Straškov – Ohníč 3:1 (0:1)

Straškovský obrat přišel po přestávce

V utkání druhého kola I. B třídy ve skupině B byli domácí mírným favoritem. Svou roli splnili, když dokonale obrátili skóre po přestávce.
V úvodu duelu svěřenci trenérů Jindřicha Šíbala, Luboše Hanzlíka a asistenta Petra Pospíšila naznačili, že body by měly zůstat doma. Během deseti minut si totiž vytvořili tlak. V koncovce ovšem chyběla přesnost, finální přihrávka. Hosté spoléhali na brejky, které vedl rychlonohý Pálka. Ten si řekl ve 21. minutě o kolmý pas od Soluse. Utekl všem a poslal nadýchaný přízemní centr na nabíhajícího Kouřila a bylo vymalováno – až do 50. minuty.
To se domácím konečně podařilo srovnat. Stoper Mrázek přistrčil míč do volného prostoru Pokornému, jeho střelu brankář Rosenkranc vyrazil jenom k Lebduškovi, který se s chutí trefil z úhlu přesně k tyči. Když o deset minut na to Šimral po akci Lamače a Lebdušky poslal Straškovské do vedení, bylo jen otázkou času, kdy hostitelé pošlou soupeře do fotbalových pekel. Třetí gól měl na svědomí po ose Pokorný – Hlavsa – Šimral střídající Sekera.
“Historie se opakuje. My stále nevíme, proč máme první půlku podstatně horší než tu druhou,“ usmíval se po zisku důležitých bodů Jindřich Šíbal. Možná to bylo mj. tím, že věkový průměr hostující obrany se blíží ke čtyřicítce a že domácí mládí toho dokázalo svou rychlostí využít. Prostě soupeř už straškovské fotbalové zajíce nestíhal pokrývat tak, jako do přestávky.
O víkendu se Straškovští pokusí získat další body na hřišti Trnovan.

Branky: 50. Lebduška, 60. Šimral, 66. Sekera – 21. Kouřil, ŽK 0:1, rozhodčí Topinka, 100 diváků.
Sokol Straškov: Neuwirth – Mrázek – Šeba (46. Hlavsa), Pecina, Mareš st. – Lamač (65. Sekera), Pokorný, Fiala, Blažek – Lebduška, Mareš ml. (15. Šimral)

Skeptický předseda už ve výhru nevěřil

V poločase duelu Straškov – Ohníč (0:1, 3:1) měl předseda domácího Sokola Petr Kloub v rysech tváře vepsány chmury. Zlobil se v duchu, že takhle se nedá přece hrát I. B třída, že na takový zápas hrůza pohledět. Našel se člověk, který mu oponoval: “Předsedo, nač ty stesky a čerti na zdi kabiny, když vaši kluci zápas otočí a vyhrají 3:1.“ Vsadit se Kloub nechtěl. Patrně dobře tušil, že druhé půlky mají straškovští borečkové mnohem víc v krvi, než ty první. To potvrdili i tentokrát.

Košťany – Černiv 1:0 (1:0)

Rozhodla jediná černivská chyba

Chyba v hostující obraně těsně před koncem prvního poločasu rozhodla o výsledku včerejšího utkání I. B třídy sk. B v Košťanech, kde startovali fotbalisté Sokola Černiv. „Je to škoda, na bod tady v Košťanech bylo. Remíza by asi byla spravedlivější. Domácí si ve druhé půli jinou šanci nevypracovali, ovšem my pořádně také ne,“ musel uznat trenér hostujícho Sokola Marcel Týce.

Černiv: Radimský – Moc, Malíř, Horák (Mareš), Miroslav Prágl (Česal) – Jiří Lubas, Milan Prágl, Šilhan, Klíma – Roman Lubas, Netolický (Hnilička).

Krupka – Křešice 1:0 (1:0)

Křešice klopýtly v Krupce

Asi největší favorit B skupiny I. B třídy v Krupce zklamal, fotbalisté Křešic podlehli domácím nejtěsnějším rozdílem.
„Nehráli jsme dobře. Na takový fotbal jsem si už odvykl. Bylo to bez pohybu. Inkasovali jsme asi ve 25. minutě, po půlhodině hry jsme se sice zlepšili, ve druhém poločase tlačili, ale gól jsme nedali. Pálili jsme do gólmana, mimo, když už jsme zvedali ruce, tak to domácí vykopli z brankové čáry. Byla to bída,“ povzdychl si po utkání křešický sekretář Petr Kořán.
V příštím kole přijede do Křešic Baník Srbice. „Musíme doufat, že to bude mnohem lepší. K dispozici by měli být Klupák, Hamza i Tirdil. To ale neznamená, že jsme bez nich teď na Teplicku měli prohrát. Lavička je dostatečně kvalitní a silná na to, aby to zvládla. Ale tentokrát to zkrátka nebylo ono.“

Křešice: Mikoláš – Myšák, Tomek, Hercl, Zuna – Patka, Landa (65. Rusý), Knapík, Míč (30. Pekárek) – Kučera, Lébl.

