Se startem podzimní části okresních fotbalových soutěží dospělých odstartovala také TIP LIGA čtenářů litoměřického Deníku.

V Deníku a na internetové adrese www.denik.cz najdou zájemci po dobu konání soutěže kupon, jenž obsahuje deset zápasů (divize až IV. třída), které se hrají vždy o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich označí 0, 1, 2 podle toho, jak odhaduje výsledek utkání (1 – vítězství domácích, 0 – remíza, 2 – vítězství hostů).

Za každý správný tip získá hráč +2 body, za nesprávný –1. V případě maximální úspěšnosti si tak může v jednom kole připsat až 20 bodů, naopak pokud se netrefí ani v jednom případě – má 10 záporných bodů. Např.: z deseti odehraných utkání je sedm odhadnuto správně, tři nesprávně. Tipující tak získá 11 bodů (7x2 – 3x1). Hráč doplní své jméno, adresu, identifikační číslo a heslo. Cílem je získat co nejvíce bodů.

Heslo si určí hráč sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic (např. 0124). Identifikační číslo hráči přiděluje redakce a hráč ho potom již sám vpisuje do kuponu v novinách, do SMS zprávy nebo při hlasování na internetu. IČ a heslo funguje při hlasování SMS nebo internetem jako přístupový kód.

První hlasování musí provést hráč pouze na tištěném kuponu (platí pouze originál z Litoměřického deníku, na ostatní nebude brán zřetel). Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké pískeno N, doplní jen své zvolené heslo a potřebné kontaktní údaje.

Uzávěrka pro vhození kuponu do sběrných schránek (hospůdka U Konvalinků Straškov, Fortuna sport bar Roudnice, Tabák Bereš Lovosice, Tabák a noviny Pourová Libochovice, Sport Malý Adidas Terezín) je ve čtvrtek do 18 hodin, u SMS zpráv, internetu do pátku 12 hodin. U kuponů zaslaných poštou rozhoduje razítko podání. Na začátku týdne uvede LD výsledky tipovaných zápasů, ve středu bude otištěn kompletní seznam hráčů, jejich výsledky a pořadí. V tomto seznamu zjistí nový hráč své identifikační číslo, které mu umožní hlasovat pomocí SMS zprávy či internetu. Tři nejlépe tipující se mohou po třinácti kolech těšit na DVD rekordér, autolednici a mikrovlnnou troubu. Drobnými cenami (míče, chrániče) budou díky firmě Fotbal – Sport Týbl oceněni také nejúspěšnější hráči z každého kola.

výsledky 5.kola TIP LIGY

1. Brozany – Český Brod 1:2 – správný tip 2.
2. Litoměřice – Vilémov 0:0 – 0.
3. České Kopisty – Lovosice 1:2 – 2.
4. Milešov – Jílové 1:4 – 2.
5. Úštěk – Union Děčín 2:2 – 0.
6. Rovné – Straškov 1:0 – 1.
7. Křešice – Libotenice 3:2 – 1.
8. Mšené–lázně – Pokratice 3:0 – 1.
9. Budyně – Travčice 2:2 – 0.
10. Křesín – Brňany 1:2 – 2.