ROUDNICE NAD LABEM - Mladí fotbalisté SK Roudnice se o víkendu představí hned na dvou prestižních akcích. Mladší přípravky si zahrají celostátní finále v domácím prostředí, starší ve Velkých Karlovicích.

Šestnáct týmů hráčů přípravek ročníku narození 1998 a mladších se zúčastní finále, které na hřištích SK Roudnice pořádá SK Trans, s.r.o. ve spolupráci s KM ČMFS a SK Roudnice.

Ve čtyřech skupinách bude bojovat v zápasech na 1x20 minut čtrnáct vítězů krajských přeborů a dva týmy, které doporučila KM ČMFS. V základních skupinách se utkají systémem každý s každým, vítězové hrají o konečné 1. – 4. místo, druzí ze skupin o 5. – 8. atd.

Ve skupině A hrají FK Ústí n. L., 1. FC Brno, FC Zlín, ZČE Plzeň. Skupinu B tvoří SK Roudnice, SK Hranice, FK Ostrov a FC Liberec. V C skupině se představí AC Sparta Praha, FK Hlučín, Mladá Boleslav a Pardubice. Ve skupině D se proti sobě postaví FK Teplice, Havlíčkův Brod, Tatran Prachatice a Hradec Králové. Turnaj začal dnes (pátek) prvními zápasy ve 13.30 hodin. Výběr SK Roudnice hrál od 13.30 s SK Hranice, od 14.30 s FK Ostrov a od 15.30 proti FC Liberec.

„Je to vůbec poprvé v historii, kdy se pořádá celostátní finále. Vždycky totiž hrály zvlášť týmy z Moravy a Čech,“ vysvětluje za pořadatele nejprestižnějšího turnaje této věkové kategorie Vladimír Betka. Poslední zápasy finálové skupiny o 1. – 4. příčku se dohrají v sobotu ve 12.15. Vyhlášení výsledků a předání pohárů nejlepším se uskuteční hned poté.

Roudnická přípravka ročník 1996 a mladší míří za svými soupeři do Velkých Karlovic. „V turnaji se utká 14 vítězů krajských přeborů. Ve skupině máme Hlučín, Olomouc, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň a Braník. Snad to pro nás bude hratelné. S většinou soupeřů jsme se už v přechozích turnajích utkali, takže víme, co od nich můžeme čekat. Myslíme samozřejmě i tentokrát na co nejlepší umístění, nechceme být někde jen do počtu,“ říká před turnajem trenér Jaromír Kala.