STRAŠKOV - Tradiční fotbalový turnaj, memoriál hraný o víkendu na památku Pavla Krále, se stal opět záležitostí nelahozevského Dynama.
V sobotním střetnutí favorit zaslouženě zvítězil nad ambiciozním celkem FK Schoeller Křešice 1:0. “Mohli jsme vyhrát mnohem výraznějším rozdílem. Trestuhodně jsme ovšem pozahazovali spoustu příležitostí, takže jsme se nakonec museli spokojit s tím nejtěsnějším výsledkem,“ ohlédl se za duelem nový trenér Stanislav Dvořák. Jeho protějšek František Király nehledal zbytečná slova omluvy, i když mu ze základní sestavy chybělo hned osm fotbalistů. “V dané situaci jsme nemohli počítat s tím, že bychom mohli proti zkušenějšímu soupeři uspět.“

Do druhého střetnutí nastoupili jako favorité fotbalisté domácího Sokola. Exnováček I. B třídy z Černivi zaskočil hostitele hned v úvodu, kdy se mu podařilo otevřít skóre. “Po přestávce jsem to byl já, kdo mohl dát výsledku opačnou podobu. Neproměnil jsem totiž penaltu a z dobré parkety jsem nehlavičkoval ani důrazně, ani nejpřesněji,“ sypal si popel na hlavu stoper Straškova Roman Mrázek. “Pro nás byl celý turnaj příležitostí osahat si naše možnosti po návratu do kraje. Samozřejmě, že nás uznání ze strany soupeře těší,“ neskrýval svou radost kouč vítězů Marcel Týce.
V nedělním souboji o „bronz“ byl dlouho lepší Straškov. Po přestávce se ovšem neustále víc a víc před branku střídajícího Pospíšila tlačili hosté. “Ukázalo se, že kluci ani při podobné příležitosi neradi hazardují s dobrým jménem klubu. Za to je musím pochválit,“ mnul si ruce nad ziskem třetího místa trenér František Király, jehož celek zvítězil při penaltovém rozstřelu.

“Težko hledat jakékoliv výmluvy, že jsme dopadli tak, jak jsme dopadli. Ale i pro naše kluky to byla vhodná a dobrá příležitost herní přípravy,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců kormidelník Jindřich Šíbal. Za stavu 1:1 se zahrávaly pokutové kopy. V těch Straškovští selhali a prohráli 3:1.
“Vzhledem k tomu, že se teprve s chodem i kádrem seznamuji – doslova za pochodu – jsem rád, že jsme na memoriálu potvrdili dobré jméno Dynama, které tady už po několikáté své soupeře přehrálo. Čeká nás ovšem ještě do zahájení hodně práce,“ ví své trenér Stanislav Dvořák, jehož tým zdolal Černiv ve finále 2:1, když se v závěru zápasu, který se už už schyloval k penaltovému rozstřelu, trefil zbloudilým centrem Pešta.

Výsledky: Nelahozeves – Křešice 1:0 (branka Pekárek), Straškov – Černiv 0:3 (M. Netolický, R.Lubas, M. Prágl). O 3. – 4. místo: Křešice – Straškov 1:1 (Lébl – Fiala, na pokutové kopy 3:1). Finále: Nelahozeves – Černiv 2:1 (Stojka, Pešta – Kunert).
Pořadí:
1. Dynamo Nelahozeves, 2. Sokol Černiv, 3. FK Schoeller Křešice, 4. Sokol Straškov.
Obětavě celý memoriál odřídila trojice rozhodčích Sýkora, Starý a Rittich.