MODRÁ - LITOMĚŘICE 1:3 (0:1)

MODRÁ - Záchrana se podařila! Potřebné tři body získali fotbalisté FK Litoměřice v posledním utkání nejvyšší krajské soutěže na hřišti Modré. Krajský přebor tak pro město zachránili doslova v hodině dvanácté.

Výraznou měrou se o to zasloužil navrátilec Ivančo. „To je fakt, vrátil se z Anglie a patřil k nejlepším hráčům,“ přiznal trenér vítězného týmu Milan Chlouba. „Věděli jsme, co Modrá hraje. Že jde o kvalitní mančaft, který hraje podobným způsobem jako třeba Vilémov. Velké problémy jsme měli se složením základní jedenáctky, Kouba chytal s teplotou, Vlasák byl pod antibiotiky, zatejpovaný kotník měl Novotný.“

Hosté začali hodně odvážně, už ve druhé minutě zahrozil z úhlu Hranička. Nic z toho ovšem nebylo. „Pak nás domácí zmáčkli, ale ve 24. minutě se podařilo Ivančovi tečovat přímák Hraničky a vedli jsme,“ popsal, jak padl vedoucí gól duelu, litoměřický kouč.

Úvod do druhého poločasu Litoměřickým nevyšel. V 60. minutě nechali dostatek prostoru Čapkovi, který srovnal. „Přitom jsme věděli, že právě on tvoří hru domácích. Byla to škoda. Když Modrá srovnala, trochu jsem se obával, že nás zmáčkne. Nevypadalo to s námi vůbec dobře. Ale v 70. minutě tečoval Hraničkův přímák šťastně stehnem Ivančo. Navíc čtvrthodinky před koncem dostal červenou kartu Andok, takže jsme hráli přesilovku“.

Hosté mohli pojistit vedení v 80. minutě, ale Krejza trefil pouze tyč. Přesto měl prsty v pojišťovací brance, když nahrál na rozhodující trefu střídajícímu Dufkovi.

Branky: Čapek – Ivančo 2, Dufek.
Litoměřice: Kouba – Rapavý – Novotný, Kekule, Slabý – Hranička, Grunert, Vlasák (48. Dufek), Hanzal – Ivančo, Krejza.