Diváci byli zvědaví, jak se domácí postaví k utkání po posledním debaklu 6:0 v Děčíně. Ti však k němu nastoupili bez respektu a podle pokynů Jaroslava Zlaty, který zaskakoval za zaneprázdněného trenéra Milana Chloubu, důsledně narušovali útočné pokusy hostů už v jejich samém zárodku.

Zvolená taktika sice nepřinesla do utkání příliš fotbalové krásy, ale účel světil prostředky. Hrálo se hodně nepřesně, což překvapilo především u technicky vyspělých hostů a střel na branku na obou stranách bylo jako šafránu, a tak nebezpečí pro gólmany plynulo hlavně z několika trestných kopů. O chabém útočném projevu svědčí i to, že se kopalo všeho všudy šest rohových kopů.

Největší šanci na vstřelení branky měli v prvním poločase překvapivě domácí ve 35. minutě, kdy se před vilémovskou svatyní s brankářem Jandou odehrál živý biliár, z něhož míč při finálovém šťouchu aktérem Grunertem šel nejprve do spoluhráče, poté do tyče a od ní opět do pole. Na druhé straně musel Kouba párkrát vyboxovat vysoký balon do bezpečí.

První poločas byl naprosto vyrovnaný a ani úvodní čtvrthodinka druhého poločasu nenaznačila žádnou změnu. Teprve poté hosté při vidině možné ztráty bodů přidali na důrazu a produkovali větší tlak na domácí branku, který vedli především po obou křídlech. Po 65. minutě, kdy domácí byli bez pohybu, si hosté vypracovali několik šancí. Vilémovští však tentokrát zklamali i střelecky, když navíc štěstí tentokrát vždy stálo na straně Kouby. Poslední desetiminutovka byla hlavně o odkopávání míče, útoky byly ojedinělé. Dělba bodů byla nakonec spravedlivá. Hosté ztratili, domácí si posílili vedoucí pozici na trůnu remizového krále.

„Po vyučování minule v Děčíně jsme tentokrát odvedli zlepšený výkon. Hráli jsme podle pokynů, které jsme si před utkáním stanovili. Mohli jsme si dokonce připsat první vítězství, ale mohli jsme také těsně prohrát, a tak remíza je přece jen spravedlivější,“ uvedl asistent trenéra Jaroslav Zlata.

FK Litoměřice – SK STAP-TRATEC Vilémov 0:0. ŽK 2:2, r. Materna, 120 diváků.
FK Litoměřice: Kouba – Smetana, Kekule, Krejza, Slabý – Grunert, Rapavý, Novotný (Dufek), Vlasák (Hanzal) – Hranička, Ivančo.