Štětí – Litoměřice 0:0

Podle posledních výsledků a postavení v tabulce byli mírným favoritem hosté. Ti totiž až doposud neokusili ocet z porážky, na druhou stranu ani příjemný opiát z plného bodového zisku. Svěřenci štětského kouče Josefa Jarolíma se naposledy prezentovali ziskem druhého bodu po bezbrankové remíze na pažitu odvěkého rivala z Roudnice.

„Nedá se přitom říct, že by utkání nemělo spád. Na obou stranách bylo po několika velmi dobrých střeleckých příležitostech, ve druhém poločase jsme dokonce v tomto výčtu na tom byli lépe my, ale oba gólmani, jak hostující Kouba, tak náš Duník, předvedli několik velmi dobrých zákroků, takže jejich konta zůstala i po devadesátce minut čistá. Pokud kápnu božskou, raději bych bral výsledek 3:3 – už z pohledu diváků, kteří chodí na fotbal kvůli tomu, aby viděli branky,“ charakterizoval průběh kormidelník SK Mondi. Měl pravdu, což napoví i průběh sobotní fotbalové jízdy.

Běžela osmá minuta zápasu. Porač si udělal Slabého, Kouba mu však včasným vyběhnutím zúžil úhel a použil házenkářského stylu. Nohama, rukama zažehnal hrozící nebezpečí. Na druhé straně oplácel Grunert. Jeho střílený centr málem zabloudil do horního vzdálenějšího kouta Duníkovy svatyně. Ten ovšem konečky prstů stihl míč vytlačit do bezpečí. Vzápětí stoper Kekule pokoušel štěstíčko, ale pálil pouze do dobře postavených bloků.

Hrstka nejvěrnějších mohla explodovat, kdy oko bere. Pokorný si to totiž namířil nikým neatakovaný na litoměřického gólmana. Ten znovu prokázal, že si s reflexem tyká. O vymazání nuly se pokoušel po půlhodince střetnutí opět Porač. Ani při tomto reparátu na Koubovi neuspěl – prostě ho nepropálil. Dvě jedovky poslal směrem na litoměřický magický obdelník Jan Čermák. Jako by se zastřeloval metřík vedle pravé tyčky. A když festival pozahazovaných šancí uzavřel ve 41. minutě Pokorný palbou Pánu Bohu do oken, bylo o čem v ochozech i kabinách diskutovat.

„Kouba hosty podržel. Smekám,“ konstatoval lakonicky Jarolím. Po přestávce se střelecká karta – nikoliv její úspěšnost – otočila. V 54. minutě se šance nabídla Grunertovi, který mohl uniknout všem. Utekl. Z očí do očí Duníkovi míč za záda štětského gólmana nedostal. V 69. minutě ukázkovou kombinační akci z jedné po ose Vlasák – Hranička – Ivančo – Krejza vytlačil alespoň očima – nemohl jinak – Duník vedle.
Ke třem bodům měli hosté velmi blízko v momentu, kdy by to bylo pro hostitele na provaz. Hranička ze značky kolem penalty dal nad. Domácí? Blín a dva, tři střílené centry nezužitkovali.

„Nemáme v mančaftu chlapa, který by do toho i za cenu zranění vlítl a dal gól,“ posteskl si Jarolím. „Přestože v tréninku věnujeme střelbě hodně času, zakončení se naučit nedá. Stejně jako řada jiných mančaftů, tak ani my nejsme v této otázce výjimkou. Z mého pohledu je dělba bodů spravedlivá,“ notoval si po duelu se svým protějškem litoměřický lodivod Milan Chlouba.

V dalším kole nejvyšší krajské soutěže hrají už ve středu Litoměřice na hřišti favorizovaného Děčína, Štětí jede do Souše.

ŽK 3:3, r. Valenta, 140.
Štětí: Duník – Weber, Sivák, Ransdorf, Titěra – Porač, Pokorný, Hamšík, Brůža (51. Blín), Jan Čermák – Myška.
Litoměřice: Kouba – Novotný, Slabý, Kekule, Vlasák (83. Dufek) – Smetana, Rapavý, Grunert, Ivančo – Krejza, Hranička (80. Hanzal).

