Vyšli však z této bilance jako chudí příbuzní. Skórovali pouze jednou, zatímco soupeř pálil třikrát. Z toho dvakrát za Krauskopfova záda. Pakliže hlasatel Jakubec tuhle bídu v koncovce okomentoval okřídleným rčením, že fotbal nemá logiku, dovolíme si nejen tento výrok trochu poopravit – hostitelé se zachovali velkoryse, protože se před brankou syna někdejšího gólmana pražské Sparty Sovy Jana kopali tak trochu za uši. S tím, co se jim vešlo do magického obdelníku, s tím si ochránce českobrodské svatyně reflexivně poradil – hned několikrát.

„Je to tak trochu pro brozanské fotbalisty ironie osudu. Honza nás totiž podržel poprvé. V minulých utkáních se mu ani zdaleka nedařilo tak jako dnes,“ zůstal nad věcí lichotek asistent trenéra Pařízka, někdejší kanonýr pražské Dukly, teď asistent SK Aleš Foldyna.

Ani trochu nenadsazoval. Tady je konkrétní odpověď. Domácí nadále bez Hukaufa, Krejzy a tvůrce hry Martina Kuhna se s vědomím důležitosti střetnutí, jak si připsat na své konto velmi důležité body, vrhli do útočení. Po čtvrt hodině hry utekl všem v zápase hodně viditelný Hora, z hranice velkého vápna namířil do šibenice, ale Sova předvedl první bravurní zákrok. Třikrát ho mohla otestovat nová akvizice exkligista Radek Divecký. Ani jednou neuspěl. Se Sovou si do přestávky neporadil ani Novotný. Brankář hostí si poradil i s bombou Vacka z úhlu u pravé tyčky. Marně se snažil cosi vymyslet i Šimáček.

Po přestávce výprodej šancí pokračoval. Po chytrém uvolnění Diveckým neuspěl znovu Šimáček. V tom, jako by se hosté nahněvali podle scénáře filmu – Když se rozzlobíme, budeme zlí. A byli. Po rohu se parádně přímo pod víko trefil Bláha. A když o deset minut na to utekl do otevřené obrany Sokola Koštíř a podstřelil Kraukopfa, bylo nejen na pažitu, ale i v ochozech neveselo – smutno.

Kupodivu svěřenci zastupujícího kouče Vlastimila Calty nerezignovali. Jako by si vzali mustr ze hry někdejšího sparťanského a teplického středopolaře a snažili se s nepřízní osudu něco zásadního udělat. Už předtím (58.) mohl srovnat z penalty Vacek, ale Sova byl znovu políben fotbalovou múzou a u levé tyčky zázračně boxoval na roh. Za stavu 2:0 pro změnu Šimáčkova střela olízla jen břevno. Šest minut před koncem poprvé Sova nestačil na dorážku Šimáčka. „V nastavovaných třech minutách při mně stáli všichni svatí. Přečkal jsem tři jejich obrovské šance. O to je naše radost ze zisku tří bodů větší,“ nechal se slyšet po utkání jeho hrdina Jan Sova.

V dalším kole hrají fotbalisté Sokola Brozany na hřišti teplické rezervy.

Brozany – Český Brod 1:2 (0:0). Branky: 84. Šimáček – 54. Bláha, 64. Koštíř, ŽK 3:3, r. Chládek, 210.
Brozany: Krauskopf – Tupý, Kostovčík, Bouda, Vaněk – Novotný (77. Mikoláš), Divecký, Klimeš (68. Tomášek), Vacek – Hora, Šimáček.