Libotenice – Osek 0:0

Libotenice doma jen remizovaly

Bez branek skončil víkendový duel B skupiny I. B třídy, ve kterém měli sice domácí fotbalisté SK Libotenice solidní start, ale pak už svého soupeře z Oseka příliš neohrozili.
„V prvních deseti minutách jsme si vytvořili dvě dobré šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Zahrozili jsme zase až v samém závěru, nic z toho však nebylo. Ani soupeř toho moc nepředvedl, při jeho jediné šanci nás podržel Vorasický,“ popsal ve zkratce utkání zkušený obránce domácích Václav Mareš, který musel pro zranění kolena už před koncem poločasu střídat.
V dalším kole zajíždí Libotenice k okresnímu derby do Černivi.

Libotenice: Vorasický – Hock, Barcal, Malý, Mareš (40. Jiří Klement) – Kočí, Týma, Procházka (70. France), Slivanský – Fary, Křivánek.

Srbice - Mšené - lázně 6:0 (1:0)

Úvod debaklu nenasvědčoval

Fotbalisté ze Mšeného–lázní si z víkendového duelu B skupiny I. B třídy v Srbici odvezli šestigólový výprask, kterému v první čtvrthodince nic nenasvědčovalo. Byli to naopak domácí, kteří byli pod tlakem. Ale z první akce skórovali. Když po změně stran přidali další dvě branky, hosté rezignovali. Mužstvo z Teplicka výsledkem 6:0 potvrdilo, že se střílením gólů nemá problémy. V prvním kole Sokol remizoval v Černivi 4:4, nyní přidal půltucet. Navázal tak na loňskou sezonu, kdy s 61 brankami byl ve své skupině druhý nejofenzivnější.

Pokratice – Rovné 2:3 (0:1)

V derby zvítězil Podřipan

Víkendové derby B skupiny I. B třídy v Pokraticích vyšlo lépe hostujícím fotbalistům z Rovného, kteří v závěru gólem Řezáče strhli vedení na svou stranu. „Začátek zápasu nám příliš nevyšel, nakopávali jsme to, bylo to z naší strany takové zmatené. Když jsme začali hrát přes zálohu, do nohy, zlepšilo se to. Každá inkasovaná branka nás na chvilku srazila, pro kluky to bylo demotivující, ale pokaždé se z toho po pěti minutách oklepali. Sice jsme prohráli, ale herně to nebylo zase tak špatné. Trochu nám hořela obrana, kde na sebe musí hráči víc mluvit. Výkonem mě někteří hráči překvapili mile, jiní zase ne,“ říkal po utkání domácí kouč Jan Vatr.

Spokojenější byl logicky jeho protějšek Milan Rosenkranc. „O tu branku jsme byli lepší, měli jsme další čtyři loženky. Ale domácí mě překvapili, hráli solidně, mají tam některé zkušené borce. Naštěstí utkání vyšlo i nám. Oproti minulému kolu s Libotenicemi to bylo z naší strany něco úplně jiného. Tentokrát zaslouží tým pochvalu,“ přiznal kouč Podřipanu. V dalším kole hostí Podřipan tým Dubí, Pokratice jedou na hřiště Baníku Osek.

Branky: Krejčík, Patzenhauer – Vilánek, Kouba, Řezáč, ČK Patzenhauer (P.).
Sokol Pokratice: Studihrad – Smetana – Kožíšek, Müller, Vitásek – Rosenkranc, Vlašič, Patzenhauer, Bezemek – Krejčík, Farkaš (Keltner).
Podřipan Rovné: Šebek – Lédl – Hatina, Boura, Kotlár – Kouba (Kaiser), Kulik, Vilánek, Řezáč – Červinka, Šámal (Burda)

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY 2. KOLA:

Straškov – Ohníč 3:1 (0:1). Lebduška, Šimral, Sekera – Kouřil. Rozhodčí Topinka, ŽK 0:1, 100 diváků. Krupka – Křešice 1:0 (1:0). Nápravník. Rozhodčí Lepeš, ŽK 2:3, 50 diváků. Srbice – Mšené–lázně 6:0 (1:0). Drška 3, Koutecký 2, Kaláb. Rozhodčí Brabenec, ŽK 2:2, 100 diváků. Košťany – Černiv 1:0 (1:0). Limberk. Rozhodčí Pešta, ŽK 3:1, 200 diváků. Libotenice – Osek 0:0. Rozhodčí Teska, ŽK 1:6, 100 diváků. Pokratice – Rovné 2:3 (0:1). Krejčík, Patzenhauer – Vilánek, Kouba, Řezáč. Rozhodčí Hovorka, ŽK 3:3, ČK Patzenhauer – Řezáč, 100 diváků. Dubí – Trnovany 4:0 (3:0). Brezovský 2, Jurenka, Hojka. Rozhodčí Krejcar, ŽK 3:2, 120 diváků.