Pokratice – Křešice 1:1 (1:1)

Pokratice překvapily remízou s favorizovanými Křešicemi

Souboj Davida s Goliášem mělo podle papírových předpokladů připomínat okresní derby B skupiny fotbalové I. B třídy v Pokraticích, kde hostovaly Křešice. Zatímco domácí nezískali do víkendu ani bod, Schoeller před zápasem vedl tabulku. Na hřišti se však na teorii nehledí, a tak si Pokratičtí po výsledku 1:1 připsali první bod.

„Konečně jsme nastoupili v sestavě, jakou považuji za optimální. Kluci podali velmi dobrý výkon. Zápas měl náboj, hráči hodně chtěli. Sice jsme prohrávali, ale ještě do poločasu se nám podařilo vyrovnat, když se po čtyřech minutách na hřišti trefil Smetana,“ mohlo těšit domácího kouče Jana Vatra. „Byly pasáže, kdy nás hosté přehrávali. Přece jen jsou lépe připravení, ale my jsme cenný bod vybojovali. Věřím, že právě tenhle výsledek bude pro nás tím potřebným zlomem,“ doufá pokratický trenér.

„Byli jsme sice lepší, měli i gólovky, ale dovolili jsme domácím po jediné pěkné akci skórovat. Bohužel už do poločasu,“ mrzelo sekretáře hostujícího celku Petra Kořána.

Branky: Smetana – Kučera.
Pokratice: Došek – Patzenhauer – Nepraš (85. Smetana), Müller, Vitásek – Bezemek, Vlašič, Krejčík, Bergmann, David (90. Farkaš) – Keltner (85. Kožíšek).
Křešice: Mikoláš – Myšák, Tomek, Tirdil, Zuna – Patka, Landa (70. Pekárek), Suchánek (46. Míč), Knapík – Lébl, Kučera.

 

Straškov – Srbice 3:1 (2:1)

Straškov zaskočil hosty už v úvodu

Vydařený úvod rozhodl o tom, že si Straškovští připsali po víkendu do tabulky fotbalové I. B třídy sk. B tři body. V domácím prostředí vedli už v 10. minutě nad Sokolem Srbice 2:0.

„Ten začátek nám vyšel až nečekaně dobře. Nejdříve si na pěknou příhrávku ze zálohy naběhl Šindelář, který podél gólmana vstřelil první branku. V desáté minutě zvyšoval z pokutového kopu Sekera. Kdybychom do půle přidali ještě další gól či dva, nikdo by se nemohl divit. Ale v závěru se hostům podařilo snížit,“ popisoval prvních pětačtyřicet minut domácí stoper Roman Mrázek, který však nuceně absentoval. Do hry ho ještě nějaký čas nepustí přeražený nos z derby v Rovném.

Ve druhé půli se sice hosté snažili, vysunuli stopera, měli i optickou převahu, ale gól nedali. Nastřelili pouze tyč. Uklidňující gól Straškova vstřelil po úniku Mareše ml. Lebduška. „Čekal jsem od hostů trochu víc, ale prý jim chyběli snad čtyři hráči základu. Mají trochu starší mančaft, míč si umí dát do nohy, ale s pohybem už je to horší. Patrné to je, když narazí na mladší tým,“ hodnotil soupeře Roman Mrázek.

Branky: Lebduška, Sekera, Šindelář – Čunka, ŽK 2:1, r. Hamáček, 100.
Straškov: Neuwirth – Kloub – Šeba, Mareš st. – Šindelář, Pecina, Pokorný, Fiala – Blažek – Sekera, Šimral (Mareš ml., Horváth).

 

Rovné – Osek 3:1 (3:1)

Podřipanu stačila k výhře půlhodinka

Vydařená půlhodinka stačila rovenskému Podřipanu k tomu, aby v domácím duelu I. B třídy s Osekem získal tři body. Prvních 30 minut to bylo z naší strany dobré, míč šel z nohy na nohu, paráda. Také jsme vedli už 3:0, ale pak jsme s touto hrou přestali. Kluci soupeře asi trochu podcenili, ten snížil a my se začali obávat o výsledek. Druhý poločas už byl takový neurovnaný. Přál bych si, abychom alespoň jednou hráli celý zápas bez podobných výpadků. S body jsme spokojeni, ale ta hra se mi až tak nezamlouvá,“ říká trenér Podřipanu Rosenkranc.

Branky: Kouba, Šámal, Vilánek – Štika, ŽK 3:5, r. Fučila, 70.
Rovné: Šebek – Boura – Hatina, Kotlár, Brůža – Kouba, Vilánek, Kulik, Řezáč – Červenka (60. Fuxa), Šámal (85. Konečný).

