SK Roudnice n. L. – FK Řezuz Děčín 1:1 (0:1)

Domácí překvapili zařazením Ancina (20. 9. 1984) do základní sestavy. Při zranění Sailera tak mezi tyče nastoupil gólman, který přišel na hostování z Vyšehradu a s týmem neabsolvoval ani jeden trénink. Po opatrném začátku jako první zahrozili domácí, na centr Srpa si v deváté minutě naskočil Petr Bartůněk, branku Chodury však minul. To Dvořák byl na druhé straně v 16. minutě úspěšnější. Protlačil se přes nedůrazné obránce a z hranice vápna vyslal střelu, kterou Ancin jen přibrzdil v pomalém letu do sítě. Domácí mohli odpovědět vzápetí, akci Mikase s Kalou však zastavil praporek asistenta rozhodčího. Blízko vyrovnání byli Roudničtí ve 22. minutě, kdy měli výhodu přímého kopu. Cibulka rozehrál na Mikase, který však z malého vápna překopl branku. O tři minuty později řádně vyprášil Chodurovi rukavice Cibulka, domácí mohli jen litovat, že tvrdá střela mířila do středu. Hosté drželi těsné vedení, do útoku se příliš nehnali. Po půlhodině hry zkusil zdálky překvapit Ancina Dvořák, ale mířil nad. Pouze boční síť pak trefil z přímého kopu na druhé straně Mikas. Závěr prvního poločasu však patřil hostujícímu celku. V 38. minutě prošel po levé straně Runt, nacentroval do vápna, kde Vlasákovi chybělo jen pár centimetrů k tomu, aby hlavou trefil míč přesněji. Domácí se však nepoučili, o chvíli později našel Vlasák dlouhým pasem zcela volného Žáčka, který hlavičkoval jen do náruče Ancina. A blízko gólu byl vzápětí Dvořák, který snadno obešel Adelta. Ztroskotal, naštěstí pro domácí, na Ancinovi.

V úvodu druhého poločasu zůstal trestuhodně neobsazený děčínský Runt, levačkou pálil mimo. V 57. minutě se domácí dočkali vyrovnání, na dlouhý pas si naběhl Kala a mezi dvojicí obránců zařadil vyšší rychlostní stupeň. Podle pravé nohy Chodury pak prošel míč do sítě. Od 65. minuty hrála Roudnice v deseti. Druhou žlutou kartu dostal za zbytečný faul na polovině hřiště Brožík.

Děčín pak vysunul z obrany Hubeného, tlačil se častěji do vápna domácích, kteří se zaměřili na defenzivu s občasnými brejky neúnavného Kaly. V 67. pálil těsně mimo z trestného kopu Runt, do středu branky mířil Dvořák a v 80. minutě na poslední chvíli zabránili skórovat Matouškovi Ancin ve spolupráci s Dohnalem. Tlak hostů sice v závěru narůstal, ale roudnická obrana tentokrát odolala. Domácí i v deseti několikrát zahrozili, nejblíže úspěchu byla akce z 90. minuty po ose Skokan – Kala – J. Bartůněk.

V dalším kole se Roudnice představí na hřišti dvanáctého Střekova.

Branky: 57. Kala – 16. Dvořák, ŽK 3:1, ČK 65. Brožík (Roudnice), r. F. Černý, 340.
Roudnice: Ancin – Dohnal – Srp, Adelt, Cibulka – J. Bartůněk, Brožík, Skokan, Mikas (86. Řezáč), P. Bartůněk (72. Lukášek) – Kala (90. Půčala).

Alexander Fečo (trenér SK Roudnice): Bod z tohoto zápasu je pro nás dobrý. Proti tak kvalitnímu mužstvu, jakým Děčín je, jsme i se štěstím v závěru remízu uhráli. Ale můžeme znovu jen litovat zbytečného vyloučení, v jedenácti jsme možná mohli pomýšlet i na tři body. Hráli jsme na jednoho útočníka, kterým byl Kala. A musím říct, že odehrál velmi dobrý zápas. Na poslední chvíli, částečně i náhodou, jsme získali z Vyšehradu gólmana Ancina. Vašek Sailer je zraněný, může se stát, že problémy s kolenem budou vážnějšího rázu. A nebyl jsem si jistý, zda by to mladý Tomáš Rych zvládnul. Teď nás ve středu čeká pohár v Duchcově, kde dáme příležitost dalším hráčům. Důležité však bude, aby se nikdo nezranil. Pak nás totiž čekají dva zápasy, ve kterých potřebujeme naplno bodovat. Už v sobotu se Střekovem to ale bude těžké.

DALŠÍ VÝSLEDKY:

Štětí – Vilémov 1:1 (0:1). Branky : Blín - Lehr. Rozhodčí A. Suchánek, ŽK 2:1, 120 diváků. Bílina – Litoměřice 1:1 (1:0). Moravec - Hanzal. Rozh. Štastný, ŽK 4:2, ČK Moravec (B.), 100 div. Soběchleby – Proboštov 1:1 (1:0). Mráz - Došek. Rozh. Dvorský, ŽK 5:2, 110 div. Souš – Modrá 3:7 (2:4). Palkoska, Walter, Popelka – Čapek A. 2, Štercl, Kosejk, Dědič, Sýkora, Cimpl. Rozh. Holakovský, ŽK 7:4 , ČK Jelínek (S.), 150 div. Oldřichov – Střekov 3:1 (1:0). Jouza, Kolinger, Klinkáček - Barát Rozh. Šefčík J., ŽK 4:2, 100 div. Žatec - L. Chomutov 0:3 (0:1). Kubeš 2, Kubánek Rozh. Prágl, ŽK 1:2 , 150 div. Neštěmice – Kadaň 3:1 (2:1). Mikota, Kostovič, Vošahlík – Poustka. Rozh. Sirový, ŽK: 3:2, ČK: Mikota (N.), 210 div.