V posledních ročnících se účastníci turnaje ustálili. Loňské prvenství obhajoval zástupce II. třídy – tým TJ Lounky-Chodouny. Z prvenství se ale už v minulosti těšili domácí SK Židovice a Sokol Dušníky – tradiční rivalové ze III. třídy. Čtvrtým účastníkem je Sokol Račiněves, jenž momentálně hraje IV. třídu.

Los letošního ročníku určil do dvojic pro první utkání SK Židovice – Sokol Račiněves a TJ Lounky – Chodouny – Sokol Dušníky. V obou utkáních padl příděl 12 branek. Domácí v úvodu porazili Račiněves 3:1 (2:1), druhý rozřazovací zápas skončil smírně 4:4, když v poločase vyhrávaly Lounky-Chodouny 3:2, ale v penaltovém rozstřelu měli lepší mušku Dušníky (5:4).

V odpoledním prvním zápase o 3. místo se Lounky-Chodouny rozešli smírně 1:1 s Račiněvsí, ale byly lepší v penaltách (4:3).

Dramatický náboj nepostrádalo ani finále. Židovice dokázaly zúročit svou mírnou převahu v prvním poločase, kdy dvěma brankami Josefa Rubeše vedly. Dušníky se však nevzdaly a po změně stran zápas ještě zdramatizovaly, když nejprve vyrovnaly díky houževnatosti Juremčuka a Hejny a dokonce se krátce ujaly vedení 3:2 po střele Kyryka. Židovice však téměř okamžitě kontrovaly brankou po přesné střele Lukáše Rubeše těsně k tyči Novákovy svatyně. Poslední slovo však měli Dušničtí, a to díky mušce ukrajinské posily Juremčuka, který byl po zásluze vyhodnocen nejlepším hráčem turnaje.

Hlavní pohár z Memoriálu Jiřího Petrů přešel tentokrát do držení Dušník. Pořadatelé dále vyhlásili nejlepším brankářem Vaníka z Račiněvsi a nejlepším obráncem Houdka ze Židovic.

Přestože to v některých okamžicích turnaje na kopačkách hráčů jiskřilo, ti se nakonec rozešli v přátelském duchu. Dosvědčuje to i jedna kuriozita, když za Židovice se po dohodě v brance střídali dušničtí golmani. Ve finále to byl Douša a je třeba dodat, že svým kmenovým spoluhráčům nenechal nic zadarmo.