Herně Brozany nezklamaly

Na hřiště Lhoty, kde hraje domácí utkání kladenská rezerva, svěřenci Lukáše Fišera necestovali v roli favorita. Navíc se v domácím týmu představili čtyři hráči z kádru ligového A týmu. I přes porážku 2:0 hosté nezklamali.

„Abych se přiznal, čekal jsem mnohem těžšího soupeře. O to víc můžeme být zklamaní, že jsme si neodvezli od Kladenských bod. Na začátku jsme nějakou příležitost nevyužili, ve druhém poločase šel sám na branku Šimáček, ale nedal. Za to nás domácí potrestali. V dalším průběhu jsme zahrávali snad čtyři standardky, které jsme ovšem nezúročili. No a po nedorozumění v obraně jsme inkasovali rozhodující druhý gól,“ viděl utkání brozanský trenér Lukáš Fišer.

„Ale určitě jsme podali na hřišti soupeře sympatický výkon. Klukům můžu vytknout snad jen koncovku, ve které se trápíme. Musíme doufat, že to prolomíme. I když máme stále někoho na marodce a také los není nejlehčí,“ naráží brozanský kormidelník na fakt, že v dalších dvou kolech čekají jeho svěřence ligové rezervy. V neděli narazí Brozany na Bohemians 1905 B, další týden hrají proti Mostu B.

V přeboru chtěli mnohem víc

V nejvyšší krajské soutěži zastupuje Litoměřicko v letošním ročníku trojice týmů, ale ani jeden se neradoval z plného zisku. S bodem se vrátili fotbalisté SK Roudnice ze hřiště Oldřichova, kde na vedoucí branku Obrtlíka odpověděl v závěru Cibulka. Vzhledem k tomu,že hosté hráli od 30. minuty přesilovku po vyloučení Slámy, je výsledná remíza spíše ztrátou. A to samé se dá tvrdit i o utkání Litoměřic s Proboštovem (1:1), kde alespoň remízu domácím zachránil Jakub Grunert, který odpověděl na trefu Gerboce.

„Takové týmy musíme porážet, zvláště když si vytvoříme dost šancí na to, abychom dali další branky. Nechtěl bych se kvůli takovým výsledkům úplně zbytečně na jaře strachovat o udržení,“ čílil se trenér Litoměřic Milan Chlouba. Litoměřičtí ze tří zápasů získali za tři remízy tři body.

A pouze jeden zatím mají na svém kontě fotbalisté SK Mondi Packaging Štětí. Ti naposledy prohráli doma s mnohem produktivnějším Tatranem Kadaň 1:3. „Je to jednoduché, udělali jsme tři chyby, soupeř je třikrát potrestal. O tom celý fotbal je,“ nehledal výmluvy hrající asistent domácího kouče Josefa Jarolíma Stanislav Blín, který zaznamenal čestný štětský úspěch až za stavu 0:3.