VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Motejl: Teď už raději investuji do nákupu hráčů

Putují fotbalovým Litoměřickem křížem, krážem. V kuloárech o nich někteří říkají: „Kamkoliv přijdou, za dva roky skončí a zanechají po sobě zmatky.“ Jednou věcí jsou řeči, druhou realita. Na tu jsme se zeptali přímo u pramene.

25.7.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Vladimír Malinovský

LOVOSICE - Michal Motejl: „Nevím, jak to kdo s těmi dvěma roky myslel, ale já jsem od klukovských let do svých pětadvaceti hrál a potom převážně funkcionařil hlavně v Lovosicích. Stíhal jsem tam přitom i mládežnický hokej, kdy klub neměl problém s dobrými plejery. Stejně tak tomu bylo i s podmínkami. Někteří kluci se postupně prosadili i v lize – zejména v Litvínově a na Kladně.“

Zahrál jste si v Lovosicích za první mužstvo dospělých přebor?
Za trenéra Jandy pár zápasů. I. A třídu jsem kopal mnohem častěji než nejvyšší krajskou soutěž.“

Z Lovosic jste odešel kam?
Do Pokratic. Na necelé tři roky. S tím, že tam jsem nešel hrát, ale funkcionařit. Tam mě přemluvil můj přítel Josef Knotek, s nímž jsem se seznámil náhodou. Záhy jsme se stali nejlepšími kamarády. Dali jsme si v Sokole sportovní cíle, a to dostat tým ze třetí třídy co nejvýš. Jak známo mužstvo se probojovalo až do I. A třídy. Znovu mě však oslovily Lovosice. Jmenovitě bývalí spoluhráči, z nichž někteří dodneška za klub hrají.

To vás oslovili jako sponzora, fotbalistu, nebo bafíka?
Chtěli, abych jim pomohl jako funkcionář. Bojovali o záchranu v I. B. třídě a v tu dobu nebyly v oddílu nejlepší vztahy. Domluvili jsme se. Bohužel bývalé vedení fotbalu v Lovosicích nemělo o společnou spolupráci zájem. Ozvaly se hlasy, že není přece problém B třídu zachránit i bez Motejla.
Jak známo záchrana se nepodařila. Měl jste radost z pádu mužstva do II. třídy?
Nepatřím k lidem, kteří by si zakládali na tom, že se někomu dílo nedaří. Pokud jde o záchranu – tu mnozí zpochybňovali již před začátkem jarních kol. Jak jsem říkal atmosféra v oddílu nebyla dobrá. Jsem rád, že se nám poté podařilo lovosický fotbal dostat tam, kam patří – do krajských soutěží.

Nám?
Ano. K mému překvapení podlehl mému přemlouvání Pepa Knotek a snad na oplátku za mou pomoc v Pokraticích byl zvolen stejně jako já a Michal Cimr po pádu Lovosic do II. třídy novým členem lovosického výboru.

A jaké jste si kladli cíle?
Dvakrát postoupit a dostat lovosický fotbal do krajské soutěže.

Povedlo se to díky tomu, že Motejl se umí postarat v duchu, že nasypal rozhodčím?
Kdyby nestála na straně mužstva zlepšená herní kvalita, sotva by v dalších letech pokračovalo směrem nahoru - až do I. A. třídy.“

To, že fotbalu jako sponzor pomáháte, je ovšem pravda.
Jednou jsem dal finance do fotbalu údajně na zlepšení chodu oddílu. Brzy jsem zjistil, že vyletěly komínem. Proto jsem se s definitivní platností rozhodl investovat především do nákupů hráčů. Svého rozhodnutí nelituji. Mám totiž rád, když vidím, co je jednoznačně bílé a co černé.

