V reálu totiž byli po většinu utkání lepším týmem svěřenci kouče Josefa Jarolíma – tedy místního SK Mondi Packaging.

Jestliže se soupeři rozešli smírně, mohou za to hostitelé děkovat jednak bídnější koncovce a jednak sudímu Suchánkovi. Řečeno kulantně – nepotrestal po přestávce nejen čítankové odstrčení Myšky v gólové situaci a neodhodlal se písknout ani hraní rukou. „Nerad hledám příčiny, důvody ztráty bodů v sudích. Co ovšem už bylo vyřčeno o faulu na Myšku i hraní rukou – to je pravda. Penalta se ale zahrává jen tehdy, když ji arbitr foukne,“ konstatoval s jemnou ironií v hlase štětský kouč.

Spíš se ale hněval na své borečky za to, že Blínovi chyběl už ve třetí minutě krůček k tomu, aby mohl gólmanovi Vilémovských případně zatopit. Líto mu bylo určitě i akce z 11. minuty. „Už proto, že byla fotbalová a nápaditá. Vzájemné výměně z první chybělo pouze přesnější Honzovo (čti Čermák) zakončení,“ řekl Jarolím. Čermák prostě nesklopil nárt, a tak míč šel metr nad. K parádám do přestávky patřil přímý kop v provedení Blína. „Škoda, že míč nešel o dva decimetry výš,“ litoval štětský kormidelník. Janda totiž Blínův projektil vytlačil konečky prstů nad bránu. O šest minut nato z trestňáku pro změnu hledal Čermák některého ze svých spoluhráčů. Nicméně nenašel, protože míč prošel trestňákem bez toho, aby byl tečován. Pilný domácí středopolař neuspěl ani ve 40. minutě, kdy se snažil natlačit před stopera Čudu. Hosté zlobili v 11. minutě, kdy po střele Kurela dorážku nestihl Kotič, ve 14. namířil Kurel vedle. V 16. minutě naložil z trestňákem Hyka jako uličník, pálil deset metrů nad Duníkovu bránu. Ale ve 20. minutě nezaspal při dorážce opět Kurel. Přinutil tak zpytovat svědomí štětskou defenzívu – kvůli tomu, kolik mu ponechala volného prostoru.

„Přestože vedeme, jsem hrubě nespokojen, kolik procent míčů jsme v poli zbytečně poztráceli,“ mířil do kabiny očividně rozezlený vilémovský kouč Milan Sochor. „Musíme po přestávce ještě víc zvýšit naši aktivitu směrem dopředu a pokusit se nejen vyrovnat, ale rozhodnout zápas v náš prospěch,“ neztrácel víru Josef Jarolím. Klíčové okamžiky z druhé půle jsme už naznačili. Štětští přehrávali jednoho z eventuálních kandidátů postupu ve všech řadách i směrech. A tak se stalo to, co se stát muselo. V probíhající 70. minutě po rohu Jana Čermáka vyrostl mezi vilémovskými beky Blín a trknul přesně – 1:1. Snažení hostitelů ve finiši ke třem bodům nevedlo.

Štětí – Vilémov 1:1 (0:1). Branky: 20. Kurel – 70. Blín, ŽK 2:3, r. Suchánek, 80.
Štětí: Duník – Weber, Sivák, Ransdorf, Titěra (90. Malý) – Pokorný (74. Beran) – Porač (80. Božik), Čermák, Myška, Hamšík – Blín.