LUKAVEC - Místní SK je z čutálistického pohledu fotbalistou v těch nejlepších letech. Minulý víkend oslavil „pouhých“ osmdesát.
„Není ani tak důležité, jakých výsledků bylo v rámci jubilea dosaženo. Alespoň pro mnohé z nás je mnohem podstatnější, jak jsme se nejen jako sportovní rodina celou sobotu bavili,“ konejšil starosta obce Josef Hlaváček malé fotbalové dušičky, které těžce nesou jakoukoliv porážku.

Utěšoval zejména lukavecké naděje, které nestačily v přípravkách na mnohem početnější komunitu z Pokratic (1:5). Ani mladším žáčkům se nepovedlo uspět se sousedy přes pole z Brozan. Starší žáci pak podlehli klučinům z Lovosic (shodné porážky 1:4).

Po obědě a slavnosti v KD, při níž se nezapomnělo ani na ty z nejslavnějších, což zdůraznil předseda SK Tomáš Šenfeldr, vyběhli na vzorně střižený pažit starší pánové proti rezervě.

„Ne abyste nás honili jako nadmuté kozy. Budeme si to strkat pěkně piánko do nohy,“ mluvil jakoby z duše všech aktérů šéf klubu Šenfeldr. Když jeho tým přečkal nějakou tu pohromu a naopak se z vápna trefil „angličanem“ Hranička, narostla staříkům křídla. Výsledek beztak hodili za hlavu, stejně jako áčko (účastník nejvyšší okresní soutěže), které porazilo v posledním utkání bronzové házenkáře z Lovosic jen o jednu branku 3:2.

Nakonec si všichni podali ruce k vzájemnému komplimentu, že oslavy ve zdraví přežili, ale také s přáním, aby se lukavecký fotbal dožil stejně báječných následujících desítek let.