 

Trnovany – Černiv 4:4 (2:1)

Černivští přivezli bod z Trnovan

V nastavení vybojovali alespoň bod fotbalisté Sokola Černiv, kteří na hřišti Trnovan uhráli ve víkendovém utkání B skupiny I. B třídy „divokou“ remízu 4:4. Hosté se dostali do vedení, ale domácí ještě do poločasu otočili výsledek. „Pak jsme prohrávali 3:1, snížili jsme, dostali znovu gól. Domácí pak naštěstí nedali penaltu. Podařilo se nám vstřelit třetí gól a v 93. minutě vyrovnat. Sice tady asi bylo i na výhru, ale bod ze hřiště soupeře musíme brát. Vždyť se to pro nás nevyvíjelo vůbec příznivě,“ uvědomoval si po utkání hostující kouč Marcel Týce. Osm branek a výsledek 4:4 nebývá tak častý. Pro to měl Týce vysvětlení. „Obrany hrály špatně, zvláště ta naše. Udělali jsme dvě chyby, které soupeř trestal. Ještě jsme nebyli kompletní, snad se toho také někdy dočkám,“ povzdychl si černivský trenér.

Branky: Slunéčko 2, Hojka, Potměšil – Jiří Lubas 2, Milan Prágl, Mir. Prágl, ŽK 3:2, r. Druga, 60.
Černiv: Limpouch – Kunrt – J. Lubas, Janů (46. Hnilička), Klíma – Miko, Mil. Prágl, Mir. Prágl, Mareš – R. Lubas, Šilhan.

 

Dubí – Mšené–lázně 5:0 (4:0)

Mšenská marodka se rozrůstá

Střetnutí druhého s třetím, Dubí – Mšené–lázně, mělo být šlágrem víkendového kola I. B třídy sk. B. Nestalo se tak. Domácí totiž zvítězili jednoznačně 5:0.

Laik se asi logicky zeptá, cože se to vlastně se svěřenci kouče Jaroslava Brůži stalo. “Máme teď po tomto duelu na marodce už pět lidí ze základní sestavy. To je příliš – nejen pro Spartu, Slávii, ale samozřejmě i pro nás. V kompletním složení bychom v Dubí uhráli určitě příznivější výsledek,“ nepochybuje trenér ani jedna z opor, někdejší hráč roudnického SK, Jiří Trejbal.

“Přitom jsme do utkání nevstoupili špatně. Hned v páté minutě jsme měli gólovou příležitost. Tu jsme neproměnili, a tak nás za to domácí potrestali hned vzápětí – ne jednou, nýbrž dvakrát. To byla pro nás rána, se kterou jsme se nedokázali do půlky vyrovnat,“ dodává v současnosti záložník mšenské Čechie. Po půlce se zranil hostům stoper Ryska, takže nebylo vyhnutí a na jeho post se musel z útoku stáhnout Ouzký. To jistě vysvětluje ledacos. „Ironií je, že jsme ve druhé půli i bez dalšího zraněného Hlaváčka, který měl probémy s třísly, byli Dubským přinejmenším vyrovnaným soupeřem,“ uzavřel ohlédnutí za nepovedeným duelem Jiří Trejbal.

Branky: Brezovský 2, Frťala, Doležálek, Karrman, ŽK 2:1, r. Jirsák, 100.
Mšené–lázně: Frič – Albrecht, Ryska, Richter, Červený – Brixa, J. Trejbal, Kejř, Brůža – Hlaváček, Ouzký.

 

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY:

Straškov – Srbice 3:1 (2:1). Lebduška, sekera, Šimral – Čubka. Rozhodčí Hamáček, ŽK 2:1, 100 diváků. Košťany – Krupka 3:1 (2:1). Zavrtal 2, Vrábel – Watzek. Rozhodčí Kirilák, ŽK 5:3, 90 diváků. Libotenice – Ohníč 2:1 (0:1). Fary 2 – Matoušek. Rozhodčí Schlögel, ŽK 2:4, ČK Hruška (O.), 50 diváků. Pokratice – Křešice 1:1 (1:1). Smetana – Kučera. Rozhodčí Suchánek, ŽK 5:5, 200 diváků. Dubí – Mšené–lázně 5:0 (4:0). Brezovský 2, Frťala, Doležálek, Karrman. Rozhodčí Jirsák, ŽK 2:1, 100 diváků. Trnovany – Černiv 4:4 (2:1). Slunéčko 2, Hojka, Potměšil – Jiří Lubas 2, Milan Prágl, Mir. Prágl. Rozhodčí Druga, ŽK 3:2, 60 diváků. Rovné – Osek 3:1 (3:1). Kouba, Šámal, Vilánek – Štika. Rozhodčí Fučila, ŽK 3:5, 70 diváků.

 

 

TABULKA

1. Dubí 5 0 1 18:6 15
2. Křešice 4 1 1 22:8 13
3. Rovné 4 1 1 9:6 13
4. Krupka 4 0 2 10:8 12
5. Mšené–l. 4 0 2 15:15 12
6. Straškov 3 0 3 8:7 9

7. Osek 2 2 2 9:7 8
8. Černiv 2 2 2 14:13 8
9. Srbice 2 1 3 20:18 7
10. Košťany 2 1 2 7:10 7
11. Trnovany 2 1 3 8:13 7
12. Libotenice 1 2 3 7:13 5
13. Pokratice 0 1 5 5:13 1

14. Ohníč 0 0 5 6:21 0