Brozany – Teplice B 1:1 (0:0)

Hosté přicestovali s bývalými dorostenci a jejich věkový průměr nepřesáhl dvacítku. Nicméně běhaví zajíci ze Stínadel nezřídka zajížděli do soubojů na kost a hlavně chytře při snaze Brozanských útočit zdvojovali jejich tykadla, nejen Horu, ale především starého dobrého známého Radka Diveckého.

„Věděli jsme, že mu nesmíme ponechat prostor. Přesto nás několikrát díky prvoligovým zkušenostem vyškolil,“ pochválil útočníka ve službách Brozan jeho nedávný spoluhráč, dnes kouč juniorky – Džimis Bekakis. Vedle toho nepřehlédl ani další důležitou herní skutečnost – Divecký si často na ofsajdové hraně říkal o brejkovou přihrávku za stopery.

Po vyrovnaném začátku a dvou podélných příhrách přes malé vápno naštěstí Rosocha ani Veverka na míč nedosáhli, popř. byl u balonu dřív Brožík. V závěru prvního dějství přitlačili domácí hosty před jejich velké vápno. Centry létaly zleva, zprava. Při nich autoři trochu pozapomněli, že brankář Porcal je nahoře mnohem lepší než dole na kluzkém pažitu. A tak u delších tyčí marně čekali na šanci skórovat Vacek, Novotný, Divecký. Po návratu z kabin ukázal Novotný, co by mohlo Porcala mrzet. Napřáhl za vápnem k ráně. Teplický ochránce svatyně nadvakrát krotil míč směřující užuž za jeho záda. Trest za výprodej přišel po tom všem na druhé straně. Jindráček odcentroval a Rosocha uklidil míč do Brožíkovy sítě.

„Kluci zasluhují z mé strany poděkování. Uvědomili si, že na konci dřiny může být sladká odměna – byť v podobě jediného bodíku,“ chválil svěřence brozanský kouč Vlastimil Calta. „Škoda, že se nám nepovedlo odehrát stejně kvalitní střetnutí s Č. Brodem – co se koncovky týká. To jsme měli ne na dva, ale tři duely šancí a netrefili se ani z pentle. Mužstvo si dnes uvědomilo, že může odehrát kvalitní zápas i s takovým protivníkem. Nemohu však přehlédnout, že jsem měl v týdnu na tréninku jen devět lidí, neboť na marodce polehával stejný počet hráčů.“ Své snažení dotáhli Brozanští po zásluze v nastavení dorážkou Krejzy alepoň k zisku bodu.

Branky: 90+2 Krejza – 65. Rosocha, r. Hlaváč, ŽK 2:3, 335.
Brozany: Brožík – Tupý, Vaněk (46. Šimáček), Bouda, Tomášek – Hora, Krejza, Klimeš, Vacek – Novotný (64. Mikoláš), Divecký.