Křešice – Ohníč 6:1 (3:0)

Křešičtí v úvodu soupeře nešetřili

Absolutně bez problémů si poradili fotbalisté FK Schoeller Křešice v prvním utkání s Baníkem Ohníč, kterému v nedělním dopoledni nastříleli šest branek. Do sezony, ve které budou patřit k velkým aspirantům postupu do I. A třídy, vstoupily správnou nohou.
„Byli jsme opravdu mnohem lepší, pouze na začátku zápasu drželi hosté ještě krok. Pak už jsme hráli my. Vypracovali jsme si dost šancí po pěkných kombinacích. Mrzí nás pouze zranění Kučery, který odkulhal s nakopnutým kotníkem. Těžko říct, zda bude do dalšího zápasu v Krupce fit,“ obává se absence záložníka domácí sekretář Petr Kořán.

Branky: Kučera 2, Klupák, Lébl, Landa, Míč – Daněk, ŽK 1:3, r. Smreček, 50.
Křešice: Mikoláš – Zuna, Tomek, Hercl, Patka – Míč (60. Pekárek), Kučera (75. Hamza), Landa, Knapík – Klupák, Lébl (55. Suchý).

Rovné – Libotenice 1:1 (0:0)

Libotenice byly blízko výhry

V poslední minutě vybojovali alespoň bod v derby fotbalové I. B třídy sk. B s Libotenicemi hráči Podřipanu Rovné, kteří srovnávali z pokutového kopu za faul na Šámala.
I když inkasovali v závěru, s výsledkem byli spokojenější hosté. „Je jasné, že když dostanete gól takto, zrovna nejásáte. Ale my jsme odtud chtěli odvést alespoň jeden bod, což se nám podařilo, takže jsme spokojeni,“ přiznal libotenický kapitán Petr Týma. „V prvním poločase to bylo podle mého vyrovnané, ve druhém nás domácí zatlačili. Nás ale podržel gólman,“ chválil Vorasického Týma. „To pro nás je bod ztráta, měli jsme víc šancí. Bohužel nás vychytal vlastně náš gólman,“ upozornil rovenský středopolař Roman Vilánek na fakt, že do Libotenic odešel Vorasický právě z Podřipanu.
Branky padaly až v poslední dvacetiminutovce. Nejprve vystihl chybnou rozehrávku Fary, který přivedl hosty do vedení. V závěru pak posoudil sudí Materna zákrok Kyzlíka na Šámala jako penaltový a Lédl dal výsledku konečnou podobu.
V příštím kole hostí Libotenice Baník Osek. Na Podřipan čeká další okresní derby v Pokraticích.

Branky: Lédl z pok. kopu – Fary, ŽK 2:2, r. Materna, 80.
Rovné: Šebek – Hatina, Lédl, Boura, Kaiser – Řezáč, Kulik, Vilánek, Kouba (80. Burda) – Šámal, Červinka.
Libotenice: Vorasický – Hock, Hájek, Malý, Mareš (75. Klement) – Kočí, Týma, Procházka (65. Kyzlík), Slivanský – Křivánek, Fary.

Černiv – Srbice 4:4 (1:2)

V premiéře viděli fandové osm gólů

Pokud přišli fotbaloví příznivci na úvodní duel nováčka B skupiny I. B třídy z Černivi, určitě nelitovali. Viděli osm branek, po čtyřech na každé straně.
„První gól jsme sice dali my, ale hosté v polovině první části srovnali a šoupli nám tam ještě jednoho. V úvodu druhé půlky jsme měli tlak, ale pak jsme špatně zahráli ofsajd systém a soupeř odskočil na dva góly,“ zatrnulo černivskému kouči Marcelovi Týcemu. Jeho svěřenci však zabrali, dokázali nejen srovnat, ale šli i do vedení. „Jenže vzápětí po našem čtvrtém gólu hosté zase skórovali. Měli tam šikovného klučinu, ten zlobil, dal nám snad dva góly. Je to sice remíza doma, s tím bodem jsem však celkem spokojen,“ přiznal Týce.