Roudnice – Žatec 4:1 (3:0)

Roudničtí odstartovali excelentně

Takový start nečekal ani největší domácí optimista. Fotbalisté SK Roudnice vedli po třech minutách nad Žatcem o dvě branky. Potvrdili tak roli favorita tohoto utkání už 6. kola krajského přeboru.

Ve druhé minutě si do volného prostoru na pravém křídle naběhl Kala, unikl a do jeho stříleného centru vložil na malém vápně ve správný čas nohu Voljanskij – 1:0. Neuběhlo ani šedesát vteřin a nejistý Voight inkasoval podruhé. Prudkou střelu Voljanského neudržel a u odraženého míče byl první Kala – 2:0. Hosté nebyli příliš nebezpeční, do zakončení se v první půlhodině nedostali ani jednou. Přesto mohli zápas zdramatizovat.

Ve 37. minutě totiž viděl druhou žlutou kartu po souboji s Bauchnerem a následném zakopnutí míče Mikas, který nastoupil netradičně na levé straně roudnické zálohy. „Tu změnu si vynutily předchozí zápasy. Honzovi Lukáškovi se tolik nedařilo, nevyšlo mu hlavně poslední utkání. A Karel Mikas s tímto postem neměl mít problémy. Bohužel moc dlouho nehrál, do té 37. minuty toho příliš nepředvedl,“ nemohl být s jeho výkonem spokojen domácí kouč Alexander Fečo. Rozdíl jednoho hráče v poli však nebyl vůbec patrný. Žateckou pasivitu Roudnice potrestala ve 42. minutě, kdy penaltu po faulu Oppela na Srpa bez problémů proměnil Voljanskij. Hosté zahrozili pouze jednou. V době, kdy si střed domácí obrany vzal volno. Dvě minuty před poločasem našel Vrábík na malém vápně hlavu neobsazeného Klímy. Ten však poslal míč trestuhodně mimo.

Gólman Sailer, který se v týdnu vrátil z hostování na Bezděkově, byl poprvé v akci na začátku druhé půle, kdy u tyče chytil střelu Ondrejkoviče. Nebezpečnější však stále byli domácí fotbalisté. V 68. minutě se mezi střelce zapsal i J. Bartůněk, který z úhlu prostřelil špatně postaveného Voighta. Roudnický záložník mohl po narážečce s Kalou skórovat i o čtyři minuty později, to však už žatecký gólman nedovolil. A úspěšný byl i při dalších velkých šancích J. Bartůňka a Kaly.

V poslední minutě vystihl „malou domů“ Adelta Jarolím, Sailer ho fauloval a z pokutového kopu upravil v poslední vteřině na konečných 4:1 Matějka.
Ve středu hraje Roudnice doma další mistrovský duel, ve kterém od 17 hodin přivítá Neštěmice. V neděli pak startuje na hřišti AFK LoKo Chomutov.

Branky: 2. a 43. z pok. kopu Voljanskij, 3. Kala, 68. J. Bartůněk – 90. Matějka z pok. kopu, ŽK 3:3, ČK 37. Mikas (Roudnice), r. Klobása, 270 diváků.
Roudnice: Sailer – Dohnal – Srp, Matoušek (43. J. Bartůněk), Cibulka – P. Bartůněk, Adelt, Skokan, Mikas – Voljanskij (59. Lukášek), Kala (81. Púčala).

DALŠÍ VÝSLEDKY:

Vilémov – Kadaň 1:0 (0:0). Vichterey. Rozh. Milichovský, ŽK 3:5, ČK Kurel (V.), 100 div. Bílina – Proboštov 2:3 (0:3). Karfík, Krejčí – Ruszo 2, Gerboc. Rozh. Suchánek A., ŽK 1:6, 150 div. Soběchleby – Střekov 2:1 (2:0). Mráz 2 - Pešta. Rozh. Oborník, ŽK 1:4, 50 div. Souš – Ř. Děčín 0:4 (0:0). Hubený, Matoušek, Rund, Dvořák. Rozh. Prágl, ŽK 4:2, 100 div. Oldřichov – L. Chomutov 2:2 (1:1). Fryč, Jousa – Bayerl, Kubánek. Rozh. Hlinka, ŽK 2:2, 70 div. Neštěmice – Modrá 1:1 (1:0). Holly – Čapek Antonín. Roz. Dvorský, ŽK 2:4, 250 div.