Po tvou taktovkou jste sehráli šest zápasů. Vzpomeneš si, jaký měly průběh?
Prohráli jsme 0:1 s Kadaní, kdy ale nemůžu klukům nic vyčíst. Jedinou branku jsme dostali od Mikeše, který se trefil parádně z trestňáku. Ve Štětí jsme asi lepší nebyli, ale za ten výkon jsme si minimálně bod zasloužili. Gól jsme se dostali po teči zdi. Pak doma se Souší jsme už zápas zvládli. To bylo hodně důležité. Hosté sice vyrovnali na 1:1, ale my jsme to měli pod kontrolou. Dařily se nám standardky, dostávali jsme se do gólovek. Jen díky nervozitě a nezkušenosti jsme nevyhráli vyšším rozdílem než 3:1.

Pak přišly Brozany. Ten zápas rozhodla podle mého větší zkušenost i psychická pohoda soupeře. Ale dovolím si tvrdit, že i jim jsme byli vyrovnaným soupeřem. To byly tři zápasy ze čtyř, kdy jsme prohráli o gól. Ve Vilémově jsme do 70. minuty drželi krok, rozhodla jediná chyba po standardce, pak jsme dostali ještě dva góly. Odpadli jsme fyzicky. Vilémov byl ale nejkvalitnější soupeř, ke konci nás domácí uběhali. A měli obrovský potenciál, hodně se mi líbili. Hráli ukázněně, zodpovědně, ale ne profesorsky. Prolínaly se jim řady, hráči se zajištovali. Je vidět, že tam je hodně zkušených kluků z třetí ligy a divize.

K záchraně vám pomohly i výsledky konkurentů.
To je pravda. Bylo důležité, že nevyhrávaly Domoušice ani Blšany B. I když u nich pak nastupovali kluci z áčka, kteří body dělali. Když jsem k týmu přišel, tak každý se snažil zjistit příčiny toho, proč to nejde. Hledal chyby, ale ne v sobě. To se snad ke konci zlepšilo. Kluci přestali hledět na osobní ambice, ale makali pro tým. S některými, kteří nedávali fotbalu všechno, jsme se rozloučili. Někteří se srovnali, vrátili se a pomohli nám, jiní ne. Jsem rád, že se nám podařilo Litoměřice zachránit. Sestup by byl velkou tragedií.

Je velký rozdíl trénovat Čížkovice a Litoměřice?
Ten tlak je nesrovnatelný.

Budeš v Litoměřicích pokračovat, zůstáváš na lavičce?
Asi tři kola před koncem jsem dostal nabídku pokračovat. Po rozmyšlení jsem kývnul na další spolupráci. Velkou roli v tom hrály podmínky, které by se měly na podzim pro tým konečně zlepšit. Měli bychom totiž snad zahájit přípravu v domácím prostředí. I když patří velký dík funkcionářům ve Vrbici/Vetlé, kde jsme hráli a mohli i trénovat, přece jen doma je doma. Za nabídku pokračovat v Litoměřicích jsem rád, ale na druhou stranu mě to mrzí kvůli Čížkovicím. To je moje srdeční záležitost. Proto jsem to také hned oznámil předsedovi klubu Jardovi Mejtovi. Je sám sportovec, vedl cyklistickou reprezentaci, takže ví, že každý trenér chce výš. Nebyl rád, ale pochopil to. Já mám pořád v Čížkovicích spoustu kamarádů a i v budoucnu jim budu chtít v jakékoliv funkci nějak prospět.

Kádr pro krajský přebor zůstane stejný?
Já mužstvu věřím. Ti kluci jsou pohromadě tři, čtyři roky. Když jsme hráli před lety s tím samým týmem špičku, proč bychom měli mít problémy s udržením. I když je jasné, že mužstvo zkvalitnit potřebuje. Hráč jako Lukáš Stejkal, který dává za sezónu pravidelně přes deset gólů, zkrátka chybí. Rádi bychom udrželi Kekuleho, do kádru zařadíme i dorostence. Přípravu zahájíme 10. července a budeme hrát přípravná utkání vesměs s týmy z vyšších soutěží.

Ještě na podzim jsme tě vídávali v dresu Litoměřic, na jaře to byly Čížkovice. Budeš pokračovat?
Zatím jsem o tom ještě důkladně nepřemýšlel. Je mi ale už 35 let, své jsem si odkopal. Bude záležet na času. Možná si budu chodit zahrát za starou gardu, dělá to tak dost kluků. Ale opravdu nevím, jestli budu v Čížkovicích pokračovat jako hráč, nebo aktivní kariéru zakončím.