V městském derby vyhrál favorit

ROUDNICE NDA LABEM - Před zahájením nové mistrovské soutěže měli příznivci fotbalu z Podřipska možnost podívat se na pohodové utkání, navíc spojené s oslavou významného výročí. Pozvánku na sobotní odpoledne jim poslal SK Bezděkov. U příležitosti 95. výročí založení uspořadal klub dvě utkání.

6.8.2007

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Novotný

SK Bezděkov – SK Roudnice n.L. 1:4 (0:0)

V prvním se střetly staré gardy Bezděkova a Roudnice. Diváci byli svědky vyrovnaného duelu jak ve hře, tak v poměru branek. Když už se zdálo, že se mužstva rozejdou smírně 2:2, dokázal v poslední minutě vstřelit branku, a dovršil tak svůj hetrik, Havliš. Za SK Roudnice skórovali hlavou Potočný a Holub.

Vyvrcholením oslav bylo roudnické derby, ve kterém se střetl domácí SK Bezděkov, účastník 1.A třídy, s celkem SK Roudnice n.L, týmem krajského přeboru.

Úvodní čtvrthodina vyzněla ve prospěch domácích. Ti byli aktivnější a častěji na půlce hostů. Už v 6. minutě mohli jít domácí do vedení, ale Pištora jen těsně minul hlavičkou břevno Štruplovy svatyně. Převahu domácích také vyjadřovaly tři rohové kopy. Roudničtí vystřelili na branku soupeře až ve 14. minutě, kdy se zastřeloval Mikas.

V 16. minutě, kdy se u hostů už začala projevovat lepší kondice, dokazoval poprvé golman Sailer své umění, když vyboxoval tvrdou střelu Adelta směřující přesně k tyči. O dvě minuty později měl podobný nebezpečně vypadající pokus Lukášek. Do konce poločasu Roudničtí zrychlili a převzali iniciativu, ale nedokázali to vyjádřit brankami.

Hosté se zaradovali už v 50. minutě, kdy Petr Bartůněk zatáhl míč po pravé straně a těsně před čarou prudce přihrál před branku, kam naběhl Kala a přirazil míč k tyči. Po deseti minutách se Roudničtí radovali podruhé, když míči do Sailerovy branky dopomohl Kordač. Stav se však měnil ještě v téže minutě, a to díky Bezděkovskému Pištorovi, jenž se trefil tvrdou střelou z těžkého úhlu pod břevno.

Dramatické situace se odehrály před bezděkovskou brankou od 70. minuty, kdy brankář Sailer likvidoval nebepečné akce Kaly a Lukáška. V 75. minutě se tu míč několikrát točil jako na kulečníkovém stole. V jeden okamžik se s ním na hranici malého vápna propracoval Kala a ze skrumáže ho trefil jen patičkou. Od něho se balon dostal k Lukáškovi, který ho z voleje poslal na tyč a od ní se dostal k Mikasovi, který si s s ním uměl poradit – 1:3. Stejný kanonýr se zapsal do statistiky ještě v 80. minutě, kdy se trefil z bodu pokutového kopu za Sailerova záda a stanovil městskému derby konečné skóre.

Branky: Mikas 2, Kala, vlastní – Pištora, bez žlutých karet, 110 diváků, rozhodčí Petr Richter mladší.

SK Bezděkov: Sailer – Job, Řezníček, Adelt – Čížek, Huja, Klepáč, Pištora – Černý, Buk, na střídání byli připraveni Kordač, Kouba, Stuchlý, Halada a Arazim, trenér Martin Arazim.

SK Roudnice n.L.: Štrupl – Srp, Matoušek, Cibulka – P. Bartůněk, Adelt, Hubáček, Lukášek – Kala, Púčala, Mikas, střídali J. Bartůněk a Kucej, trenér Alexander Fečo.

Během celého odpoledne se diváci dobře bavili. Hráčům a jejich trenérům duel dobře zapadl do plánu jejich přípravy.
„Jsem u týmu teprve tři neděle a bude ještě několik měsíců trvat, než se dokonale poznáme. Dnešní utkání také leccos napovědělo. Za pochodu řešíme kádrové otázky, máme jen 16 hráčů, což je na krajský přebor málo. Mužstvo potřebujeme zkvalitnit a rozšířit minimálně o dva hráče, jednoho útočníka a středového záložníka.. Podzim v krajském přeboru musíme ustát s co nejmenšími bodovými ztrátami. Na jaře bychom už měli hrát v pohodě, věřím, že o čelo soutěže,“ prozradil nový roudnický kouč Alexandr Fečo.

6.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

V Roudnici nad Labem se konal 12. ročník Velké ceny Podřipska v krasobruslení.
31

V sobotu v časných ranních hodinách havarovala na roudnickém mostě dodávka, která prorazila zábradlí nad frekventovanou železniční tratí Děčín - Praha.
6

Hokejisté Stadionu jsou proti Přerovu stoprocentní

Litoměřice - Litoměřičtí hokejisté sehráli po reprezentační přestávce první domácí utkání. V předehrávce 23. kola WSM Ligy se postavili proti Přerovu. Duel se pro ně nevyvíjel příznivě, Zubři se dostávali do mnoha šancí. V závěru však hostům docházely síly, čehož Stadion využil a dokráčel si pro tři body. Porazil tak soupeře i ve druhém vzájemném utkání.

Kantoři z Litoměřic se blýskli hudbou, tancem i vtipem

Litoměřice – Že kantoři litoměřické ZUŠ umí nejen dobře učit, ale i skvěle hrát, o tom přesvědčili početné publikum v Divadle K. H. Máchy.

FOTO, VIDEO: Jsem maloměstský člověk, říká multimilionář Horáček

Ústecký kraj – Podřipskou nemocnici s poliklinikou v Roudnici, Hospic Sv. Štěpána v Litoměřicích nebo Pivovar Monopol v Teplicích. Všechna tato místa navštívil spolu s redaktory Deníku prezidentský kandidát Michal Horáček.

POZVÁNKA: Litoměřicko, Brozany a derby I. B třídy už v pátek

Litoměřice - Oba třetiligové týmy z regionu si předehrají poslední mistrovské duely podzimní části už v pátek. Fotbalisté Brozan, kteří naposledy zkolabovali v Domažlicích (10:1), se představí na domácím trávníku, kde hostí druhý Vltavín. Litoměřicko bude chtít přidat třetí výhru v řadě v Převýšově.