Jinak by sotva tento celek vyhrál nejen I. A třídu, poté dokonce přebor Ústecka. Trenérský rukopis Lukáše Fišera se tak výrazným způsobem zapsal do historie místní kopané. To nikdo nezpochybňuje. Nicméně od úterka se věci mají jinak. Fišer byl, jak jsme psali v pátek, odvolán a dočasným vedením celku byl pověřen Vlastimil Calta.

Ještě na jaře před návratem do divize se nahlas hovořilo o tom, že současný kádr nemá na to, aby v uvedené soutěži uspěl. Najít však vhodné posily – to není sice problém – ovšem pro lidi z Letné, nikoliv pro vesnický celek. Nejen předseda fotbalového Sokola Antonín Kühn mladší tehdy řekl jasně: „Nebudeme nic lámat přes koleno.“ Výraznější posily se nekonaly – z výše uvedených důvodů. „Přišel jen Tomášek z roudnické VOŠ a SOŠ. To je sice talentovaný chlapec, ale na divizi mu chybí dostatek herních zkušeností i taktičtější vyzrálost.“

Naznačil jste, že byste se i přesto mohli v soutěži zachránit. Potvrdil jste tak nezávisle na sobě šéfova slova, že nic nebudete lámat přes koleno.
Považoval jsem si přístupu celého hráčského kolektivu k plnění tréninkových povinností. Vždyť jsme trénovali čtyřikrát týdně po zaměstnání. Víc jak polovina mančaftu jsou přitom ženatí kluci. Přicházejí domů po dvanáctihodinové šichtě – zaměstnání a fotbalové dřině. Lhal bych, kdybych tady tvrdil, že všechno ovšem šlo jako po másle. Sem tam bylo zapotřebí zvýšit hlas. V globále však vládla v tomto týmu pohoda.

Co je pravdy na tom, že jste odehráli na hřišti mostecké rezervy velmi dobrý poločas, abyste v tom druhém nezvládali kondičně?
Nešlo o fyzičku, ale s přibývajícím časem se zákonitě projevovala mnohem větší herní zkušenost ze strany soupeře. Aniž bych chtěl cokoliv zlehčovat, jen laik neviděl, že proti nám nastoupilo hned osm fotbalistů z širšího prvoligového kádru. V tomto směru jsme měli pech, že domácí bezezbytku využili reprezentační pauzu. Přestože jsme prohráli, neměli se kluci zač stydět.

Mluvíte-li o herní kvalitě, máte na mysli konkrétně co?
Otázky individuálních schopností při držení míče, hry bez a s ním, dále už naznačený kopec zkušeností, nezbytnou fázi nezihry, při níž se může tým nadechnout k novému náporu, zpomalováním, či zrychlováním spádu hry apod. To nemluvím o kvalitě standardek, jejich zahrávání. To všechno bylo v nějakém procentu navrch u Mosteckých, což jistě nemusím vysvětlovat proč – z pochopitelných důvodů.

Někdo je schopen říct: Fišer teoretizuje a kličkuje. Nechce vidět, že mužstvu nejen v Mostě došel kyslík.
Mám jiné srovnání. Pakliže jsme – budiž – nestíhali v Mostě, v ostatních střetnutích jsme nebyli horší než soupeř. Například jsme dokázali přehrát v závěru jednoho z favoriritů divize B Loko Vltavín Praha, stejně jako jsme drželi krok s mladými Klokany apod. Pokud bychom se měli v tomto směru vyrovnat Mostu, bylo by zapotřebí trénovat dvoufázově a účast na trénincích by musela být stoprocentní.

Na své mužstvo jistě nezanevřete a budete jej dál sledovat jako divák.
Brozany byly po krátké epizodě v Lukavci má první velká štace. Staly se pro mě srdeční záležitostí. To není nadsázka, ale holá skutečnost.

V posledních střetnutích citelně chyběli nejen Hora, Hukauf, ale i tvůrce hry Martin Kühn, Vaněk, vykartovaný Tomášek, což byla jistě čára do rozpočtu - nejen taktiky?
Kluci se dokázali s jejich neúčastí příkladnou bojovností vyrovnat, za což jim patří dodatečný dík. Pakliže nejen mě, ale i tým něco moc mrzí, to byly zcela zbytečně dva ztracené body v utkání, v němž jsme byly přece jen lepším kolektivem. Mám tím na mysli zápas s rezervou Sokolova.

Prý Martin Kühn s fotbalem musí skončit. Co je na tom pravdy?
Má nemalé zdravotní problémy s bederní páteří. Zdá se, že skutečně bude muset dál fotbalu na divizní úrovni definitivně vale.

Přijde-li nabídka od někoho jiného, budete ji akceptovat, nebo si dáte nějaký ten čas pohov?
V blízké budoucnosti si chci dát oraz. Rád zajdu na houby. Bojím se totiž mnohem víc některých tzv. rádoby kritiků než klíšťat. Samozřejmě, že nezavrhnu hostování na Bezděkově, a pokud mě přece jen vedení nějakého klubu osloví, budu jeho nabídku zvažovat.

Máte poslední slovo v souvislosti s divizním Sokolem Brozany.
Už jsem poděkoval klukům. Musím však poděkovat i vedení klubu za to, že mi umožnilo nastartovat mou trenérskou kariéru – zejména předsedovi klubu Antonínu Kühnovi a sportovnímu sekretáři Jiřímu Doškovi.