Jak došlo k tomu, že jste po dalších třech letech vyhověl svému sportovnímu příteli Láďovi Vodochodskému a šel za ním do SK Hrobce?
Zrovna v té době výbor fotbalového klubu v Lovosicích, kterého jsem byl do konce roku 2006 místopředsedou, odsouhlasil zrušení B mužstva dospělých. V té době jsem si začal pohrávat s myšlenkou dlouhodobé spolupráce lovosického FK s hrobeckým SK. Má představa spolupráce byla podobná té, jakou úspěšně předváděly v posledních letech fotbalové oddíly Brozan a Lukavce. A protože nejen Láďa, ale celé vedení SK udělalo po ničivých povodních 2002 neuvěřitelný kus práce ku prospěchu kopané na Podřipsku, neměl jsem sebemenší problém, abych Láďovi řekl, že jeho nabídku beru. A přivedl s sebou pár bývalých spoluhráčů a především kamarádů z lovosického FK.
Když SK zamířil ze III. do II. třídy, znovu se ovšem vyrojily zaručené informace, že Motejl s Vodochodským to do dvou let v Hrobcích zabalí.
Bohužel nakonec se ukázalo, že velká část lovosických hráčů i funkcionářů dlouhodobé spolupráci s hrobeckým SK nepřeje, a protože se mi i mým dětem v Hrobcích líbí, rozhodl jsem se ukončit ke konci loňského roku členství ve výboru lovosického FK a dal přednost prodloužení sportovní kariéry v rodinném prostředí hrobeckého SK. A pokud mohu mluvit za sebe, pak snad nešlo o náhodu, že se mně dvakrát a spolu s Láďou už potřetí povedlo postoupit. To si myslím vypovídá za další zbytečné komentáře. Já ve svých necelých pětatřiceti končím. Chci si hlavně zahrát se starou gardu SK v béčku. A pokud jde o to zabalení, tak lidé přece přicházejí a odcházejí, důležité je, jestli po sobě zanechají nějaký kus dobré práce nebo pohromu.

Jak odpovíte těm, kteří tvrdí, že jste do Hrobců přetáhl tři opory Lovosic?
Jsou to moji hráči, kterým pomáhám, takže nikoho nikam nepřetahuji, ale oni naopak šli za mnou a asi i za lepšími podmínkami, které jim Láďa vytvořil. Ladislav Vodochodský: „Michal zdůvodnil smysl svého rozhodnutí. Já jen mohu sýčkům znovu vzkázat, že je mnohem snazší cokoliv zpochybňovat, než pro fotbal něco užitečného udělat.“

A pokud jde o Láďu ?
Jen v SK dobře vědí, že do Hrobců si nepřišel honit triko, ale že touží pomoci oddílu nahoru. Nevím, čím to je, ale místo toho, abychom byli vůči lidem, kteří kopané jakkoliv pomáhají, vstřícnější, mnohem víc se je snažíme zraňovat, urážet a hlavně otravovat ryze českou vlastností – závistí.

25.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 115 Kč

Účetní všeobecní finanční účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 115 kč, mzda max. 167 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme ukončené střední vzdělání s maturitní zkouškou v ekonomické oblasti, zodpovědnost,velmi dobrý psychický a zdravotní stav, trestní a morální bezúhonnost, praxe v oblasti pohledávek vítána. Úvazek 20h/týdně. Výše odměny dle dohody se zaměstnavatelem na základě dosažené praxe. Uživatelská znalost PC (MS WORD, EXCEL)., Nástup možný ihned po ukončení přijímacího řízení., Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: telefonicky, e-mailem (MBlazkova@vez.ltm.justice.cz, JSpatova@vez.ltm.justice.cz). Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - vazební věznice litoměřice, Veitova, č.p. 1888, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Martina Blažková, +420 416 720 179(155).

