hrát trochu jiným způsobem, přinutit ji dělat chyby. No a pak je nutné šance, které si, jak věřím, znovu vytvoříme, proměňovat. My budeme až na Matouška kompletní, což je jedině dobře. Je větší možnost výběru,“ libuje si roudnický trenér Alexander Fečo. Domácí premiéru by si mohl odbýt Andreiy Yaremchuk (22), který naposledy hrál III. třídu za Dušníky/Přestavlky. „Proti Střekovu zahrál dobře, teď v týdnu odjel domů na Ukrajinu, ale měl by se vrátit. Pokud bude na posledním tréninku v pořádku, počítám s ním i na neděli,“ říká Fečo.

V I. A třídě bude upřena největší pozornost na dnešní derby prvního Bezděkova s jedenáctými Českými Kopisty (16). Třetí Lovosice hostí poslední Chlumec (10.15), čtvrtý Milešov hraje doma s osmým Velkým Březnem (16).

V A skupině I. B třídy se dnes oba zástupci z Litoměřicka představí na hřištích svých soupeřů, Úštěk hraje v Chabařovicích, Liběšice v Libouchci. V B skupině je na programu derby Rovné – Mšené–lázně. Libotenice přivítají Sokol Srbice, Pokratice tým z Krupky. Černivští fotbalisté hrají v Oseku a vedoucí Křešice v Trnovanech. Až zítra nastoupí Straškov v domácím prostředí proti Košťanům.