Nová fotbalová krev se tvoří už od žáčků, přechod do dorostu bývá prvním vážnějším lámáním chleba, kdy se ještě dá na talentovaného fotbalistu výchovně působit a připravit ho pro vstup do možné fotbalové kariéry. Založení Fotbalové farmy při VOŠ a SOŠ v Roudnici n. L. na solidních základech je jeden z příkladů, jak takového cíle u chlapců dosáhnout současně při zajištění jejich vzdělání. Jedním z ukazatelů je momentální účinkování dvou družstev v dorostenecké divizi a zálohy v okresní soutěži. Po krátké době bychom už našli i několik příkladů, kdy se fotbalisté – absolventi školy, uplatnili v mužstvech na krajské i vyšší úrovni.

Na výsledcích se samozřejmě podílí celý realizační tým (včetně ředitele školy Josefa Nehyby), ve kterém se spojuje mládí se zkušeností. Příprava nového školního roku pro chlapce, kteří si vybrali za doplňkový předmět fotbal, začala v závěru prázdnin s navrátivším se šéftrenérem Milanem Bokšou. Bylo to hlavně pro starší dorostence milé překvapení a pro nováčky významná změna v tréninkových zvyklostech. Netrvalo dlouho a Fotbalová farma zažila další překvapení. Minulý týden byl na pravidelné poradě před mistrovským utkáním, které se zúčastňuje celý realizační tým a hráčský kádr, představen další člen FF a trenér brankářů Jiří Sedláček.

Ten hájil fotbalovou svatyni především Teplic, kde nastartoval ligovou kariéru v roce 1964. Byl členem reprezentačního týmu do 21 let, který vedl Václav Ježek, dvakrát chytal za národní tým dospělých, byl v nominaci na OH v Mexiku. Po 14 letech odešel do Ústí n. L., tři sezony chytal za divizní Litoměřice, pak se vrátil opět do Ústí, kde působil na postu asistenta trenéra.

„Nejdéle jsem působil od roku 1985 v Blšanech, za které jsem chytal až do postupu do III. ligy. Poté jsem tam byl až do roku 2005 trenérem brankářů. Má poslední mistrovská štace byla v Kadani, kde jsem v padesáti letech odchytal šest zápasů a pomohl Kadaňským v postupu do divize. Při své dvacetileté kariéře trenéra brankářů v Blšanech jsem krátce trénoval Petra Čecha, připravoval Františka Chvalovského a jeho syna Aleše, tehdejšího brankáře reprezentace ČR do 21 let, reprezentanty ČR dorostu Petra Kostelníka, Jiřího Němečka a Michala Maršálka, ligové brankáře Michala Vorla, Tomáše Obermajera, Pavla Kučeru, Oldřicha Maiera, Radka Bartoše či Jiřího Ondrku. Musím připomenout, že jsem nezačínal jako brankář, v Teplicích jsem nastoupil do ligového dorostu jako záložník a teprve tady ve mně našel brankáře trenér Šteflík. Na toho, jako výborného trenéra, moc rád vzpomínám. V práci s mládeží mám bohaté zkušenosti a udělám vše pro to, abych přispěl k vaší přípravě a výchově,“ uvedl při představování Jiří Sedláček.

Jiřího Sedláčka mohou příznivci fotbalu vidět v dresu při přátelských utkáních, kdy chytá za Amforu. V nejbližších víkendech pak na trenérské lavičce družstev Fotbalové farmy při domácích mistrovských utkáních na hřišti TJ Chemička Dobříň nebo při tréninku ve Vědomicích.