Výroba - Výroba Obsluha strojů 15 000 Kč

Obsluha strojů a zařízení na výrobu skla operátor výroby. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: jednosměnný provoz a dvousměnný provoz. Rozpětí pracovní doby ve dvousměnném režimu: 6.00 -14.30 hod., 14.00- 22.30 hod.; v jednosměnném režimu od 6.00 -14.30 hod., Po uplynutí doby určité možnost pracovního poměru i na dobu neurčitou., Jedná se o výrobu bezpečnostního skla, práce na brusce, řezačce, CNC, střídání pracovních pozic, Požadujeme:, schopnost samostatné práce, flexibilitu, chuť pracovat, zodpovědnost, Výhodou: řidičský průkaz sk. B, Způsob prvního kontaktu: , telefonicky Po - Pá od 7.00 - 15.00 hod., e-mailem: m.konakova@ogb.cz, osobně: 411 34 Velemín č.p. 204.. Pracoviště: Ogb s.r.o., provozovna velemín č.p.204, 411 31 Velemín. Informace: Michaela Koňaková, +420 731 172 090.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Nástup: IHNED, dle domluvy, Pracoviště: LOVOSICE, Co bude Vaším úkolem: Odpovědnost za správnost vychystání zboží ve skladu (zaskladnění/vyskladnění), Odbavování kusových, vozových i kontejnerových zásilek v souladu se skladovými procesy, Dodržování platných předpisů, pravidel, povinností v souladu s platnou legislativou a interními předpisy, Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít:, Minimálně ukončené základní vzdělání , Být v dobré zdravotní kondici, Být spolehliví, zodpovědní, flexibilní a schopní logicky myslet, výpis z rejstříku trestů, Výhodou je (ale rádi Vás naučíme): Praxe na VZV, zkušenost s retruckem., Nabízíme: Stabilní práce na hlavní pracovní poměr, motivační mzdové ohodnocení (fixní mzda min. 17.000Kč brutto + měsíční variabilní složka a čtvrtletní bonus - podle svých schopností) - můžete dosáhnout až 26.200 Kč brutto, Zaměstnanecké benefity: stravenky plně hrazené zaměstnavatelem, + 5 dnů dovolené/rok (celkem 25 dnů), bonus až 10.000Kč brutto pro nováčky nebo za doporučení nových kolegů, zdravotní program, firemní akce atd., Způsob prvního kontaktu: e-mailem. Pracoviště: Fiege s.r.o. - pracoviště lovosice, Průmyslová, č.p. 1190, 410 02 Lovosice 2. Informace: Valerie Kučerová, +420 724 543 863.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 22 456 Kč

Svářeči svářeč kovů. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22456 kč. Volných pracovních míst: 23. Poznámka: místo výkonu práce Lhotka nad Labem č.p. 86, 410 02 Lovosice 2 a Račice, 411 08 Štětí. Jedná se o stavbu a výrobu plavidel., Požadujeme:, - vyučen v oboru - může být nahrazeno délkou praxe a zkušenostmi z oboru - individuální posouzení, - osvědčení o kvalifikaci svářeče (diplom, průkaz, osvědčení, atest, kurzy, apod. , - praxe v loděnicích - výhodou, - práce v otevřených i zavřených prostorách loděnice za každého počasí, - práce fyzicky náročná, - různé typy svařování ., První kontakt telefonicky a e-mailem.. Pracoviště: Barkmet, a.s., provozovna lhotka nad labem, 410 02 Lovosice 2. Informace: Ilona Abrahámová, +420 775 381 003.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Buggyra na Slovensku uspěla.

Lacko si upevnil druhé místo. Premiérové body pro Janese

Francouzi se radují z vítězství na MS.
8

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

Nález mrtvého těla v Lovosicích omezil vlaky mezi Ústím a Prahou

Ústecký kraj – Provoz železnice v úseku Lovosice – Prackovice nad Labem omezilo v neděli 15. července odpoledne neštěstí. Policie přijala oznámení, že u trati v Lovosicích leží mrtvé tělo.

OBRAZEM: Stovky pirátů se vrhly do boje. Lodě vypluly na jezero v Úštěku

Úštěk - Lidé sledovali tradiční bitvu na úštěckém jezeru Chmelař. Letos nabídla navíc jednu speciální bárku.

Jako v Africe. Lidé z českých ghett umírají o 18 let dřív

Ústecký kraj - Na svět sice přišli v České republice, naději na dožití ale mají stejně velkou jako lidé v Africe: budou tady maximálně pětašedesát let. To je o osmnáct let kratší doba než u většinové populace. Řeč je o obyvatelích tuzemských ghett.

Fontánu krášlí citáty známých osobností z Čech i zahraničí

Lovosice - Město Lovosice již několik týdnů krášlí fontána na náměstí. Nahradila dva betonové bloky, které byly nevhodné jak z estetického, tak bezpečnostního hlediska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT