„Je to skutečně úspěch, jaký fotbalová kronika klubu dosud nezaznamenala.“

Ještě pár kol před koncem jste byli neustále na dohled vedoucí Černivi. Před vaším duelem v Travčicích dokonce tvrdil černivský kormidelník Marcel Týce, že výsledek hodně napoví o vzájemných ambicích. Neskrýval radost, že jste tam podlehli 4:1?
Nedivím se mu. My jsme ale už v té době na postup nepomýšleli.

Má na dobrých výsledcích Sokola podíl fakt, že se ve vašem týmu sešlo hned několik ještě nedávných opor Štětí?
Samozřejmě, že jejich zkušenosti byly na našich výkonech znát.

Kdyby jste mohl uvést jména štětských hráčů, kteří Sokol výrazně posílili.
Mile všechny překvapil gólman Míša Muller, dále kluci Kubešovi Radek a Venca a v neposlední řadě velký střelecký talent Guriš. Ten přispěl do vínku našeho aktivního skóre tuším že 23 brankami. Je tu s námi i Venca Podhorský. Je sice zralým čtyřicátníkem, ale výkonnostně nestárne. Spolu s domácími kluky jsme vytvořili prima partu, které to šlo tak, jak šlo – na poměry vesnického fotbalu víc jak dobře.

Na vesnici je tréninková morálka nepřímou úměrou k výsledkům, které to, či jiné mužstvo dosahuje.
Mohu jenom souhlasit. Během sezony jde zápas od zápasu dolů. V našem případě to je logické – vzhledem k vysokému věkovému průměru, který máme.“

Kdybyste mohli postoupit z druhého místa, akceptovali byste tuhle šanci?
Tuhle eventualitu jsme delší dobu zvažovali. Kluci nebyli dokonce do poslední chvíle napevno rozhodnuti, ale nakonec jsme dospěli ke kolektivnímu závěru, že jsme tuto možnost zamítli.

Byly rozhodujícím hlediskem finance?
Tak trochu, hlavně však vysoký věkový průměr našeho mužstva, který je přes třicet let.

Vy osobně máte za sebou bohatou kariéru – dokonce jste si vyzkoušel někdejší II. NFL. Jak se vám jeví z pohledu kvality současný přebor Litoměřicka?
Je na této úrovni kvalitní. Vidím dost často mladé talentované kluky, kteří v sobě mají jiskru. My jsme obstáli proto, že jsme byli oproti běhavějšímu mládí zralejší takticky.

Jak dodnes – nejen kormidelníka – hřeje vaše výhra nad Černiví v poměru 5:1?
Na ni se bude asi opravdu hodně dlouho vzpomínat. To nebyl jenom dobrý výsledek, ale především i výkon ve všech řadách. Střelecky zazářil Petr Guriš, který se blýskl quatrickem.