ROUDNICE NAD LABEM - Jarní část TIP LIGY čtenářů Deníku jsme ve středu definitivně uzavřeli setkáním nejlepších tří a předáním cen v roudnickém Sport baru Legenda. Digitální kameru si odnesl vítězný Jiří Šmidrkal, DVD přehrávač Markéta Čulíková a vysavač Josef Tolar, který zastupoval syna Radka. Těsně pod pomyslnými stupni vítězů skončili čtvrtý Martin Kryner, pátý Bohumil Palic atd.

V TIP LIZE hráči tipovali výsledky fotbalových utkání od IV. třídy až po krajský přebor. Hrálo se celkem 13 kol, ve kterých mohli tipující získat teoreticky až 260 bodů. K tomu se však nikdo ani nepřiblížil. Nejvíce bodů získal Jiří Šmidrkal (123), druhá byla Markéta Čulíková (123) a třetí Radek Tolar (120). Za každý správně uhodnutý tip získal hráč dva plusové body, za nesprávný mu byl jeden odečten. Dvojtipy a trojtipy nebyly dovoleny.

Dlouho vedla Markéta Čulíková, ale v posledním kole o vítězství přišla (při rovnosti bodů rozhodl o pořadí vyšší počet bodů získaných v posledním kole). “Jsme ze Straškova a právě Straškov nám mimo jiné utekl, když prohrál doma s Křešicemi. Ale dcera z toho moc smutná nebyla. Říkala, tati, kameru už doma máme, to "dývko" bude lepší,“ usmíval se Jiří Čulík, který na vyhlášení spojené s občerstvením s dcerou dorazil.

„Ještě nikdy jsem si to nezjišťoval, ale v posledním kole jsem udělal výjimku. Dozvěděl jsem se, že za Straškov nastoupí i kluci, kteří měli den předtím rozlučku s rezervou, takže jsem předpokládal, že nebudou úplně fit. Ta dvojka na Křešice mi vyšla. Jinak spoléhám spíš na tabulky, i když podle nich to taky vždycky nevyjde,“ přiznal Jiří Šmidrkal.

„Je škoda, že už se nevyhlašuje prvních jedenáct, jako v minulých ročnících. To byla sranda u vyhlášení ještě větší,“ říkal se smíchem Josef Tolar, který přebíral cenu za syna Radka. „Ale docela mě mrzí, že ke konci ubývalo hráčů. Když zjistili, že už nemají na nejlepší umístění, přestali. Hrát by se mělo až do konce. Vždyť jde především o legraci,“ dodal Tolar, který chytával i dorosteneckou ligu za Roudnici.

Ale s fotbalem toho měli společného všichni při vyhlášení opravdu hodně. Jiří Šmidrkal hrával také za Ústí, Štětí, Roudnici, kde i trénoval. Jiří Čulík patřil k řízným obráncům mj. Dobříně či Straškova. A všichni svorně už mezi nejlepšími několikrát byli, v tomto směru asi všem kraluje Čulík. „Ani nevím, kolikrát jsem se dostal do jedenáctky, možná tak pětkrát,“ tipoval.