SK Hrobce - Stará garda SK Slavia Praha 3:1

HROBCE - Lepší tečku za postupem mezi okresní elitu si snad fotbalisté hrobeckého SK ani v letošním roce přát nemohli. Jedna z jejich opor, internacionál Ivo Knoflíček, totiž přivezl v sobotu dopoledne k proběhnutí po vzorně střiženém pažitu starou gardu Slavie. Tedy borců, kteří v dresu jednoho ze dvou nejslavnějších českých týmů zanechali nějakou výraznější stopu.

„Ne, ne, jejich start nás nepřišel ani na zlámánou grešli, natož, abychom položili na prkno pár desítek tisíc. Jestliže z této party slávistů ještě závodně v tom či onom klubu pořád někdo válí, má právo jednou do roka na podobný přáteláček,“ tvrdil manažer hostitelů z SK Hrobce Láďa Vodochodský.

„To je pravda. Když jedeme na podobné zápasy, těšíme se. Současně já už mám po šededesátce určité obavy, když není plac jako z peří. To bych nemusel dopadnout právě nejlépe. Tady to je ovšem paráda,“ rozplýval se dodnes soutěžně hrající František Veselý.

„Prohry? To není moje parketa. Ten jejich kluk v bráně (Šafránek – pozn. aut.) má ovšem určitě na víc, než na to, aby čapal jenom přebor Litoměřicka. Určitě pochytal pět, možná šest našich tutovek,“ litoval nezužitkovaných šancí stále ještě šedesátník.

Domácí naopak Šůchovi zatížili konto třikrát (Šafránek, Jakubec, Hančl), když za poražené namířil z přímáku přesně Jeslínek. Jinak po boku těch už jmenovaných tvořili obranu „odrosteljších“ slávistů na postě stoperů Lubas s Marešem, po boku měli Smčku se Šimurkou. V záloze makali D. Herda, Beránek, Zákostelský, dál Peclinovský a Příložný.

„Bylo to prima dopoledne v příjemném prostředí,“ svěřil se Dušan Herda. Divil se jen, že se neplatilo vstupné. Naopak diváci dostávali mj. obložené chlebíčky. "To má logiku,“ řekl Láďa Vodochodský. „Díky vstřícnosti našeho soupeře jsme mohli finance věnovat našim nejvěrnějším fanouškům právě v takovéto podobě.“