Branky: Prágl 2, Lubas, Filipec – Koutecký 2, Francl, Drška, ŽK 3:2, r. Novotný, 100.
Černiv: Radimský – Niko, Filipec, Janů (Moc), Horák – J. Lubas, Milan Prágl, Miroslav Prágl, Klíma – R. Lubas, Šilhan (Hnilička).

Mšené–lázně – Krupka 3:1 (3:1)

Krupka nestíhala po rohových kopech

Parádně vstoupili do sezony hráči Čechie Mšené–lázně, kteří v domácím prostředí porazili v loňském roce třetí tým B skupiny I. B třídy z Krupky 3:1. O svém vítězství rozhodli v prvním poločase.
Už ve druhé minutě si na rohový kop J. Trejbala naběhl M. Trejbal, který dostal Mšenské do vedení. Po dalších deseti minutách si J. Trejbal roh zopakoval a Kejř přidal hlavou druhou branku. Chybu v defenzivě potrestal ve 25. minutě Sršeň, ale ještě do konce poločasu zajistil svému týmu dvoubrankové vedení rybičkou Ouzký. Hosté ve snaze srovnat otevřeli ve druhé půli hru, ale měli štěstí, že domácí okénka v jejich obraně nevyužili.
V dalším kole hostují Mšené–lázně na hřišti Sokola Srbice.

Branky: M. Brůža, Kejř, Ouzký – Sršeň, ŽK 4:4, r. Prekop, 160.
Čechie Mšené–lázně: Ejem – Albrecht, Michal Trejbal, Richtr, Matouch – Brzák, Jiří Trejbal, Briksa (86. Ryska), Kejř – M Brůža (80. Albrecht), Ouzký.

Dubí – Straškov 2:0 (2:0)

Domácí potrestali chyby Straškova

Do nového ročníku B skupiny I. B třídy vstoupil omlazený celek straškovského Sokola porážkou. Ta hráče moc mrzela. Přišla totiž po zbytečných chybách v defenzivní činnosti – už v první půli.
“Chyby začaly tím, že my jsme kopali přímý kop. Ten jsme nezakončili. Domácí založili rychlý brejk, který jsme nestihli pokrýt,“ posteskl si pravý obránce Jiří Šeba. Druhý nezdar popisuje: “Domácí vhazovali aut, následoval centr do vápna. Ten jsme sice stihli odvrátit, ale jen k Jurenkovi, který si zpracoval míč na prsou a z voleje technickou střelou přidal pojistku. Nebyli jsme horší, zejména po přestávce. V posledních dvaceti minutách, kdy hráli Dubští o deseti, jsme je nepustili na naši polovinu. Sekera trefil tyč, pak se mu povedlo po individuální akci Lebdušky přestřelit bránu z malého vápna.“

Straškov: Neuwirth – Mareš st. – Šeba, Pecina, Vlastník (46. Šindelář) – Lamač, Pokorný, Šimral (46. Sekera), Blažek – Lebduška, Mareš ml.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY 1. KOLA

Dubí – Straškov 2:0 (2:0). Hojka, Jurenka. Rozhodčí Koros, ŽK 4:4, ČK Doležálek (Dubí), 160 diváků. Trnovany – Pokratice 2:1 (1:0). Klinger, Svoboda – Patzenhauer. Rozhodčí Baum, ŽK 4:3, 40 diváků. Rovné – Libotenice 1:1 (0:0). Lédl – Fary. Rozhodčí Materna, ŽK 2:2, 80 diváků. Osek – Košťany 0:0. Rozhodčí Krejcar, ŽK 4:4, 150 diváků. Černiv – Srbice 4:4 (1:2). M. Prágl 2, Lubas, Filipec – Koutecký 2, Francl, Drška. Rozhodčí J. Novotný, ŽK 3:2, 100 diváků. Mšené–lázně – Krupka 3:1 (3:1). Michal Brůža, Kejř, Ouzký – Sršeň. Rozhodčí Prekop, ŽK 4:4, 160 diváků. Křešice – Ohníč 6:1 (3:0). Kučera 2, Klupák, Lébl, Landa, Míč – Daněk. Rozhodčí Smreček, ŽK 1:3, 50 diváků.